Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

На OLX активізувалися шахраї: як працює схема обману.

На платформі онлайн-оголошень OLX шахраї обманюють українців і крадуть у них гроші. Жертвою може стати не тільки покупець, як це в основному і буває, але і продавець. Аферисти відправляють липове посилання для підтвердження операції, а після введення даних карти з рахунку українців крадуть кошти.

За допомогою такої афери шахраї вкрали у журналіста Олександра Чеканова 4 тис. грн, написав він у своєму Facebook. Якщо вам відправляють якісь посилання, слід звернути увагу на його домен.

"Я перейшов по посиланню і ввів дані карти (так-так, в тому числі CVV). Спочатку віртуальну. Там на рахунку була одна копійка, тому вона не пройшла (це мені вже потім в банку пояснили). Ввівши дані карти, на яких знаходилися гроші, я спочатку зіткнувся з труднощами верифікації. Мені не приходила СМС. Але це і не потрібно було. Спочатку списалися 150 гривень за якісь розваги, а потім пішло – по 999 в чотири заходи ", – написав журналіст.

У коментарях до публікації українці розповіли, що такі випадки дуже часто трапляються. Тут найголовніше – перевірити домен. Якщо сторінка фейкова, це буде помітно по посиланню.

"Я з точно такою ж ситуацією зіткнулася двічі за тиждень, перші надіслали посилання з лівим доменом, я, звичайно ж, нічого не вводила і відправила їх подалі, а в другому випадку маразм зашкалював: вони зібралися стінку 3*2 метри пересилати по Новій пошті, а забрати її у мене повинен був кур'єр, це додуматися до такого маразму треба було ще! Ось таке посилання прислали , коли я запитала, це що, відповіли "яка різниця", – написала журналіст Анна Якубець.

Коментар

До речі, на OLX вже відреагували. Представник компанії зазначив, що в залежності від пристрою, OLX має домен olx.ua, m.olx.ua або name.olx.ua.

Також фахівець пояснив, що посилання завжди можна перевірити в Центрі Підтримки OLX . Крім цього, був запущений освітній сайт з безпеки Онлайн[за]хист.

Коментарі до публікації

Раніше в Україні шахраї почали підробляти сайти. Так, аферисти створили липовий OLX. При реєстрації на такому сайті, у користувача можуть знятися кошти.

"Виклав оголошення, що продаю чоловічий одяг, тому що помилився з розміром. Відразу отримав повідомлення, що є покупець, який оформив покупку і надіслав лінк, щоб я ввів свої персональні дані", – написав журналіст В'ячеслав Буткалюк.

За його словами, викликало занепокоєння те, що крім номера карти і прізвища, потрібно прописати всі цифри з карти і навіть повідомити про залишок. "Подзвонив в OLX і підтвердив, що це шахраї", – додав він.

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, в Україні все більше випадків шахрайства з боку псевдоветеранов війни на Донбасі. Липові учасники АТО/ООС виманюють гроші у довірливих громадян і провертають схеми з метою наживи.

Новини по темі
Компанія Жеваго не сплатила 292 мільйони гривень за придбаний на аукціоні СЕТАМ актив.

Компанія Жеваго не сплатила 292 мільйони гривень за придбаний на аукціоні СЕТАМ актив.

Констянтин Жеваго / УНІАН "Фінансова компанія "Фінтакт", яка брала участь в аукціоні з продажу будівлі готелю Військово-Микільського монастиря (Київ, вул. Івана Мазепи, 11), організованому ДП СЕТАМ,...

УНІАН

Брифінг 02.12.2021 Андрій Богданець

Брифінг 02.12.2021 Андрій Богданець

Брифінг народного депутата України Андрія Богданця Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Брифінг 02.12.2021 Сергій Шахов

Брифінг 02.12.2021 Сергій Шахов

Брифінг народного депутата України Сергія Шахова Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Брифінг 02.12.2021 Михайло Волинець

Брифінг 02.12.2021 Михайло Волинець

Брифінг народного депутата України Михайла Волинця Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Брифінг 02.12.2021 Анатолій Остапенко

Брифінг 02.12.2021 Анатолій Остапенко

Брифінг народного депутата України Анетолія Остапенка Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Брифінг 02.12.2021 Арсеній Пушкаренко

Брифінг 02.12.2021 Арсеній Пушкаренко

Брифінг народного депутата України Арсенія Пушкаренка Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Брифінг 02.12.2021 Михайло Бондар

Брифінг 02.12.2021 Михайло Бондар

Брифінг народного депутата України Михайла Бондара Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: