Отруєння Скрипаля. У Солсбері розпочали операцію із очищення місць потенційного забруднення

Гордон 2
Отруєння Скрипаля. У Солсбері розпочали операцію із очищення місць потенційного забруднення

У британському Солсбері розпочали очищення місць потенційного забруднення нервовим агентом, яким отруїли колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля. Про це 17 квітня повідомив департамент із навколишнього середовища уряду Великобританії.

Фахівці визначили, що необхідно обробити дев'ять об'єктів, три з них – у центрі міста.

Сьогодні відкрили доступ до тієї частини місцевого цвинтаря, де похована дружина Скрипаля. З'ясували, що територія не забруднена.

Інші ділянки потенційного забруднення поки що закриті для жителів. У департаменті додали, що медики оцінили рівень загрози для громадськості як низький.

У відомстві очікують, що на очищення всіх об'єктів витратять декілька місяців. Роботу проводитимуть співробітники департаменту у співпраці із Лабораторією оборонної науки і техніки у Порт-Дауні, департаментом охорони здоров'я, міністерствами внутрішніх справ та оборони.

66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння у британському Солсбері 4 березня. Пізніше обоє вийшли із критичного стану. Слідство з'ясувало, що під час замаху використовували розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок".

У відповідь на атаку приблизно 30 країн вислало російських дипломатів. Із США депортували 60 представників РФ. Також Білий дім закрив Генконсульство РФ у Сіетлі. Кремль після цього оголосив персонами нон ґрата дипломатів із 25 країн.

У МЗС Росії заявляли, що агента "Новачок" ніколи не розробляли у РФ. Президент РФ Володимир Путін стверджував, що такі речовини можуть виробляти приблизно 20 країн світу.