Логвинський про визнання Ізраїлем Голодомору: Росіяни застосували безпрецедентний тиск, але це не подіяло

Гордон
Логвинський про визнання Ізраїлем Голодомору: Росіяни застосували безпрецедентний тиск, але це не подіяло

Після внесення в парламент Ізраїлю законопроекту про визнання Голодомору в Україні актом геноциду, Росія здійснила на ізраїльську сторону безпрецедентний тиск. Про це повідомив нардеп від "Народного фронту", заступник голови постійної делегації України в ПАРЄ Георгій Логвинський у коментарі "Укрінформу".

"Після відвідання України делегацією Ізраїлю у Кнесет було подано законопроект про визнання Голодомору геноцидом. При цьому росіяни застосували безпрецедентний тиск, навіть погрожуючи зміною військової доктрини щодо Ізраїлю, але це не подіяло", – повідомив він.

За словами нардепа, розгляд законопроекту відбудеться не швидко, бо потрібно зібрати достатню кількість голосів для його підтримання.

"Треба над цим працювати – проводити роз'яснювальну роботу, що таке Голодомор. Голокост був найвищим рівнем найжорстокішого знищення людей за національною приналежністю, тому в Ізраїлі розуміють проблеми народів, які пережили такі трагедії", – підкреслив він.

Логвинський додав, що Україна має працювати над тим, щоб не допустити "непорозумінь", які можуть підірвати її відносини з Ізраїлем та США.

7 лютого на розгляд Кнесету внесено законопроект, у пояснювальній записці до якого стверджують, що Голодомор в Україні було сплановано радянською владою, щоб завдати удару по українській нації. Депутат Кнесету Акрам Хасон, який подав законопроект, заявив, що визнання Голодомору в Україні актом геноциду є моральним обов'язком Ізраїлю.

В Україні Голодомор 1932–1933 років розцінюють як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР.

7 грудня 2016 року Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.

Станом на листопад 2017 року Голодомор визнали геноцидом парламенти 14 країн (Канади, Австралії, Грузії, Польщі, Португалії, Угорщини, Латвії, Литви, Естонії, Еквадору, Колумбії, Мексики, Парагваю і Перу). У МЗС РФ уважають, що трактування Голодомору як геноциду українського народу "має політизований і антиісторичний характер".