Німецький регулятор почав сертифікацію «Північного потоку-2».

Процедура сертифікації може зайняти близько 4 місяців / Ілюстрація REUTERS

Процедура сертифікації може зайняти близько 4 місяців / Ілюстрація REUTERS

Федеральне мережеве агентство (BNA), що є німецьким регулятором енергетичного ринку, отримало документи на сертифікацію газопроводу "Північний потік-2".

Про це повідомляє Montelnews.com.

Читайте також США протистоятимуть загрозам, які несе "Північний потік-2" - радник Держдепу

Без сертифікації початок роботи газопроводу на європейському ринку газу неможливий.

Процедура сертифікації може зайняти близько 4 місяців.

Однак, після закінчення сертифікації остаточне рішення про запуск газопроводу буде приймати Єврокомісія і можливо інші відомства.

Німецький регулятор нагадав, що якщо Росія порушить правило про те, що транспортувальник і виробник газу мають бути різними компаніями, це буде вважатися адміністративним правопорушенням.

Запуск газопроводу:

Газопровід "Північний потік-2" не був звільнений від правила Європейського Союзу, згідно з яким власники трубопроводів мають відрізнятися від постачальників газу для забезпечення чесної конкуренції.

Відповідне рішення прийняв вищий регіональний суд Дюссельдорфа нещодавно.

Правила ЄС вимагають, щоб компанії, які виробляють, транспортують і розподіляють газ на території Європейського Союзу, були розділені та провели процедуру анбандлінгу. Це сприятиме забезпеченню чесної конкуренції на ринку та запобіганню перешкод доступу конкурентів до інфраструктури.

Так що "Газпром" має розділити компанії, які зараз керують газопроводом.

Україна запропонувала свої послуги з управління газопроводом "Північний потік-2" в якості незалежного оператора.

"Північний потік-2": що необхідно знати

Проектом "Північний потік-2" (Nord Stream 2) передбачено будівництво і робота двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Оператором трубопроводу є компанія Nord Stream 2 AG, засновником якої є російський "Газпром". Фінансують проект європейські компанії-французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

Газопровід" Північний потік-2 " побудований вже на 99%. Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року поряд з уже наявним "Північним потоком-1".

Будівництво газопроводу припинялося через введені США санкції проти компаній-підрядників, проте в лютому 2021 року відновилося. Nord Stream 2 AG вирішив добудувати його самостійно.

7 вересня 2021 року в Балтійському морі зварили останню трубу російського газопроводу "Північний потік-2".

Автор: Олена Коваленко

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
Токсичний газопровід. Чи допоможуть загальмувати  «Північний потік-2»  нові санкції США і вибори в Німеччині

Токсичний газопровід. Чи допоможуть загальмувати «Північний потік-2» нові санкції США і вибори в Німеччині

Токсичний кремлівський проект "Північний потік-2", попри "дружні "газові домовленості" щодо нього США і Німеччини в кінці липня, а також недавні напутні слова Вашингтона Україні "відволіктися від російського...

УНІАН

Висловлювання Отто Ватерландера про  «Нафтогаз»  не відповідають дійсності - фактчекінг Oilpoint.

Висловлювання Отто Ватерландера про «Нафтогаз» не відповідають дійсності - фактчекінг Oilpoint.

Видання Oilpoint звернулося до профільних експертів та учасників ринку з питанням: наскільки затвердження головного виконавчого директора НАК "Нафтогаз України" Отто Ватерландера відповідають дійсності. За...

УНІАН

Регіони бунтують: тягар комуналки на місцевій владі / Чи є гроші на субсидії - ВЕЛИКА ПОЛІТИКА.

Регіони бунтують: тягар комуналки на місцевій владі / Чи є гроші на субсидії - ВЕЛИКА ПОЛІТИКА.

- Регіони бунтують. Навіщо Кабмін переклав увесь тягар комуналки на місцеву владу? - Субсидії будуть, але не усім. Чи вистачить в бюджеті грошей на допомогу українцям? Про це і не тільки в середу о 20:20 у "Великій Політиці" на 5-му каналі. Гостям...

Поки ВРП блокувала судову реформу, Вовк встиг довести свою доброчесність, Честь і НЕчесть.

Поки ВРП блокувала судову реформу, Вовк встиг довести свою доброчесність, Честь і НЕчесть.

Більшість антигероїв передачі "Честь і НЕчесть" мали б давно звільнити, та через лояльність Вищої ради правосуддя, вони залишаються на своїх посадах. Розірвати коло кругової поруки мала б Етична рада. Читати на сайті:

ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова - 01.10.2021

ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова - 01.10.2021

Ведучий: Віталій Портников Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

ПІДСУМКИ ТИЖНЯ з Анною Мірошниченко - 03.10.2021

ПІДСУМКИ ТИЖНЯ з Анною Мірошниченко - 03.10.2021

Ведуча: Анна Мірошниченко Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком - 30.09.2021

ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком - 30.09.2021

Ведучий: Юрій Луценко Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

ДІЙОВІ ОСОБИ - 28.09.2021

ДІЙОВІ ОСОБИ - 28.09.2021

Ведуча: Лариса Губіна Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️