Рада легалізувала онлайн-аптеки: які заборони залишились.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який легалізує електронну роздрібну торгівлю лікарськими засобами. Відповідне рішення підтримали 317 народних депутатів.

Документ дозволяє продаж лікарських засобів через інтернет. Займатися цим легально зможуть тільки ті продавці, у яких є ліцензія на роздрібну торгівлю медикаментами. Доставка ліків з аптек може здійснюватися як через кур'єрську службу, так і за допомогою поштових операторів.

Як пише "Сьогодні", забороняється оптовий дистанційний продаж будь-яких ліків та роздрібна торгівля такими препаратами:

- ліки, продаж яких здійснюється за рецептами лікарів;

- сильнодіючі, отруйні, радіоактивні та імунобіологічні засоби;

- ліки, продаж яких вимагає ліцензії з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.

Автори законопроєкту стверджують, що легалізація торгівлі лікарськими засобами дистанційно в умовах поширення COVID-19 до негативних наслідків не призвела.

"Експеримент з впровадженням легальної дистанційної торгівлі ліками виявився успішним. Поштові оператори вже придбали термобокси для забезпечення необхідного температурного режиму при транспортуванні лікарських засобів", – йдеться у пояснювальній записці.

Розвиток онлайн торгівлі ліками та їх доставки може зробити позитивний вплив на зниження цін медикаментів: найбільші виробники ліків створюють систему прямих продажів споживачам через онлайнові майданчики без торгових націнок, властивих традиційним аптекам.

Новини по темі

«Укрзалізниця» до кінця року поверне 60 тисяч залізничників на повний робочий тиждень.

Акціонерна компанія "Укрзалізниця" планує до кінця року повернути на п'ятиденний робочий тиждень майже 60 000 залізничників, які знаходяться на "чотириденці".

NASA вперше оцінило свій вплив на економіку США

Національне аерокосмічне агентство США (NASA) за 2019 фіскальний рік принесло понад 64,3 мільярда доларів доходу американській економіці та забезпечило понад 312 тисяч робочих місць для американців.

1

В НБУ показали, яким буде курс долара після вихідних.

Гривня девальвує

1 1

Китайські інвестори «Мотор Січі» закликали ВРУ створити слідчу комісію у справі про блокування їм доступу до підприємства.

Китайські інвестори авіабудівного АТ "Мотор Січ", звернулися до депутатів Верховної Ради з офіційним листом, в якому міститься прохання створити тимчасову слідчу комісію і припинити державне рейдерство, яке проявляється в протизаконному блокуванні...

1

Зеленський під час візиту на Закарпаття попросив Кабмін приділити особливу увагу малим виноробним виробництвам.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до уряду з проханням приділити особливу увагу малим виробництвам у галузі виноградарства та виноробства.

1

В Украине обещают масштабную индексацию пенсий: кому и сколько добавят.

Индексация пенсий будет проведена с 1 марта 2021 года.

1 1

Данилюк став головою наглядової ради Нацдепозитарію.

Членом наглядової ради НДУ Данилюк став 10 серпня.

1

Білоруси їдуть працювати у Польщу: чи вистачить роботи українським трудовим мігрантам.

Роботу у Польщі частіше стали шукати білоруси. Це переважно менеджери середньої ланки, які хочуть працювати за фахом, свідчать дані компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal."Якщо ситуація в Білорусі складатиметься катастрофічно, мож...

1 1

Чому очікують закон про податкову амністію

Народні депутати очікують реєстрацію законопроекту про податкову амністію від президента Володимира Зеленського."З дня на день чекаємо законопроект про податкову амністію від президента. Цілі зрозумілі. Завдання визначені. Текст узгоджений", - зая...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie