Клеменс фон Меттерніх та мовне питання

Не хотів влазити в мовний срач, але одна є історія на цю тему. І вона мені настільки подобається, що я не можу про неї не розповісти.

Складно найти видатного австрійця, який зробив би більше для Австрії ніж зробив Клеменс фон Меттерніх.

Це був дуже талановитий дипломат, який майже 40 років займав посаду міністра закордонних справ Австрійської імперіі. І завдяки своєму таланту, він зумів зберегти слабку Австрійску імперію від неминучого розпаду і відкласти його майже на 100 років.

Про нього я згадав, оскільки він хоч і був австрійцем, але частіше спілкувався на французькій мові, ніж на своїй рідній – німецькій.

А тепер собі уявіть коли і як він став міністром.

Це якраз був період Наполеоновских війн. Австрійці зазнали декілька принизливих поразок від французів. І ці поразки фактично привели до роспуску Священної Римської імперії, якою на той час керувала австрійська династія Габсбурґів. Фактично імперія розпалась в 1806, після нищівної поразки австрійців в битві під Аустерліцем. По умовам Пресбургского мирного договору, Наполеон розділив імперію на частини. А також забрав італійські і німецькі території. Взагалі, Наполеон хотів ослабити австрійців і зробити з них васальних союзників.

Саме Наполеон наполіг на тому, щоб Меттерніх став австрійським послом в Парижі. Адже Наполеону подобалось, що той вільно володіє французькою і має дуже консервативні погляди на політику. З часом вони навіть стали друзями і Наполеон почав йому довіряти.

Паралельно з тим Наполеон поставив ультиматум, що якщо імператор Франц 2 не складе свої повноваження, то французи почнуть нову війну. Імператора змусили відректися від престолу. Хоча ще до розпаду імперії, але розуміючи її неминучу участь, в 1804 Франц 2 об’явив себе імператором Австрійскоі імперії, тому залишки колишньої імперії відійшли до нової держави.

В 1809 Австрійська імперія захотіла реваншу і знову об’явила війну Франції. І знову зазнала принизливої поразки, після якої Наполеон анексував частину Австрійскоі імперіі. Також після війни були повністю розформовані австрійскі війска. А друг Наполеона – Клеменс фон Меттерніх став міністром закордонних справ.

Користуючись довірою Наполеона, Меттерніх зміг його переконати, що австрійска армія це не ворог, а союзник. І під час російскоі кампанії Наполеон дозволив знову австрійцям створити свою армію.

Після поразки в Россії Наполеон дуже розраховував на підтримку австрійців. І для нього було дуже неочікувано, коли австрійці приєднались до антинаполеонівської коаліції. І коли вони знову зустрілись, то Меттерніх холодним тоном запропонував Наполеону відмовитись від всіх завоювань.

Після поразки Наполеона, Меттерніх став одним з головних ідеологів формування нових взаємовідносин між державами. І хоча Австрія була слабкою державою, а поряд з нею знаходились дуже могутні потенційні супротивники, але завдяки своєму дипломатичному таланту, Меттерніх зміг зменшити загрози і захистити від нападу і неминучого розгрому.

Одразу скажу, що мій пост стосується лише мови і не треба тут шукати інших аналогій. Цю історію я розповів, щоб пояснити в який час і яку мову використовувала людина. І незважаючи на мову, Меттерніх завжди був патріотом Австрії, і як дуже розумна людина він адекватно оцінював поточну ситуація, а потім приймав рішення яке найкраще відповідало інтересам Австрії.

Знаєте, я хоч і вільно спілкуюсь украінскою мовою, але я не розумію. Хіба мова зробить нас розумнішими? Може корупції менше стане? Чи може серед україномовних громадян не буде зрадників? Як мова може допомогти економічному розвитку і завадити масовій еміграції українців? Я сам з Західної України, яка є одної з найбільш україномовних частин краіни. Але чомусь незважаючи на вільне володіння мовою і її повсякденне використання, люди массово тікають саме з цієї частини України в пошуках кращого життя. Особисто я вважаю, що патріотизм не виражається в мові спілкування чи в таких символах, як вишиванка. Він виражається лише в діях. І не буде в країні толку, поки символізм буде заміняти реальні дії спрямовані на розвиток держави.

Матеріал опубліковано мовою оригіналу. Джерело: Facebook.

Автор: Павло Вернівський

UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

Новини по темі

«Не тролінг»: у Мінкульті прокоментували проведення Фестивалю борщу у річницю смерті Сталіна.

У Міністерстві культури прокоментували проведення Фестивалю борщу 5 березня, в день смерті Йосипа Сталіна. Олександр Ткаченко пояснив, що вибір дати і зазначені події не пов’язані між собою. Про це міністр культури і інформаційної політики О...

UA.NEWS

Скандал на Кіпрі. Для Євробачення вибрали «сатанинську» пісню – церква обурена

На початку березня кіпрський телеканал CyBC оголосив, що їх державу на Євробаченні представлятиме співачка з Афін Елена Цагріна з піснею «El Diablo» про любов до диявола. Ця подія викликала різко негативну реакцію серед віруючих, а Кіпрська правос...

UA.NEWS

«Чорна мітка»  для Коломойського: які можливі наслідки санкцій США проти олігарха - думки експертів.

«Чорна мітка» для Коломойського: які можливі наслідки санкцій США проти олігарха - думки експертів.

Америка на замку для олігарха Ігоря Коломойського. Напередодні державний департамент Сполучених Штатів оголосив про запровадження санкцій щодо українського олігарха. Його звинуватили у корупції. Сам Коломойський на це поки ніяк не відреагував. А о...

Українська для чиновників: понад тисячу держслужбовців записалися на мовні курси в Одесі.

Українська для чиновників: понад тисячу держслужбовців записалися на мовні курси в Одесі.

В Одесі стартували безоплатні курси української для чиновників. Державні службовці сіли за парти, щоб підтягнути свої знання для роботи. Лекції з української мови проводять двічі на тиждень по півтори години. Наша знімальна група відвідали заняття...

Вечные вопросы о вечном 060321

Вечные вопросы о вечном 060321

Історія без зайвого пафосу

Історія без зайвого пафосу

Анонс -Беседы о важном  Религия  Проклятие или благословение.

Анонс -Беседы о важном Религия Проклятие или благословение.

Доктор Фауст, Григалиус Махват и Любомир. Беседы о важном. "Религия. Проклятие или благословение?"

Восьме береЗЕ!ня - Вечірній ПреЗЕдент

Восьме береЗЕ!ня - Вечірній ПреЗЕдент

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️ #ВечірнійпреЗЕдент