УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Професійно-технічну освіту в 2021 році обрали лише 18% абітурієнтів - експерт.

Стереотипи чинять негативний вплив на професійний вибір абітурієнтів / фото REUTERS

Стереотипи чинять негативний вплив на професійний вибір абітурієнтів / фото REUTERS

Професійно-технічну освіту при вступній кампанії в 2021 році обрали для себе лише 18% абітурієнтів, тоді як до вищих навчальних закладів вступили понад 80% молодих українців.

Про це повідомила директор директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина Шумик, повідомляється в матеріалі УНІАН.

"Це підтверджує певне опитування громадської думки, яке ми проводили – існує стереотип, що ПТУ, бурси, профтех приймають тих, кого вже нікуди не взяли. І, на жаль, цей стереотип робить негативний вплив на професійний вибір молодої людини", - зазначає Шумик.

Тим часом поки приймальні комісії внз ломляться від потоку охочих отримати диплом, переважно гуманітарних спеціальностей, аудиторії професійно-технічних закладів простоюють і страждають від нестачі фінансування. А це, своєю чергою, призводить до нестачі молодих кваліфікованих фахівців на українських промислових підприємствах.

За даними Шумик, в Україні налічується 708 державних професійно-технічних навчальних закладів, і більше тисячі - комерційних.

За роки незалежності кількість навчальних закладів цього типу скоротилася більш ніж удвічі через стрімке скорочення й старіння населення, а також закриття багатьох українських заводів, на навчання фахівців для яких багато з училищ були спочатку орієнтовані.

При цьому, за словами Шумик, навіть сьогодні, із урахуванням дворазового скорочення кількості коледжів, технікумів і училищ в Україні, мережа цих установ все ще неефективна.

"Середня наповнюваність закладів - це близько 350 осіб при проектній потужності в 600-800 осіб. Тобто, ми розуміємо, що навіть опалення цих будівель має певний надлишковий ефект, і намагаємося оптимізувати цю мережу", - зазначила Шумик.

Для того, щоб виправити ситуацію, що склалася, профільне міністерство, за словами експерта, має намір зробити мережу профтехучилищ в Україні більш ефективною і оновити низку навчальних програм, щоб кваліфікація випускників цих закладів більше відповідала вимогам їхніх майбутніх роботодавців.

В іншому випадку, вже в найближчі кілька років низка українських підприємств ризикує опинитися на межі закриття через стрімке старіння колективів, яке викликане низькою популярністю робочих спеціальностей серед молодих людей і відтоком кваліфікованих кадрів за кордон.

Автор: Іван Бойко

Новини по темі
Бізнесмен розповів цікаві подробиці про батьків хлопця, який влаштував смертельну ДТП у Харкові.

Бізнесмен розповів цікаві подробиці про батьків хлопця, який влаштував смертельну ДТП у Харкові.

Микола Харківський, який влаштував смертельну ДТП у Харкові, отримає реальний термін, незважаючи на те, що його батьки мають необхідні зв’язки. Таку заяву виданню “Телеграф” зробив харківський бізнесмен Юрій Сапронов. За його сло...

Народна Правда

Брифінг 02.12.2021 Едуард Прощук

Брифінг 02.12.2021 Едуард Прощук

Брифінг народного депутата України Едуарда Прощука Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Брифінг 02.12.2021 Дмитро Костюк

Брифінг 02.12.2021 Дмитро Костюк

Брифінг народного депутата України Дмитра Костюка Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Зеленський призначив 28 суддів на посади - На цю хвилину.

Зеленський призначив 28 суддів на посади - На цю хвилину.

~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram – #24Канал

Ніякої містики: у селі на Рівненщині на одній вулиці народилися 6 пар близнюків.

Ніякої містики: у селі на Рівненщині на одній вулиці народилися 6 пар близнюків.

Шість пар близнюків, і всі хлопчики, народились на одній вулиці у селі Колоденка на Рівненщині. Діти з'явилися на світ у різних родинах, із періодичністю майже рік. Із чим навалу близнят та двійнят пов'язують місцеві? Та як такий феномен пояснюють...

Мешканці Станиці Луганської розповіли про цинічний обстріл бойовиків.

Мешканці Станиці Луганської розповіли про цинічний обстріл бойовиків.

Прокуратура відкрила кримінальну справу через обстріл Станиці Луганської. Бойовики пошкодили залізничне ДЕПО, 4 будівлі підприємства та 1 житловий будинок. Залізничники досі оговтуються від пережитого. Читати на сайті:

Брифінг 02.12.2021 Михайло Цимбалюк

Брифінг 02.12.2021 Михайло Цимбалюк

Брифінг народного депутата України Михайла Цимбалюка Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: