«Диктаторські закони 16 січня, версія 2020» : парламент прийняв закон «про податковий терор» .

У шосту річницю сумно відомих «законів 16 січня» Януковича і його наближених, парламент прийняв новий закон, що обмежує права і свободи: цього разу – для українського бізнесу, заявляють у бізнес-середовищі.

фото УНІАН

фото УНІАН

Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект №1210 – більш відомий як «законопроект про податковий терор».

"Під час роботи над законопроектом у профільному комітеті було враховано чимало правок, але глобальні правки, які б попередили удар по бізнесу, були відхилені", – розповідає член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Серед ключових нововведень – права податківців «коригувати» фінансовий результат підприємства для підвищення податкових платежів, норми про донарахування 18% податку з прибутку ІТ-компаній за кордоном, підвищення ренти на видобуток газу і руди, дискримінація іноземних інвесторів за рахунок оподаткування курсової різниці, пише РБК-Україна.

Податківці отримають додаткові права збільшувати податкові платежі експортерів – за рахунок т. зв. «правил ділової мети», що може суттєво вдарити по українському експорту, в т. ч. в країни Євросоюзу.

Різко (по багатьом позиціям – в 4 рази) зростуть податкові штрафи для бізнесу. При цьому з інспекторів Державної податкової служби знімуть відповідальність за неправомірно нараховані податкові платежі та штрафи.

"Невиправдано розширюються повноваження Державної податкової служби – не керованої, без стратегії. Зате деякі норми представники департаментів ДПС дістають з-під поли і підсовують народним депутатам", – описує процес ухвалення законопроекту Ніна Южаніна.

В цілому, за підрахунками економістів, законопроект №1210 може коштувати Україні близько 1% ВВП країни, тобто приблизно 36-37 млрд. грн.

Категорично проти цього законопроекту виступили всі основні бізнес-асоціації та асоціації іноземних інвесторів України – в т. ч. Європейська Бізнес-Асоціація, Американська торгівельна палата, Український союз промисловців і підприємців, Федерація роботодавців України та багато інших.

У Раді підприємців при Кабінеті міністрів України назвали законопроект №1210 «податковим терором».

Нагадаємо, рівно 6 років тому – 16 січня 2014 р. парламент України під впливом Партії регіонів і з порушенням Регламенту Верховної Ради ухвалив скандальні закони про обмеження прав і свобод громадян України – в т. ч. на проведення масових заходів, а також засобів масової інформації. Закони призвели до масових протестів і вже в лютому 2014 р. були скасовані.

Новини по темі

Житель «ЛНР» розповів, як в «республіці» за 6 років обвалилися ціни на квартири.

Продавши житло, люди не можуть навіть купити хорошу машину

1 1

Концерн Daimler заплатить понад два мільярди доларів за позовами в США.

Німецький автомобілебудівний концерн Daimler AG заплатить близько 2,2 млрд доларів для врегулювання претензій американської влади і претензій цивільних позивачів в рамках справи про маніпулювання даними про шкідливі викиди дизельних двигунів.

2

Білоруси виграли тендер на ремонт українських доріг.

10 серпня Служба автомобільних доріг у Миколаївській області уклала договір з ОАО «ДСТ №4 г. Брест» на поточний середній ремонт дороги Н-11 Дніпро-Миколаїв на ділянці км 188+570 – км 197+570 вартістю 182,45 млн гривень.

2

Українцям назвали необхідні документи для отримання соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію.

Українцям для призначення соціальної допомоги знадобиться низка документів.

2

НБУ збільшив продаж валюти на міжбанку в 5,5 рази

Національний банк України (НБУ) протягом тижня 10-14 серпня 2020 року купив на міжбанківському валютному ринку 223,00 млн доларів. При цьому Нацбанк не проводив інтервенції з продажу валюти.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie