Нацбанк підвищив облікову ставку та погіршив прогноз зростання економіки

UA.NEWS 3
Нацбанк підвищив облікову ставку та погіршив прогноз зростання економіки

Національний банк України (НБУ) збільшив облікову ставку з 17% до 17,5%, щоб забезпечити зниження інфляції, повідомляє Сегодня.

На думку керівництва регулятора, зниження інфляції до цільових показників може опинитися під загрозою через наступні фактори:

  • подальше пожвавлення внутрішнього попиту;
  • посилення ризиків щодо отримання чергового траншу Міжнародного валютного фонду (МВФ) та іншого пов’язаного з ним фінансування;
  • високі інфляційні очікування;
  • зниження інтересу інвесторів до активів країн, що розвиваються.

«Отже, з огляду на необхідність нівелювати зазначені фактори, які будуть тиснути на інфляцію у 2018-2019 роках, та з огляду на зростаючу імовірність реалізації певних ризиків, правління Національного банку вважає за необхідне посилити жорсткість монетарних умов шляхом підвищення облікової ставки», – повідомили в НБУ.

Як зазначив на брифінгу голова Нацбанку Яків Смолій, у разі посилення ризиків підвищення інфляційного тиску, регулятор може продовжити підвищення облікової ставки до рівня, необхідного для повернення інфляції до встановлених цілей у середньостроковій перспективі – тобто до рівня в 5,8% у річному вимірі до кінця 2019 року.

Крім того, Нацбанк оновив прогнозні показники зростання валового внутрішнього продукту України у 2019 році з 2,9% до 2,5%

Як повідомляє прес-служба регулятора, серед причин перегляду свого економічного прогнозу в гірший бік, Нацбанк називає вичерпання ефекту від підвищення мінімальної зарплати, а також жорстку монетарну політику, яку він вимушений провадити з метою зниження рівня інфляції.

Водночас, свої економічні прогнози НБУ будує на тому, що Україна й надалі провадитиме реформи та продовжить співпрацю з МВФ, зокрема отримає черговий транш макрофінансової допомоги.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк не планує знижувати облікову ставку в поточному році.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.