"Перемир'я" на словах: знімальна група "5 каналу" зафіксувала ворожий обстріл захисників Талаківки (Відео)

5 канал 1

Порушення бойовиками так званого хлібного перемир'я зафіксували камери "5 каналу". Російські найманці почали гатити з гранатомета по оборонцях Талаківки, саме під час роботи знімальної групи. Докладніше – в репортажі Анастасії Старостенко.

"Немає такого стабільного, так би мовити, часу обстрілів. Він може початися раптово. І так само раптово закінчитися", – пояснює військовослужбовець Павло.

Ніби на підтвердження цих слів бойовики серед білого дня почали стріляти із гранатомета.

А от у ніч проти четверга, 12 липня, працювали вже зовсім не дилетанти, помітили оборонці Талаківки

"Тільки сонце сіло, ще сіріти почало. Працював кулемет і стрілецька зброя. Потім затихло і ближче до 2-ї години ночі знову почалося. Чітко стелять – низько над головою", – каже армієць Олексій.

Військовослужбовець із позивним "Кіт" зазначив, що на цій ділянці фронту ворог має чотири вогневі точки, коли атакують українські позиції – вогонь ведуть практично з чотирьох сторін.

Застосовує ворог і безпілотники.

"Вони пролітають, сканують наші позиції, дивляться, як ми живемо. Від цього потім відбиваються і теж працюють стрілецькою або ж якимось мінометом", – пояснює армієць Павло.

Так звані тихі години армійці намагаються використати з максимальною користю – активно зміцнюють позиції.

"Якщо ми підемо вперед, далі будемо обкопуватися, то ми будемо контролювати дуже хороші вигідні місця", – зазначає боєць "Кіт".

Аби не дати морпіхам зайняти вигідні позиції, взяли до рук лопати і найманці.

Бойовики використовують перемир'я для укріплення власних позицій. Лише за останній тиждень наблизилися до українських укріплень на сотню метрів.

Мотивації для боротьби з окупантами їм не бракує, запевняють захисники, серед них – і маріуполець Олексій. Він узяв до рук зброю, коли лінія фронту надто близько підійшла до його дому.

"Війна то вдома йде. Чути, що тут відбувається – дружина телефонує, каже: "Що там, по вас стріляють?" По нас. Багато що вирішує – не ми пішли кудись воювати, а до нас. І з сином хочеться побачитися, як росте. І тут як би робота є", – поділився військовий Олексій.

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, "5 канал"