Український тиждень

«Тиждень» - новини в Україні, економіка, політика, культура, новини в світі, об'єктивно та ексклюзивно про головні події в Україні та світі, Тиждень.ua

https://tyzhden.ua/

Вагітні часто важко переносять COVID-19. І український, і світовий досвід свідчить, що їм слід вакцинуватися

На Рівненщині 17 листопада від ускладнень коронавірусу у пологовому будинку померла 20-річна вагітна. Врятувати дитину також не вдалося. Інформації, чи була жінка вакцинованою, у немає. 11 листопада у Львові від ускладнень коронавірусу померла 23-річна жінка на 4 місяці вагітності. Відомо, що вона була не вакцинованою. У Чернігові 39-річна жінка померла від COVID-19 на 22-му тижні вагітності. Це лише останні кілька випадків, які обговорювалися у ЗМІ. Однак, вони не є поодинокими.

Станом на кінець жовтня 2021 році країна втратила лише за офіційними даними 70 вагітних жінок за час останнього ковідного спалаху. Про це повідомила лікарка-інфекціоністка, експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова.

Головний лікар Дубенського пологового будинку Ростислав Андрощук розповів, що у медзакладі за останні два тижні зафіксовано вже другий смертельний випадок. Перший трапився на початку листопада.

Читайте також : Європа знову стала епіцентром пандемії. Це викликає занепокоєння урядів щодо перспектив економічного відновлення

"Це така ситуація – Дельта, не знаєш, як він себе поведе. У попередньої жінки врятували плід, там доношена вагітність була. Як правило, до нас потрапляють невакциновані, вакциновані – дуже рідко", – додав Ростислав Андрощук.

Керівник Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська розповіла, що штам Дельта вражає не лише людей похилого віку, але і молодшу вікову категорію зокрема жінок репродуктивного віку та молодих людей і вакцинація є єдиним методом, який захищає від смерті.

"Загалом більше 95% вагітних жінок, які поступають у стаціонар, є невакцинованими. Це призводить до сумних наслідків: 1 жовтня у перинатальному центрі померла від ускладнень коронавірусної хвороби одна вагітна та ще одна жінка померла першого листопада у Центрі легеневого здоров‘я. 17 листопада від ускладнень ковіду померла 23-річна вагітна жінка, яка була лише на тринадцятому тижні вагітності. Усі вагітні жінки, які померли, були невакцинованими. Враховуючи епідеміологічну ситуацію, яка не має тенденції до суттєвого покращення,

Малачинська додала, що минулого місяця у перинатальному центрі перебували 32 вагітні жінки з підтверджений ковідом. Певний відсоток дітей від таких породіль народжуються з вродженими пневмоніями, але це напряму залежить від важкості перебігу хвороби у матері та наявності у неї вакцинації. Більшість вагітних жінок потребують кисневої підтримки та переносять хворобу у стані середньої тяжкості або важкому.

"Протипоказів до вакцинації під час вагітності жінок немає. Також можна вакцинуватися і лактуючим жінкам. Важливо вакцинуватися тим жінкам, які планують вагітніти. Загалом можна на будь-якому терміні вагітності вакцинуватися",- запевнила Марія Малачинська.

В Україні немає даних про кількість вацнинованих вагітних. Однак світовий досвід свідчить, що проблеми з вакцинацією цієї групи населення виникають у багатьох країнах. Зокрема, Тиждень зібрав інформацію про ситуацію з вакинацією вагітних у США та Великій Британії.

Велика Британія

Як повідомляє The Guardian, лише близько 15% вагітних жінок у Великобританії були повністю вакциновані. Джерелом є звіт громадського здоров’я Англії, в якому зазначається, що до 31 серпня близько 65 000 жінок, які отримали другу вакцинацію, поставили галочку біля питання: "Чи могли ви бути вагітними від час вацинації?".

У звіті повідомляється, що у Шотландії з 4069 жінок, які народили в серпні 2021 року, лише 615 (15%) отримали дві дози вакцини. Ці жінки були вагітними протягом усього періоду впровадження вакцини і явно прагнули уникати вакцинації. Серед жінок у віці 35-39 років, які народжували в серпні, 23% були повністю вакциновані, що набагато менше, ніж загальний 71% для всіх дорослого населення.

За даними звіту, вагітні жінки були приблизно в 20 разів частіше допущені до інтенсивної терапії, якщо вони мали Covid-19. Крім того, у них приблизно вдвічі вища ймовірність народження мертвої дитини або смерті дитини незабаром після народження. Це відображено в даних Національного аудиту та дослідницького центру інтенсивної терапії, які показують, що з 1435 жінок у віці 16-49 років, які поступили у відділення інтенсивної терапії з Covid-19 після 1 травня, 420 (29%) були на даний момент або нещодавно вагітні. Починаючи з липня, кожен п’ятий пацієнт з Covid-19, якому встановили апарат для шунтування легенів, був невакцинованою вагітною жінкою.

Головний медичний працівник Англії професор Кріс Вітті закликав усіх жінок, які вагітні або бажають завагітніти, обов'язково вакцинуватися від COVID-19, оскільки він визнав, що існує "велике ймовірність" щодо того, що вони не отримають дві дози.

Читайте також : "Кількість смертей вища там, де не хочуть робити щеплення". Європа залишається єдиним у світі регіоном, де зростає захворюваність на COVID-19

Професор Вітті сказав, що "універсальна точка зору" експертів полягає в тому, що користь від уколів COVID "переважує ризики в кожній області. Це універсальна думка і серед лікарів, і серед акушер-консультантів, і серед науково-консультативних груп".

"За академічними даними з 1 лютого по 30 вересня 1714 вагітних госпіталізовано з COVID-19. З них 1681, тобто 98%, не були щеплені. А якщо йти до тих, хто дуже важко хворіє в реанімацію, то з 235 жінок, які потрапили в відділення реанімації (інтенсивної терапії), 232 з них – понад 98% - не були щеплені.

США

The Atlantic повідомляє, що лише 31% вагітних американок вакцинованувалися проти небезпечного вірусу COVID-19, що менше половини від 69,7% (рівня вакцинації серед дорослих людей у ​​США).

Цей вражаючий розрив у вакцинації викликає занепокоєння експертів, оскільки вагітні жінки з COVID піддаються підвищеному ризику важких захворювань. У порівнянні з невагітними жінками, вони частіше потрапляють на апарат штучної вентиляції легенів. А їхні немовлята стикаються з більшими шансами передчасних пологів.

"Через COVID-19 деякі діти виростуть без матерів, - заявила провідний науковець з імунізації матері проти COVID-19 Центру контролю та профілактики захворювань США, акушер-гінеколог Дана Міні-Делман, - Якщо ви вагітні, годуєте грудьми, намагаєтеся завагітніти зараз або можете завагітніти в майбутньому, будь ласка, зробіть щеплення"

Читайте також : Китайська компанія збирає генетичні дані мільйонів вагітних жінок у світі — Reuters

За словами експертів, вагітні жінки вразливі до важкої форми COVID-19 через фізіологічні зміни під час вагітності. Їх імунна система пристосовується і ослаблюється, щоб не дати організму відторгнути плід, тому вони менш у відсіченні патогенів. Крім того, вірус спрямований на легені та серце жінки, які вже під час вагітності піддаються стресу.

"Більшість вагітних жінок не є "антиваксами", — сказала доктор Стефані Гоу, акушер з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, який спеціалізується на вагітності з високим ризиком.- Вони охоче отримують вакцини для профілактики грипу, дифтерії, правця, кашлюку та інших захворювань"

За її словами, їхні занепокоєння глибоко особисте, бо "це нове".

Загалом, лікарі погоджуються, що вагітні жінки обережно ставляться до всього, що здається новим. Одна причина: усі початкові випробування вакцини від COVID-19 виключали вагітних жінок. Цей дослідницький підхід випливає з жахливої історії вживання талідоміду на початку 1960-х років, коли діти, які піддалися впливу препарату внутрішньоутробно, народжувалися з важкими вродженими вадами. На початку випробувань вакцини від COVID-19 не було даних, і це викликало багато невпевненості в тому, наскільки безпечні ці речі.

Друга причина: Незважаючи на те, що CDC закликав інших вакцинуватися, вакцинацію для вагітних він спочатку "особистим вибором". Тоді постачальники антивакцинальної дезінформації кинулися у вакуум, попереджаючи про безпліддя та інші недоведені небезпеки в Instagram, Facebook та YouTube.

"У соціальних мережах є різна підроблена інформація, яка може відлякувати деяких вагітних, - сказав клінічний професор акушерства та гінекології Школи медицини Стенфордського університету.доктор Рональд Гіббс - Рекомендація вакцинувати вагітних з’явилася трохи із запізненням. Тож тут є феномен "наздоганяння".

Відтоді глобальні великі дослідження довели, що вакцини безпечні та ефективні для вагітних жінок. Їх проводили професійні медичні організації: включаючи CDC, Американський коледж акушерів і гінекологів та Американську академію педіатрії. Але міф про те, що вакцини небезпечні, залишається поширеним.

Масштабне дослідження CDC за участю 2456 вагітних жінок, які отримали мРНК-вакцину, показало, що вакцинація не пов’язана з підвищеним ризиком спонтанного аборту. Про це повідомив New England Journal of Medicine. У червні минулого року був проведений аналіз CDC спонтанних абортів, мертвонародження, передчасних пологів і вроджених вад, який не виявив жодного зв'язку з вагітними жінками, які були вакциновані.

 

Новини по темі

Прем’єр Польщі анонсував нові коронавірусні обмеження на свята.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що найближчими днями уряд представить нові коронавірусні обмеження у зв’язку з різдвяними святами, що наближаються. Про це повідомляє портал RMF24. “Завтра-післязавтра ми представ...

UA.NEWS

Київ у «жовтій» зоні: невакцинованим лишили заборону користуватися транспортом.

З вівторка, 7 грудня, Київ переходить у «жовту» зону карантину. При цьому для невакцинованих зберігаються обмеження для користування транспортом та відвідування торгово-розважальних центрів (ТРЦ). Про це повідомляє Київська міська державна адмініс...

UA.NEWS

Шотландцям порадили робити швидкий тест на COVID щоразу перед виходом із дому.

У регіональному уряді Шотландії порадили жителям якнайчастіше робити тести на коронавірус, найкраще перед кожним виходом з дому. Про це повідомляє ВВС. Заступник першого міністра Шотландії Джон Свіні закликав шотландців тестуватись частіше, ніж дв...

UA.NEWS

МОЗ уточнило, коли можна вакцинуватися перехворілим на COVID.

Робити щеплення від коронавірусу можна на 28-ий день після одужання після COVID-19. Як передає пресслужба МОЗ, про це повідомив завідувач відділу стратегії імунізації Центру громадського здоров’я МОЗ України Олександр Заїка. «Якщо ви перехворіли н...

UA.NEWS

Смертність від малярії у світі виросла через пандемію коронавірусу, – ВООЗ.

У 2020 році у світі зросла смертність від малярії через збої в системі охорони здоров’я низки країн унаслідок боротьби з коронавірусом. У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) також відзначили зростання кількості хворих на неб...

UA.NEWS

У Римі чоловіка оштрафували на 400 євро через відсутність COVID-сертифікату.

Поліція у Римі виписала штраф у розмірі 400 євро місцевому мешканцю через відсутність документа про вакцинацію. З сьогоднішнього дня для поїздок громадським транспортом Італії необхідно мати при собі зелений COVID-сертифікат. Про це повідомляє Аге...

UA.NEWS

Два паспорти: що означатиме множинне громадянство, яке запропонував Зеленський - думки експертів.

Два паспорти: що означатиме множинне громадянство, яке запропонував Зеленський - думки експертів.

Державні чиновники з депутатами, судді, олігархи - хто тільки не втрапляв у скандал із подвійним громадянством. Скільки їх, реальних носіїв державних таємниць і пАспортів інших країн на чорний день - не знає достеменно ніхто. Навіть спецперевірки,...

3

«Постійно копають нашу землю» : як поводилися окупанти на День ЗСУ на сході.

«Постійно копають нашу землю» : як поводилися окупанти на День ЗСУ на сході.

На передовій від початку доби 5 обстрілів. Ворог провокував наших бійців і на Луганському, і на Донецькому напрямку - повідомляють у пресцентрі операції об'єднаних сил. Втрат в українського війська - немає. У свято ворог полюбляє влаштовувати пров...

4

Як змінилася українська армія за роки війни - Ігор Павловський пояснює.

Як змінилася українська армія за роки війни - Ігор Павловський пояснює.

Армія сьогодні має найвищий рівень довіри суспільства. Це також дані соціологічного опитування, проведеного інститутом майбутнього на початку листопада. Армія, попри всі складнощі свого становлення, разом із волонтерським рухом і добровольцями взя...

3

«Іхтамнєти»  на українському кордоні: чого Україні очікувати від перемовин Байдена та Путіна.

«Іхтамнєти» на українському кордоні: чого Україні очікувати від перемовин Байдена та Путіна.

У вівторок надвечір президент США Джо Байден та Росії Володимир Путін через відеозв'язок говоритимуть про Україну без України. Цій розмові передували енергетична криза у Європі, навала біженців на кордоні білорусі та польщі, а також - інформація, ...

Мовний скандал у таксі: водій відмовився везти пасажирів, які ненавидять українську мову.

Мовний скандал у таксі: водій відмовився везти пасажирів, які ненавидять українську мову.

Не поважаєш українську мову - йди пішки. Київський таксист висадив пасажирів з автівки після того, як вони заявили, що ненАвидять українську мову. Після цих слів таксист зупинив авто, попросив пасажирів покинути салон та повернув їм гроші за поїзд...

4 15

Київ засніжило, а Кличко знову обмовився

Київ засніжило, а Кличко знову обмовився

Мер Києва Віталій Кличко – відомий своїми курйозами в інтерв'ю та промовах. Під час одного з останніх інтерв'ю він вкотре зробив курйозну заяву під час розмови з журналістами. Читати на сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24...

6