Будівництво в Україні: підсумки року та вплив на економіку країни.

Попри те, що падіння індексу промислового виробництва у 2019 році стало найгіршим показником після відновлення з кризи 2014−15 років, в Україні є сектори, які демонструють високі темпи зростання.

Йдеться про будівництво, яке за даними Держстату у 2019 році зросло на 20%.

Виробництво будівельної продукції у 2019 році

У грудні 2019 року у порівнянні з листопадом 2019 року сезонно скоригований індекс будівельної продукції становив 92,6%.

Таблиця 1- Індекси будівельної продукції за видами

Джерело: ДССУ.

У грудні 2019 року проти відповідного місяця 2018 року індекс будівельної продукції, скоригований на ефект календарних днів, становив 106,8%. Як бачимо з таблиці, в річному вимірі випуск будівельної продукції зростає на 20%.

Відтак, згідно з даними Держстату, у 2019 році у порівнянні з 2018 роком індекс будівельної продукції склав 120,0% (рисунок 1).

Рисунок 1 – Індекси будівельної продукції (у % до відповідного періоду попереднього року, наростаючим підсумком)

Джерело: ДССУ.

Варто зазначити, розвитку будівництву сприяли низка факторів: як фінансові, так і погодних. Зокрема, імпортні матеріали дешевшали в другій половині року завдячуючи ревальвації, попит на житло зростав, а тепла осінь та зима дозволили продовжити роботи на об’єктах.

Обсяг виробленої будівельної продукції

Обсяг виробленої будівельної продукції (виконаних будівельних робіт) підприємствами України у 2019 році становили 177,0 млрд.грн., (таблиця 2).

Таблиця 2 – Обсяги виробленої будівельної продукції за видами

Джерело: ДССУ.

Як бачимо з даних таблиці, у 2019 році на будівництво припадає здебільшого зведення інженерних споруд – 53,7%, житлові будівлі – 18%, нежитлові будівлі – 27%, транспортні споруди – 18%, та комплексні промислові споруди – 20,3%.

Нове будівництво, реконструкція та технічне переоснащення становили 74,2% від загального обсягу виробленої будівельної продукції, капітальний і поточний ремонти – 18,1% та 7,7% відповідно.

В підсумку зазначимо, частка сектору будівництва у ВВП є суттєвою в Україні. В будівельній індустрії, будівництві, діяльності професійних агенцій нерухомості, девелоперських, рієлторських, проєктних, оціночних, іпотечних та інших пов’язаних із будівництвом компаній задіяно значну кількість працездатного населення.

Нагадаємо, саме будівельна галузь здебільшого обумовила зростання рейтингу України, усунувши перешкоди для бізнесу покращуючи його становище на 120 пунктів у Doing Business.

Автор: Діденко Сергій

загрузка...

Новини по темі

Друг заступника глави НБУ Рожкової заробив півмільярда на «Приватбанку».

Юридична компанія «Астерс Консалт» Олексія Дідковського надала державному «Приватбанку» консультації на понад півмільярда гривень у 2019 році. «Власником «Астерс-Консалт» є Олексій Дідковський, який фігурує у багатьох сумнівних історіях, пов’...

1 1

«Укрзалізниця» озвучила найприбутковіші рейси 2019 року.

За інформацією «Укрзалізниці», найприбутковішими залізничними рейсами у 2019 році виявилися «Київ-Москва» і «Кривий Ріг – Москва». А найзбитковішими «Львів – Бахмут» і «Ужгород -Лисичанськ». Про це компанія повідомила агентству «Україн...

1 3

Інвестування в людський капітал: фінансування освіти, медицини та соцзахисту українців.

Освічений та здоровий українець — це фундамент, основа нашої економіки, пише урядовий портал цитуючи слова прем’єр-міністра України. «Основа стратегії Уряду — це інвестувати ресурси у людський капітал. І потрібно починати з двох важливих речей: це...

2

Які товари українці найчастіше купують в інтернеті

З 7 мільйонів ​​інтернет-користувачів в Україні, які здійснюють покупки онлайн – 45% купують побутову техніку й електроніку. Про це повідомляє Економічна правда. Зазначається, що в Україні мережею користуються близько 70% населення у віці від 16 р...

1 1

ФОП та діаспора: Всесвітній банк пояснив зростання українського ІТ-сектору.

Український сектор інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у 2019 році зріс до $ 4 мільярдів. У країні діє  1000 аутсорсингових компаній, повідомив Всесвітній банк у своєму звіті. За даними дослідження у 2020 році в Україні працюватиме близьк...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie