Taras Lyutyy: IT-шники Украины! Налогообложайтесь!

«Представникам ІТ-індустрії запропонували створити Фонд розвитку людського капіталу, який наповнюватимуть за допомогою додаткового податку. Керуватимуть фондом самі ІТ-підприємці».

«Голова Державної податкової служби України Сергій Верланов … запропонував запровадити спеціальну можливість оподаткування ФОП, які працюють в ІТ сфері. Так, Верланов запропонував ввести податок на розвиток людського капіталу. Ставку податку запропонували на рівні 1% у 2020 році, однак він має зрости до 5% у 2024 році. Новий податок сплачуватимуть на додачу до 5% єдиного податку та ЄСВ.»

http://bit.ly/2jZD6Nd

Так само, як у краплі води відображається океан, у даному кейсі відображається масштаб сприйняття урядом наших реалій з їх можливостями та викликами. Ситуація з ініціативою досить багатогранна. Спробуймо озброївшись елементарним зоровим глуздом її структурувати та зробити вірні висновки.

По перше, будь який бізнес, а тим паче, прибутковий, має платити податки. Податки – основа держави. По друге, схеми ухиляння від податків є поганою практикою. Нечесно виходить, коли ритейл та ресторатори можуть вийти в ФОПи, а виробничники – не завжди. По третє, уряд завжди зацікавлений наповнювати бюджет і навряд чи бажання вводити нові податки можна в ньому побороти. По четверте, будь-який бізнес буде опиратись будь-яким найменшим податкам та максимально їх мінімізувати.

Така буденність життя.

Але, щоб податки сплачувались з мінімальним опором, вони мають бути 1) прозорими, 2) зрозумілими і 3) простими у адмініструванні. Що ми маємо в нашому випадку? «Цільовий» податок з ІТ... на розвиток самого ж ІТ. І якщо це все ж податок, то за урядом залишається нормативна база, як і організація його збору та подальшого розподілу. Це певний об’єм роботи. Чого лише вартує останнє питання – розподілу. Кому, скільки та на яких підставах? Далі «Фонд розвитку людського капіталу» – як привабливо звучить! Але є декілька але. По перше, чому такою радістю нагородили саме ФОП-ів ІТ-шників? Решта не потребує розвитку «людського капіталу»? Чи з ІТ-шників простіше зібрати? По друге, які підстави дала ІТ-спільнота думати, що їм потрібна допомога уряду у розвитку її кадрової бази? Кожен найменш притомний університет з технічними та фізико-математичними спеціальностями має філії ІТ компаній. Існує маса онлайн курсів та навчальних центрів вже від самих ІТ-компаній. В поточній ситуації кожен випускник школи, що склав ЗНО з математики хоч би на130, має всі можливості отримати і спеціальність, і гарну роботу в ІТ-сфері вже за 3-4 роки. ІТ-бізнес вирішує ці проблеми 1) давно, 2) успішно, 3) самостійно і не потребує жодної допомоги уряду.

Що матиме уряд з цим податком натомість? Проблему з адмініструванням як збору, так і розподілу цього податку, нуль коштів собі на таку важливу кожному уряду соціалку, та, на додачу – гучний суспільний резонанс!

Родзинка на тістечку: податок позиціонується як… добровільний! Згадуємо радянський анекдот:

«– Товариш прапорщик! Ваш наказ виконано!

– Так я нічого не наказував!

– А я нічого не робив!»

Хтось тут бачить якесь раціо? Я бачу лише панічну генерацію ідей задля заповнення ідейно-змістової порожнечі.

ми у телеграм https://t.me/prosvita_challenge
ми у фейсбук http://fb.me/Prosvita.Challenge

Новини по темі

Комаровський пояснив, чому під час COVID-19 пропадає нюх.

У випадку грипу таке теж трапляється, але з інших причин

1

В Укроборонпромі оновили склад наглядової ради

Кабмін оновив склад наглядової ради Державного концерну Укроборонпром. "Так, за квотою Уряду до Наглядової ради увійшов Валерій Іващенко, перший заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України. Одночасно Уряд припинив повнов...

1

Для поїздки «слуг» на Донбас підготували іменну форму: це викликало гнів українців.

Деякі нардепи робили Селфі на тлі військової техніки

1 1

Рекордну кількість хворих Covid-19 зафіксували на Буковині.

У Чернівецькій області зафіксували 248 нових заражень коронавірусом це рекорд від початку пандемії. "Хворих на коронавірус буковинців щодня стає все більше. Впродовж останнього тижня обласний лабораторних центр фіксує понад 200 нових випадів щодоб...

1

За вісім місяців від COVID-19 померли понад 2,5 тис.

Держстат оприлюднив нові дані

1

Тищенко проти Лероса. Суд переніс розгляд позову

Печерський райсуд переніс розгляд позову нардепа Миколи Тищенка до нардепа Гео Лероса щодо захисту честі, гідності та ділової репутації на 17 листопада. На підготовчому засіданні у середу представники юридичної компанії "Міллер" подали низку клопо...

1

Новини Кримнаша. Росія ліквідувала всі надмірності, залишивши тільки скріпи

Окупанти в Ялті провели рейд по контролю за дотриманням масочного режиму. Але не для всіх. Тільки для місцеви

1

22 жовтня – яке сьогодні свято та чого не можна робити.

В цей день, 22 жовтня, було прийнято випікати пироги і пригощати ними своїх рідних і близьких

2

Зеленський підписав закон про відновлення видачі «пакунків малюка» .

Допомога видаватиметься протягом 30 днів після народження дитини.

1

У МОЗ поставили крапку в питанні закупівлі російської вакцини від COVID-19 для українців.

У відомстві розповіли, від кого Україна отримає ліки

3 4

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie