Будівництво в Україні: підсумки року та вплив на економіку країни.

Попри те, що падіння індексу промислового виробництва у 2019 році стало найгіршим показником після відновлення з кризи 2014−15 років, в Україні є сектори, які демонструють високі темпи зростання.

Йдеться про будівництво, яке за даними Держстату у 2019 році зросло на 20%.

Виробництво будівельної продукції у 2019 році

У грудні 2019 року у порівнянні з листопадом 2019 року сезонно скоригований індекс будівельної продукції становив 92,6%.

Таблиця 1- Індекси будівельної продукції за видами

Джерело: ДССУ.

У грудні 2019 року проти відповідного місяця 2018 року індекс будівельної продукції, скоригований на ефект календарних днів, становив 106,8%. Як бачимо з таблиці, в річному вимірі випуск будівельної продукції зростає на 20%.

Відтак, згідно з даними Держстату, у 2019 році у порівнянні з 2018 роком індекс будівельної продукції склав 120,0% (рисунок 1).

Рисунок 1 – Індекси будівельної продукції (у % до відповідного періоду попереднього року, наростаючим підсумком)

Джерело: ДССУ.

Варто зазначити, розвитку будівництву сприяли низка факторів: як фінансові, так і погодних. Зокрема, імпортні матеріали дешевшали в другій половині року завдячуючи ревальвації, попит на житло зростав, а тепла осінь та зима дозволили продовжити роботи на об’єктах.

Обсяг виробленої будівельної продукції

Обсяг виробленої будівельної продукції (виконаних будівельних робіт) підприємствами України у 2019 році становили 177,0 млрд.грн., (таблиця 2).

Таблиця 2 – Обсяги виробленої будівельної продукції за видами

Джерело: ДССУ.

Як бачимо з даних таблиці, у 2019 році на будівництво припадає здебільшого зведення інженерних споруд – 53,7%, житлові будівлі – 18%, нежитлові будівлі – 27%, транспортні споруди – 18%, та комплексні промислові споруди – 20,3%.

Нове будівництво, реконструкція та технічне переоснащення становили 74,2% від загального обсягу виробленої будівельної продукції, капітальний і поточний ремонти – 18,1% та 7,7% відповідно.

В підсумку зазначимо, частка сектору будівництва у ВВП є суттєвою в Україні. В будівельній індустрії, будівництві, діяльності професійних агенцій нерухомості, девелоперських, рієлторських, проєктних, оціночних, іпотечних та інших пов’язаних із будівництвом компаній задіяно значну кількість працездатного населення.

Нагадаємо, саме будівельна галузь здебільшого обумовила зростання рейтингу України, усунувши перешкоди для бізнесу покращуючи його становище на 120 пунктів у Doing Business.

Автор: Діденко Сергій

загрузка...

Новини по темі

Прем’єр заявив, що Україна найближчим часом отримає транш МВФ.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд незабаром очікує перший транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ). «Уряд отримав від МВФ позитивний сигнал і сподівається, що вже найближчим часом Україна отримає перший транш. Також очікується фіна...

1

Нафта подорожчала на чутках про екстрені збори ОПЕК+.

У ході торгів 2 квітня на Лондонській біржі ICE ціни на нафту злетіли майже на 50%, а потім знизились. Ціна північноморської марки Brent виросла на 29,06% – до 31,93 долара за барель станом на 18.00 по Києву. На піку торгів вона подорожчала ...

1

Меморандум щодо розширеної програми з МВФ буде підписано найближчими тижнями — Зеленський.

Президент Володимир Зеленський анонсував підписання меморандум про розширеною програмою з МВФ в найближчі тижні.

1

Більше ніж у Трампа. Розмір зарплат українських чиновників від Найєма до Смілянського

Вже є доброю традицією час від часу в мас-медіа висвітлювати скандальні зарплати українських  топ-чиновників. Всі публікації так і залишаються без належної реакції та чіткої позиції  влади – чому у бідній країні доходи чиновників все частіше порів...

1

Ажіотаж спав. Попит на гречку та цукор знижується — Мінекономіки

Обсяги реалізації продуктів харчування знижуються в порівнянні з ажіотажними показниками останніх двох тижнів.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie