Які вакансії найпопулярніші в Україні під час карантину – інфографіка.

5 канал

Актуальні, ексклюзивні та останні новини і відеосюжети, інтерв'ю з цікавими людьми, політиками, зірками та багато іншого з життя України та світу

https://www.5.ua/

Від моменту запровадження карантину на ринку праці України кількість пропозицій щодо роботи в галузі медицини зросла вдвічі. Таким чином, вона вперше увійшла у ТОП-10 професійних сфер за популярністю. Такі дані наводить кадровий портал HeadHunter.

Водночас збільшилася частка вакансій, спрямованих на пошук фахівців у професійних сферах "IT", "Бухгалтерія" та "Банки". При цьому популярність таких сфер як "Продажі", "Адміністративний персонал", "Виробництво", "Транспорт" та "Початок кар'єри", впала.

Крім того, з ТОП-10 зник "Робочий персонал", отже кількість вакансій у цьому переліку зменшилася на 9%.

Також у дослідженні зазначено, що з 8% до 4% зменшилася частка в загальному обсязі вакансій компаній, які працюють у галузі "Товари народного споживання(нехарчові)".

Ринок праці в Україні в період карантину

Ринок праці в Україні в період карантину HeadHunter

Відчутний спад стався в кількості вакансій, поданих компаніями сфери "Будівництво", "Нерухомість", "Архітектура" – вона зменшилася на 23%.

"Від моменту запровадження карантину на ринку України збільшився сегмент кур'єрської доставки. Відтак, зросла потреба роботодавців у відповідних спеціалістах: кур'єрах, пакувальниках, операторах служби підтримки, водіях і так далі. Однак, з огляду на те, що попит з боку здобувачів на такі роботи завжди був досить високий, кадрового дефіциту за цими спеціальностями не спостерігається", – йдеться в дослідженні.

Зазначається, що з'явилися і певні "спеціалізовані" вакансії. Наприклад, особистого і корпоративного вірусолога-контролера коронавірусу, фахівця з охорони праці та промислової безпеки, агента з продажу юридичних послуг для компаній, які постраждали від пандемії(антикризовий пакет). А компанії, які не можуть перевести всіх співробітників на дистанційний формат роботи, розміщують вакансії для водіїв і координаторів виїзду транспортних засобів, які контролюватимуть шляхові листи і розподілятимуть замовлення для перевезень співробітників компанії. Однак такі вакансії все ж таки досить рідкісні.

"В цілому попит наразі зберігає структуру початку року: в ТОПі за кількістю вакансій профсфери "IT", "Продажі", "Маркетинг". Однак у частині пропозицій про роботу вказано, що остаточне рішення про прийом співробітника буде ухвалено після скасування карантину. Тому розміщення вакансій більшою мірою спрямоване на формування кадрового пулу, а не на оперативне працевлаштування фахівця", – розповіли в HeadHunter.

Ринок праці в Україні в період карантину

Ринок праці в Україні в період карантину HeadHunter

Нагадаємо, Кабмін розширив перелік дозволених під час карантину видів діяльності. Заборону зняли з оптової торгівлі продуктами харчування, торгівлі ветеринарними препаратами, ветпрактики та продажу кормів, пестицидів і агрохімікатів, насіння і посівних матеріалів, а також деяких інших видів діяльності.

Новини по темі

В окупованому Донецьку з'явився ще один ФК «Шахтар».

Клуб з вкраденою назвою дебютував у, так званій зимовій першості незаконного формування «ДНР»

1

Угорці Закарпаття пояснили, чому українські депутати заспівали гімн чужої країни.

В організації не бачать в цьому нічого протизаконного

3 1

Інтелектуальний локдаун – це коли Внутрішньо ти хочеш дивитися серіал «Свати».

Це ж яка психіка таке витримає

3

Голова Національної асоціації адвокатів України попередила про наслідки призначення суддів через вибори.

З подібними ініціативами країна може повернутися в комуністичні часи, вважає юрист.

1

Сурогатна мати з Києва продала китайській парі дитину від свого чоловіка.

Жінку звинуватили в торгівлі людьми

2 1

Затемнення Сонця 14 грудня 2020 року: для кого небезпечне та як уберегтися.

Затемнення пройде під знаком Стрільця

3 1

«Нешановні чиновники, горіть у пеклі!» – хвора на коронавірус вчителька звернулася до влади.

Тяжко хвора на коронавірус вчителька одного з ліцеїв на Київщині Олена Онищук написала гнівне звернення до влади. У ньому вона звинувачує чиновників у навмисному знищенні вчителів. Зокрема, педагог зазначає, що вчителі – разом із медиками у групі ...

2 1

Масові звільнення лікарів: скоро українців буде нікому лікувати.

Ну що, дорогі друзі, поговоримо про гроші?

1 1

Підприємців Львова запрошують долучитись до вебінару EXPORT BOOTCAMP.

Програма USAID "Конкурентоспроможна економіка України" в партнерстві з Львівською міською радою організовують та запрошують експортерів-початківців до участі в Export Bootcamp, який відбудеться онлайн 21−23 грудня

2