«Комунізм для теплокомуненерго закінчився, дармового газу не буде». експерта Мурашка.

Для теплокомуненерго в Україні дармового газу не буде, вважає експерт / фото УНІАН

Для теплокомуненерго в Україні дармового газу не буде, вважає експерт / фото УНІАН

Комунізм для теплокомуненерго закінчився. Український газ вже не можна віддавати задарма для використання в сірих схемах і перепродажу промисловості під прикриттям турботи про людей. Про це на ресурсі site.ua пише енергоексперт Костянтин Мурашко у колонці "Мерський шантаж".

"Звичка сподіватися на дешевий ресурс держави залишилася. Тому простіше говорити, що ціна від НАК "Нафтогаз" змусить підвищити вартість ккал на 40%. Але це відверта брехня. За розрахунками експертів, зміна вартості енергоресурсів на опалювальний сезон 2021/2022 рр. у порівнянні з ціною, що діє, може викликати необхідність підняття тарифу в середньому на 10%", - зазначив експерт.

За його словами, ціна газу не завжди впливає на цифри в платіжках населення. Наприклад, у 2020 році при дії режиму ПСО середня ціна газу для ТКЕ знизилася в порівнянні з 2019 роком майже на 30%, проте це не вплинуло на вартість послуг з теплопостачання. З іншого боку, Харківська міська рада вже заявила, що не планує підвищувати тарифи на тепло для населення в опалювальний період, хоча основні підприємства теплокомуненерго міста працюють з "Нафтогаз Трейдинг".

"Не відповідає дійсності й твердження про "дискримінаційні" умови трирічного контракту. Договір у відкритому доступі (https://naftogaztrading.com.ua/documents/examples). Він є стандартним. При його підготовці пішли на суттєві поступки виробникам тепла, наприклад, позбавили необхідності нести відповідальність за небаланси, тобто чітко прогнозувати свої витрати. Угода містить тільки загальноприйняті в угодах вимоги з платіжної дисципліни. Нарікання, що ТКЕ не можуть платити за газ через борги держави, виглядають, як мінімум, лукаво", - зазначив Мурашко.

Він підкреслив, що найбільш активно суспільству намагаються нав'язати думку про те, що стримати тарифи на тепло допоможе продаж газу українського видобутку підприємствам ТКЕ без посередництва "Нафтогаз Трейдингу".

"Ця історія мусується не один рік під різним соусом. Така ініціатива має на меті тільки одне - отримати безконтрольний доступ до дешевого газу "Укргазвидобування", який можна дорого продати за кордон або промисловості. Тому таке "поліпшення" не може вплинути на ціну енергоносіїв, адже маржа трейдера поки мінімальна. Якщо взяти витрати на закачування і зберігання газу, то її, напевно, взагалі не буде", - впевнений експерт.

Мурашко зазначив, що виробникам тепла треба не звинувачувати й шантажувати уряд, а зрозуміти, що мета у всіх одна: отримати газ за прийнятною ціною, щоб в будинках українців було тепло взимку, а видобувні компанії мали кошти на розвиток.

Автор: Іван Бойко

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі

Укренерго перейшло в управління Міненерго

НЕК Укренерго перейшло в управління Міністерства енергетики від Міністерства фінансів. Про це повідомляється на сайті держкомпанії. Згідно з документом, 16 вересня власником 100% акцій Укренерго стала держава в особі Міненерго. Це міністерство отр...

UA.NEWS

Тарифний холод

Тарифний холод

Комунальні тарифи готові до осінніх стартів. Головна "дисципліна" - стрибки у висоту. Хто і скільки платитиме за опалення та гарячу воду й чому дешева електрика обернеться високими цінами?

УНІАН

Путин посылает сигнал, что поднимает Россию с колен, – Орешкин о выборах Госдумы в ОРДЛО.

Путин посылает сигнал, что поднимает Россию с колен, – Орешкин о выборах Госдумы в ОРДЛО.

Россия заявила, что на выборах Госдумы проголосовали 150 тысяч жителей оккупированного Донбасса. В такой способ Путин посылает своему электорату сигнал, что он все еще поднимает Россию с колен и "расширяет русский мир". Читати на сайті:

Партія Путіна отримала монобільшість завдяки махінаціям.

Партія Путіна отримала монобільшість завдяки махінаціям.

Партія "Единая Россия" отримала монобільшість у ДержДумі РФ. Досягти цього вони змогли завдяки махінаціям, зокрема у Росію звозили голосувати мешканців ОРДЛО. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 К...

На росії студент розстріляв людей в університеті Пермі.

На росії студент розстріляв людей в університеті Пермі.

Озброївся автоматом і хаотично розстрілював тих, хто траплявся на шляху. 18-річний студент убив щонайменше шістьох людей, ще 24-ро поранені. Так розпочався ранок у Пермському державному університеті. Щоби врятуватися, деякі студенти забарикадували...

Як вирівняти платіжний баланс і скоротити дефіцит бюджету?.

Як вирівняти платіжний баланс і скоротити дефіцит бюджету?.

● Економічна політика. Проект бюджету 2022 ● Опалювальний сезон. Якими будуть тарифи? Програма Парламент Сьогодні 20.09.2021 Гості студії: Анатолій Максюта, Президент Економічного дискусійного клубу Тема: Економічна політика #ТелеканалРада #Парлам...

Антиолігархічна сверблячка / Узурпація неузурпованого / Кадрова чехарда: чого чекати -  «Час Ч».

Антиолігархічна сверблячка / Узурпація неузурпованого / Кадрова чехарда: чого чекати - «Час Ч».

Антиолігархічна сверблячка: розчухують. Кадрова чехарда: для чого готують перестановку меблів. Чи все неузурповане вже узурпували? Про усе це й не тільки Роман Чайка говоритиме з політологом, керівником платформи "Єдиний координаційний центр" Олег...

Телеканал Рада. Прямий ефір

Телеканал Рада. Прямий ефір

Телеканал Рада. Прямий ефір