Голубовська попередила про небезпеку смертоноснішого варіанту COVID-19 із Індії.

В Україні поки не зафіксовано наявності високо заразного і потенційно смертоноснішого варіанту коронавірусу, який у грудні 2020 року з'явився в Індії, а сьогодні є також домінуючим в Британії. Але і система охорони здоров'я країни, і самі українці мають бути готовими до можливого нового виклику пандемії .

Про це заявила провідна інфекціоністка МОЗ, заслужена лікарка Ольга Голубовська у Facebook. Вона підкреслила, що нині масштабна робота для запобігання поширенню цього штаму активно йде в США, світ бореться з мутантами COVID-19 масовою вакцинацією .

"Весняні неприємності, пов'язані з найважчою з моменту епідемії спалаху в нас у країні, були пов'язані з британським штамом B.1.1.7. Тепер на новий штам B.1.617.2 (Дельта, оскільки ВООЗ рекомендувала називати їх літерами грецького алфавіту. – Ред.) припадає більшість заражень у Британії. у США поки тільки 6% секвенованих випадків доводиться на цей штам, "британець" залишається домінуючим", – пояснила професорка.

За її словами, Дельта зареєстрований уже в 60 країнах і цілком очевидно, що його заразність вища, ніж у варіанту Альфа "дикого типу". До того ж пік захворюваності фіксують серед дітей і молодих людей 12-20 років .

Водночас вакцини виробництва Pfizer, а також AstraZeneca захищають від Дельти (ефективність Pfizer у разі введення обох доз становить 88% (один укол дасть тільки 33%), AstraZeneca – 60%).

"B.1.617.2 класифіковано CDC (Центри з контролю і профілактики захворювань США. – Ред.) як варіант, який являє інтерес, тобто має генетичні маркери, пов'язані зі зниженою нейтралізацією антитілами, набутими внаслідок перенесеного захворювання або вакцинації, зниженою ефективністю лікування, труднощами специфічної діагностики, збільшенням заразності й/або тяжкості захворювання. Ці варіанти також вимагають посиленого епідемічного нагляду, лабораторного моніторингу й епідеміологічного розслідування (всього того, чого у нас немає)", – пояснила інфекціоністка.

Голубовська заявила, що Україні треба бути готовою до цього , а не "впроваджувати незрозумілі законопроєкти щодо громадського здоров'я" і "руйнувати кращі інфекційні стаціонари через те, що хтось прописав фантастичні вимоги". На додаток до цього вона ще раз попередила, що світ загалом сьогодні стоїть фактично на порозі глобальних викликів , пов'язаних із інфекційними хворобами. І в цих умовах "не потрібно воювати з фахівцями".

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Голубовська говорила, що після спаду захворюваності на COVID-19 новою загрозою для України може стати ще одна хвиля заражень. Хоча спровокувати її можуть вже відомі, поширювані в країні штами.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Податкова амністія- це нахабне пограбування заробітчан та середнього бізнесу.

Податкова амністія- це нахабне пограбування заробітчан та середнього бізнесу.

Програма ПолітикаUA 18.06.2021 Гість студії Борис Кушнірук, економіст Тема: Економічна політика. Податкова амністія #ТелеканалРада #ПолітикаUA

Ощадбанк найближчим часом може бути частково приватизований.

Ощадбанк найближчим часом може бути частково приватизований.

Програма ПолітикаUA 18.06.2021 Гості студії Богдан Кицак, народний депутат України Михайло Цимбалюк, народний депутат України Тема: Підсумки тижня #ТелеканалРада #ПолітикаUA

Масштабного підвищення ціни на газ немає, – Кухта

Масштабного підвищення ціни на газ немає, – Кухта

Місячний тариф на газ збільшили – він на 50% перевищує річний. Однак більшості українців не варто за це хвилюватись. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

LIVE - Брифінг РНБО за результатами засідання від 18 червня 2021 (час орієнтовний).

LIVE - Брифінг РНБО за результатами засідання від 18 червня 2021 (час орієнтовний).

24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Чи можна говорити про потеплішання стосунків між США та Росією?.

Чи можна говорити про потеплішання стосунків між США та Росією?.

Програма ПолітикаUA 18.06.2021 Гість студії Дмитро Васильєв, політичний консультант Тема: Підсумки тижня #ТелеканалРада #ПолітикаUA

Як подолати корупцію і зробити владу прозорою і чесною.

Як подолати корупцію і зробити владу прозорою і чесною.

Програма ПолітикаUA 18.06.2021 Гість студії Олександра Дрік, експерт з питань антикорупційної політики Тема: Антикорупційна політика #ТелеканалРада #ПолітикаUA