Глава мінфіну США назвав твіт Трампа про Росію та Китай "попереджувальним пострілом"

Гордон
Глава мінфіну США назвав твіт Трампа про Росію та Китай

Міністр фінансів США Стівен Мнучин в інтерв'ю CNBC назвав "попереджувальним пострілом" твіт президента Дональда Трампа, у якому йшлося про неприпустимість девальвації валют Росії та Китаю.

"Це був попереджувальний постріл на адресу Росії та Китаю. У минулому Китай уже девальвував свою валюту. Ці країни використали значну частину своїх резервів, щоб підтримати національні валюти. Президент хоче переконатися, що вони не будуть змінювати своїх планів, він стежить за ними", – заявив Мнучин.

16 квітня Трамп у своєму Twitter назвав неприйнятними спроби РФ і КНР зіграти у гру з девальвацією рубля та юаня.

6 квітня Вашингтон оголосив про санкції проти 24 російських бізнесменів і високопосадовців, а також низки компаній на виконання закону "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який у серпні 2017 року схвалив Трамп.

11 квітня рубль на Московській біржі вперше з 2016 року впав нижче ніж 75 руб./€.

22 березня Трамп доручив офісу торговельного представника США та міністерству фінансів скласти план уведення нових мит на товари з Китаю, щоб скоротити "гігантський торговий дефіцит" у відносинах із Пекіном.

Посольство Китаю у США застерегло Вашингтон від торговельної війни через уведення нових мит. "Китай боротиметься до кінця, щоб захистити свої законні інтереси всіма необхідними способами", – заявили дипломати.

Держрада КНР підвищила з 2 квітня мита на 128 найменувань американської продукції.