«Так ви втрачаєте свободу». Відомий історик закликав українців не чекати гарантій щастя від держави

Відомий історик Ніл Ферґюсон застеріг українців — як і будь-кого в світі - від звички покладатися на державу та політиків в очікуванні власного щастя.

Про це він заявив 13 вересня в Києві в рамках 16-ї щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES), яка цього року має тему Щастя зараз. Нові підходи для світу в кризі.

За словами Ферґюсона, держава та політики не здатні зробити людей щасливими — стати такими ми можемо лише доклавши самостійних зусиль.

«Помилково вважати, що в XXI столітті щастя нам забезпечить держава. Це велика ілюзія, і наша конференція не має дійти висновку, що завдання уряду — дати людям щастя. Ви і тільки ви маєте досягати щастя, ніхто інший його вам не дасть», — сказав відомий історик, який є старшим науковим співробітником Інституту Гувера у Стенфордському університеті.

Ніл Ферґюсон застеріг, що намагання політиків зробити громадян щасливими насправді може призвести до побудови закритого тоталітарного суспільства.

«Гонитва за щастям як державна політика завершується пригнобленням — ми не повинні забувати цей урок. Коли ви очікуєте, що щастя вам забезпечить держава — починаєте дуже швидко втрачати свободу. Саме це — основний урок середини XX століття», — підсумував він.

Нагадаємо, на організованому Фондом Віктора Пінчука форумі YES-2019 було презентовано міжнародне дослідження щодо уявлення окремих націй про щастя.

НВ є партнером форуму і веде онлайн-трансляцію заходів, які проходять в рамках YES.

Новини по темі

Пожежа в національному парку під Одесою: вогонь швидко поширюється через сильний вітер.

В Одеській області в Нижньодністровському національному природному парку горять плавні, через сильний вітер пожежа швидко розповсюджується.

1

Уряд підрахував лікарні, готові до прийому пацієнтів з коронавірусом.

Україна вже отримала тест-системи, які дозволяють діагностувати COVID-19.

1

Карантин на Diamond Princess: українці не хочуть евакуюватися.

Українці не збираються евакуюватися в Україну з круїзного лайнера Diamond Princess.

1 2

Буревій на Буковині зніс покрівлі кількох шкіл та знеструмив населені пункти.

Сильні пориви вітру валили дерева та зривали дахи.

2 1

У Моз анонсували відновлення посади головного санлікаря.

Обов'язки головного санітарного лікаря буде виконувати один із заступників міністра охорони здоров'я.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie