Виплати за ВВП-варрантами перевищать $8 млрд, якщо мета Гончарука про зростання економіки на 40% за п’ять років буде досягнута — Фіала.

Якщо в наступному році зростання ВВП України складе 5% або більше, то у 2022 році країну чекають великі виплати за ВВП-варрантами, які були випущені в ході реструктуризації в 2015 році.

Про це гендиректор інвесткомпанії Dragon Capital сказав в інтерв'ю Liga.net.

За його словами, якщо мета Кабміну про зростання економіки на 40% за п'ять років буде досягнута, виплати за варрантами перевищать $8 млрд.

"Ми порахували цей сценарій. Якщо застосувати заявлені прем'єром темпи зростання, то по них виплати будуть більше $8 млрд. Зрозуміло, є якісь змінні, курс долара і так далі", - зазначив Фіала.

Він додав, що перша виплата може бути в травні 2021 року. Вона буде відносно невеликою - кілька сотень мільйонів.

"Але якщо в наступному році економіка зросте на 5% і вище, то виплати у 2022-му будуть більшими. А при владі буде цей президент, Кабмін і Рада. Напевно, варто подумати про це. Власникам варантів можна було б запропонувати якусь угоду. Не обов'язково їх викуповувати, можна конвертувати ці зобов'язання в довгі облігації. Як я розумію, обговорюється питання, з яким коефіцієнтом. Зараз вони торгуються вище 90% від номіналу. Але вони структуровані досить вигідно для інвесторів. І, напевно, інвестори захочуть якусь премію, щоб погодитися на цю конвертацію", - сказав гендиректор Dragon Capital.

Нагадаємо, платежі за ВВП-варрантами будуть здійснюватися щорічно в грошовій формі в доларах США в залежності від динаміки зростання реального ВВП України в 2019-2038 роках, проте через два календарні роки - тобто між 2021 і 2040 роками.

Якщо приріст ВВП за рік буде нижче 3% або реальний ВВП буде менше $125,4 млрд, виплат за паперами не буде. У разі, якщо приріст реального ВВП складе від 3% до 4%, виплата за паперами складе 15% перевищення показника ВВП над 3%, а якщо понад 4% - то ще плюс 40% перевищення показника ВВП над 4%. Крім того, з 2021 по 2025 роки платежі обмежені 1% ВВП.

Глава аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій відзначав, що якщо уряд виконає план по зростанню економіки, то тільки в 2022-2026 Україна буде змушена заплатити десь $9 млрд власникам варантів.

Читайте також:

Новини по темі

Вакарчук задекларував багатомільйонні доходи

Екс-глава партії «Голос» та співак Святослав Вакарчук подав декларацію про доходи і майновий стан за 2019 рік. У документі політик вказав 3,7 млн гривень доходу і близько 6,7 млн видатків. Нардеп володіє двома квартирами у столиці (69 та 476 кв. м...

1

Суд заочно заарештував ексвласника VAB Банку Бахматюка.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду ухвалила рішення про заочний арешт засновника агрохолдингу Ukrlandfarming, колишнього власника VAB Банку Олега Бахматюка.

3

«Політична зангажованість» : Бахматюк прокоментував рішення ВАКС про запобіжний захід у справі VAB Банку.

Олег Бахматюк констатував, що рішення ВАКС зупинило рух на шляху до мирного вирішення питання повернення заборгованості банків.

2

Британська авіакомпанія Easyjet скоротить майже третину персоналу.

Британська лоукост-авіакомпанія Easyjet у четвер, 28 травня, оголосила про плани скорочення майже третини свого персоналу у зв'язку з коронавірусною кризою. Всього компанія планує скоротити 4500 робочих місц.

1

Уряд закупить карети швидкої на 1 млрд гривень

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту на Білоцерківську станцію екстреної медичної допомоги повідомив про рішення щодо виділення майже 1 млрд грн на автомобілі швидкої допомоги.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie