Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Незручна правда про алкоголь: вчені пояснили, чому він шкідливий у будь-якій дозі.

Навіть невелика доза алкоголю негативно впливає на стан організму. Новітні дослідження вчених показали, що незалежно від віку, вживання спиртного підвищувало ризик сердчено-судинних захворювань і передчасної смерті.

Про результати досліджень негативного впливу алкоголю на здоров'я людини, повідомило видання Elemental.

Статистика показує, що надмірне вживання спиртних напоїв щорічно призводить до смерті більше 93 000 людей в США і скорочує життя в середньому на 29 років. У любителів випити підвищується ризик розвитку хвороб серця, печінки та інших порушень здоров'я.

Зловживання алкоголем
Яка доза алкоголю небезпечна

Нове дослідження показало, що навіть одна чарка може негайно підвищити ризик нерегулярного серцебиття, відомого як фібриляція передсердь, що збільшує ймовірність серцевого нападу або інсульту.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Annals of Internal Medicine. За контрольною групою з 100 дорослих людей велося спостереження за допомогою спеціальних електронних пристроїв. Прилади вимірювали вплив випитого алкоголю на зміну частоти серцевих скорочень.

Виявилося, що протягом чотирьох тижнів у 56 осіб зафіксовано принаймні один випадок фібриляції передсердь. Слід підкреслити, що у тих, хто вжив спиртне за останні 4 години, ймовірність виникнення цієї патології в два рази вище. Більш того, ризик зростав при вживанні додаткових порцій алкоголю.

Як алкоголь впливає на організм

Серед головних проблем зі здоров'ям, які викликає спиртне, слід виділити: атеросклероз, звуження і затвердіння артерій, викликане скупченням бляшок на стінках артерій, що підвищує ризик серцевих нападів, інсультів і слабоумства. Відзначається, що затвердіння артерій є природним процесом, але вживання алкогольних напоїв прискорює його.

Дослідження 2019 року показало, що це стосується навіть тих, хто не зловживає алкоголем і п'є порівняно мало. Люди, які випивають від 7 до 13 напоїв на тиждень, на 53% частіше страждають від високого кров'яного тиску, ніж непитущі.

Алкоголь може провокувати серйозні проблеми зі здоров'ям
В якому віці алкоголь небезпечний

Пияцтво, як вважають дослідники, визначається як чотири порції алкоголю за один прийом для жінок і п'ять для чоловіків раз в місяць або частіше, – найбільш поширене в США серед людей у віці від 25 до 34 років. Але ця проблема стає все більш актуальною і серед тих, хто старше 50 років. Підкреслюється, що проблеми з пияцтвом характерні більш ніж для 10% людей у віці 65 років і старше.

Як ранній алкоголізм шкодить організму

За статистикою, близько 8% восьмикласників в штатах вже куштували алкоголь, і 4% з них вживають його у великих кількостях. У старшокласників ситуація ще гірше – серед них таких 14%.

Побоювання викликають результати нового дослідження, які були представлені на зустрічі Європейського товариства кардіологів. Згідно з ним, у підлітків, які вживають алкоголь, артерії починають застигати швидше, що підвищує ризик серцевих захворювань і може привести до передчасної смерті.

підлітковий алкоголізм

Артерії тих, хто випивав більше п'яти алкогольних напоїв, вже до 24 років, були на 4% жорсткіше, ніж артерії непитущих, пояснює керівник дослідження Хьюго Уолфорд, студент-медик Університетського коледжу Лондона під керівництвом професорів Університету Брістоля. Варто підкреслити, що швидкість підвищення жорсткості до цього віку була на вже 9% вище норми.

"Рясне випивання (ред.- алкогольних напоїв) і куріння в молодості ставлять людини на життєву траєкторію раннього старіння судин, що призводить до більш раннього виникнення серцево-судинних захворювань і смерті", - підкреслює Уолфорд.

За його словами, припинення вживання спиртного і сигарет "зводить нанівець пошкодження артерій, що підкреслює важливість відмови від цих шкідливих звичок якомога раніше".

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені назвали основну причину алкоголізму. Виявилося, що схильність до алкогольної залежності пов'язана зі змінами в мозку.

«Був весь у крові». Лікарі підтвердили сліди побиття, а поліція закрила справу. Подробиці інциденту

«Був весь у крові». Лікарі підтвердили сліди побиття, а поліція закрила справу. Подробиці інциденту

Дорога додому для жителя Києва закінчилася розбитим обличчям та операцією. Хірурги збирали хлопцю носову кістку по шматочках. Лікарі констатували - причиною травмування є побиття. Утім у відділку поліції довго не хотіли приймати заяву, а за кілька...

2 11

Війна з COVID-19 триває. Штам “Омікрон” рекордними темпами шириться світом. Що про нього відомо

Війна з COVID-19 триває. Штам “Омікрон” рекордними темпами шириться світом. Що про нього відомо

І знову новий штам. Свіже слово у медичному лексиконі. Це новий різновид коронавірусу. І головна його небезпека в тому, що він має величезну кількість мутацій. І ще одна небезпека – відомо про цей штам зовсім мало. Навіть симптоматика повністю не ...

1 3

91-річна, казка про Лускунчика, скандальний капелюх: як виглядала головна ялинка країни з 2015.

91-річна, казка про Лускунчика, скандальний капелюх: як виглядала головна ялинка країни з 2015.

31 метр заввишки, прикрашена 10 кілометрами гірлянд, а також 10 тисячами червоних і золотих іграшок. Такою буде головна ялинка України в цьому році. Новорічну красуню доповнять вертепом. Його обіцяють зробити найбільшим в Європі. Більше про те, як...

1 1

Где и как подписывать гарантии безопасности 051221

Где и как подписывать гарантии безопасности 051221

Військові з передової розповіли про обстріли на Луганщині.

Військові з передової розповіли про обстріли на Луганщині.

Передова на Луганщині зустрічає розмитими дощами дорогами. До захисників Попасної легковою автівкою потрапити неможливо. Читати на сайті:

«Держпереворот»  на мільярд доларів. СБУ готує  «цікаві новини». Віче на Майдані / Хронологія подій

«Держпереворот» на мільярд доларів. СБУ готує «цікаві новини». Віче на Майдані / Хронологія подій

У Міністерстві оборони України оцінили кількість російських військ біля наших кордонів, на сході і в Криму. За даними української розвідки, ескалація з боку Росії може розпочатися наприкінці січня. Але це лише ймовірний сценарій, поточнюють силови...

2 10