«Тема війни все актуальніша в російському порядку денному» ‒ кримські експерти про набір у «бойовий резерв».

Наростити чисельність резервістів у російській армії ‒ завдання, яке ставить Міністерство оборони Росії перед військкоматами. Набір у російський військовий резерв почався і в Криму.

Контракт укладається з тими, хто відслужив в армії та придатний за станом здоров'я: солдатами, старшинами, сержантами, прапорщиками, молодшими та старшими офіцерами.

Однією з базових військових частин, за якою закріплюються резервісти, стала частина в Перевальному. Збори для резервістів ‒ дводенні, щомісячні. Раз на рік проводяться двотижневі збори. Кілька годин на день на зборах резервісти вивчають теорію, потім іде відпрацювання нормативів на практичних заняттях. При цьому цивільна зарплата резервістів повністю зберігається. Перший контракт укладається на три роки. Форма контрактникам запасу видається першої категорії, під час зборів надається триразове харчування.

Російський військовий комісар Криму, полковник Юрій Лимар розповів, що не всі, хто відслужив, підходять для служби в резерві.

«Буде відсів, відбір, тому що потрібно проходити медичну комісію, потрібно надавати певні документи. У нас рядові, сержанти до 42 років. У нас багато в Криму людей патріотично налаштованих, але, на жаль, вони уже старшого віку. Зараз ми виходимо з пропозицією на командування, щоб розглянули питання про призов людей старшого віку для служби в резерві», ‒ розповів Лимар в ефірі проросійського телеканалу «Миллет».

Служба резервістів оплачується, рядові отримуватимуть 53 тисячі рублів на рік, молодші офіцери близько ‒ 106 тисяч, старші офіцери ‒ близько 130 тисяч. Згодом у резерв планують ввести також жінок.

На думку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова , набір резервістів російської армії ‒ це продовження незаконної кампанії сусідньої Росії з мілітаризації населення Криму.

Росія практично знищила свій народ пропагандою винятковості росіян з відповідними міфами, вигаданими путінськими істориками

Ільмі Умеров

«Це не що інше, як мілітаризація населення в Криму. Продовження ідеології війни, що починається в дитячому садку з одягання пілотки 3-4 річним дітям. Тепер цей «бойовий резерв», який нагадує про війну людям, які давно «відслужили». Призов до армії або в резерв заборонено проводити на окупованих територіях. Це злочин, за який Росії рано чи пізно доведеться відповідати. Росія ‒ країна, яка практично знищила свій народ пропагандою винятковості росіян з відповідними міфами, вигаданими путінськими істориками. Відбувається масова деградація населення Росії. Ми чекаємо, коли «Кримська платформа» почне діяти. Росія «заслуговує» розширення й посилення санкцій, усіляких блокад і припинення контактів. Адже Росія є загрозою для всього світу, весь світ просто зобов'язаний об'єднати зусилля, щоб зупинити монстра, загнати його у своє лігво та, відновивши територіальну цілісність України, звільнити світ від загрози», ‒ повідомив свою думку в коментарі Крим.Реалії заступник голови Меджлісу.

Експерт міжнародного права, професор Борис Бабін зазначає, що Росія прийшла до набору на службу за контрактом резервістів у зв'язку зі скороченням молодого населення та зниженням його рівня здоров'я.

«Російська армія з 2021 року справді активно впроваджує механізм «військового резерву», зокрема, на окупованих територіях. Основна причина ‒ демографічна, адже скорочення населення та зниження рівня його здоров'я вже не дозволяє державі-агресору розраховувати, що всі його військові потреби будуть забезпечені контрактниками та призовниками. Тому, за розрахунками російського Генштабу, разом з іншими «у бій підуть літні люди», ‒ зазначив у коментарі Крим.Реалії експерт.

За словами Бориса Бабіна, для Криму набір у військовий резерв «має загалом пропагандистський характер».

Виникає запитання ‒ проти кого, власне, воюватимуть «на місцях» масово формовані резервісти в умовних Новосибірську та Саратові

Борис Бабін

«Втім, інститут резервістів, досить важливий саме в разі «великої війни», навряд чи зможе стати панацеєю, оскільки такого роду мілітаризовані структури ефективні «за місцем проживання» резервістів. Тобто, зазначений інститут дійсно значний у військовому розумінні, лише коли війна йде «на власній території». Оскільки для людей, які ухвалюють рішення в Росії, насправді очевидно, що «загроза нападу з боку держав НАТО» та «київської хунти», яка примкнула до них, існує лише в російських телешоу, виникає запитання ‒ проти кого, власне, воюватимуть «на місцях» масово формовані резервісти в умовних Новосибірську та Саратові. Очевидно, що фактично, в реальному військовому плануванні, йдеться про моделювання керівниками Росії загроз збройної боротьби за верховну владу різних угруповань і пов'язаних з цим ризиків громадянської війни, або ж ‒ ескалації національно-визвольного руху в неросійських за населенням регіонах. Або ж ідеться про підготовку Росією оборони від нападу комуністичного Китаю. Для Криму весь пафос «військового резерву» росіян має загалом пропагандистський характер, оскільки практична важливість «резервістів» в агресивній війні, для якої призначене, на думку фахівців, кримське угруповання збройних сил Росії, повторюся, досить невелика», ‒ розповів експерт.

Кримський активіст Едем Дудаков у коментарі Крим.Реалії також зазначив пропагандистський характер набору в бойовий резерв Росії.

Вождь старіє ‒ і, як усі вожді, ласий на предмет героїчної історії предків та епічні паради з демонстрацією сили

Едем Дудаков

«Гра на публіку... Свого роду реакція на «Кримську платформу». Треба полякати Європу своєю неадекватністю. Російський вождь останнім часом часто вдається до таких прийомів. Розрахунок на європейську політичну ментальність ‒ «не треба сильно збуджувати «ведмедя», задобримо трохи». По-друге, вибори. Такі сигнали влади завжди мобілізують хвору на ура-патріотизм 76% -у частину російського суспільства. Не виключено, що такий крок покликаний продемонструвати рішучість (знову ж під вибори) у світлі останніх подій з черговими диверсантами в Криму. Але в цілому вся ця «активність» укупі ‒ реакція на «Платформу». Вождь старіє ‒ і, як усі вожді, ласий на предмет героїчної історії предків та епічні паради з демонстрацією сили. «Дуче», образившись на світ за нехтування ідеологією «русского міра», просто надуває щоки», ‒ прокоментував ситуацію активіст.

Активістка громадського руху «Вільний Крим» Еміне Ібраїмова вважає, що набір резервістів свідчить про актуалізацію теми війни для Росії.

Усе складніше прогнозувати дії російської влади, тому очікувати від них можна усього, що завгодно

Еміне Ібраїмова

«Така ситуація виникає, якщо країні загрожує військова агресія недружніх країн, і тоді терміново треба захищати країну від агресорів. І така ситуація також виникає, якщо яка-небудь держава збирається оголосити війну іншій державі. Начебто на Росію ніхто нападати не збирається, а якщо врахувати часті заклики Жириновського бомбити Україну, то, можливо, Росія вирішила реалізувати його заклики щодо України, але водночас допустити напад на Україну теж якось у голові не вкладається. Або вирішили надати чергову «інтернаціональну допомогу». Третій варіант ‒ боротьба з власним народом, адже Кремль не може не відчувати невдоволення народу і за всяку ціну хоче утримати владу у своїх руках. Взагалі, в останні роки все складніше прогнозувати дії російської влади, тому очікувати від них можна усього, що завгодно. Раз виділяються такі ресурси на бойовий резерв ‒ значить, на них є серйозні плани. Все це говорить про те, що тема війни стає все актуальнішою в російському порядку денному», ‒ прокоментувала ситуацію Крим.Реалії активістка.

За словами активіста громадського об'єднання «Кримська солідарність» Енвера Шерфієва , всі старання Росії з мілітаризації Криму виявляться марними, якщо «Кримська платформа» зможе ефективно реалізувати свій потенціал.

«Міністерство оборони Росії таким чином хоче посилити свій військовий вплив на території тимчасово окупованого Криму та прикордонних територіях України. Усвідомлюючи те, що рано чи пізно доведеться повернути Кримський півострів під юрисдикцію України. Як би Путін не говорив, що питання з Кримом закрите, і що жителі Криму у 2014 році визначилися на референдумі (який Росія провела під дулами автоматів, тим самим порушивши територіальну цілісність України). Але, судячи з того, що в саміті «Кримської платформи» взяли участь представники 46 країн світу, питання деокупації Криму актуальне не тільки для України, але й для світової спільноти. Нарощуванням свого військового контингенту Росія на території тимчасово окупованого Криму та Севастополя просто, як вовк, загнаний у кут, показує свої зуби. Але як би Кремль не намагався, якщо країни-учасники «Кримської платформи» візьмуть правильний курс для деокупації Криму, всі старання РФ виявляться марними», ‒ поділився своєю думкою з Крим.Реалії активіст.

Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Вашингтона розповів, що в Криму перебувають близько 80 тисяч військових Росії.

Навесні Україна та її західні союзники говорили про небачене з 2014 року нарощування військової присутності Росії біля східних кордонів України, а також в анексованому Криму, в Чорному та Азовському морях.

Президент Володимир Зеленський не виключає ймовірності повномасштабної військової агресії Росії проти України, але вважає, що це буде найбільшою помилкою Кремля.

Крим.Реаліі

«Крим.Реаліі» - всі новини Криму, аналітика, репортажі, відео та фотогалереї, радіо і телепередачі, огляди соціальних мереж, блоги і думки.

https://ua.krymr.com/

Новини по темі
Разумков розповів, як можна виправити ситуацію з законом про олігархів.

Разумков розповів, як можна виправити ситуацію з законом про олігархів.

На думку голови Парламенту, надалі або президент заветує і поверне закон до Верховної Ради зі своїми пропозиціями, або ж закон буде підписаний і потім в нього будуть вноситися зміни.

УНІАН

Врожай зернових. Малий та середній бізнес на селі. Електронні земельні аукціони - Роман Лещенко

Врожай зернових. Малий та середній бізнес на селі. Електронні земельні аукціони - Роман Лещенко

Сільське господарство для України і в попередні роки було локомотивом економіки. Але здобутки мають принести зиск не лише експортерам, які вдало продадуть, а й виробникам, які зернові виростили. Про це говоримо з чинним міністром аграрної політики...

8 8

«Зошит війни». Держкіно не дозволило прокат документального фільму про російсько-українську війну

«Зошит війни». Держкіно не дозволило прокат документального фільму про російсько-українську війну

"Зошит війни". Так називається документальний фільм про російсько-українську війну, який уже мав вийти на широкі екрани. Стрічка до прокату готова, однак Держкіно та Мінкульт не видали авторам необхідне їм прокатне посвідчення. Нібито на заваді ст...

11 40

Друга Карабаська війна: рік по тому. В Азербайджані вшанували пам’ять загиблих військових /Ексклюзив

Друга Карабаська війна: рік по тому. В Азербайджані вшанували пам’ять загиблих військових /Ексклюзив

Рік тому рвонуло на Кавказі. Азербайджан та Вірменія розпочали активні бойові дії за Нагірний Карабах. Цей конфлікт жеврів довгих 30 років. Сторони постійно обвинувачували одна одну у провокаціях та обстрілах. Сідали за стіл переговорів і намагали...

8 23

Главным врагом Зеленского есть Путин, – Пионтковский об обстреле Шефира.

Главным врагом Зеленского есть Путин, – Пионтковский об обстреле Шефира.

Недавно произошло покушение на первого помощника президента Сергея Шефира. Андрей Пионтковский считает, не стоит забывать, что главный враг Владимира Зеленского это Владимир Путин. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 ...

7 23

Історичні вибори до Бундестагу: хто претендує на роль нового канцлера Німеччини.

Історичні вибори до Бундестагу: хто претендує на роль нового канцлера Німеччини.

У Німеччині сенсацією закінчились вибори до Бундестагу. Партія канцлерки Ангели Меркель отримала найнижчий результат за увесь час виборчих кампаній. Тепер у Німеччині назріває інтрига. Як сформується коаліція, і хто в ній буде старшим братом, а хт...

8 2

Хто очолить САП? Комісія з обрання нового керівника зібралася вперше за 2 місяці / До чого дійшли.

Хто очолить САП? Комісія з обрання нового керівника зібралася вперше за 2 місяці / До чого дійшли.

Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, ще один незалежний правоохоронний орган, який має боротися з топкорупцією в країні, знову намагалися оживити. Для виборів чільника відомства потрібна спеціальна комісія. Так от, на її роботу намагаються в...

3 1