Перший цифровий театральний архів запрацює в Україні.

Створять перший в Україні цифровий театральний архів - Digital Theatre Archive. Це має бути повноцінна національна база даних.

Проєкт реалізує Національна спілка театральних діячів за підтримки Українського культурного фонду. Передбачає запуск зручного й доступного веб-ресурсу, що буде обробляти та зберігати інформацію про вистави вітчизняних театрів. Архівом зможуть користуватися як науковці та представники театральної спільноти, так і звичайні глядачі.

У роботі над проєктом НСТДУ спирається на досвід колег з європейських інституцій. До кінця 2020-го заплановано зібрати, обробити та розмістити інформацію про постановки за період 2015-2019 років. Запуск сайту має відбутися у вересні-жовтні цього року.

За словами організаторів, у підсумку має утворитися спеціалізований ресурс, що об'ємно надаватиме користувачам доступну та об'єктивну інформацію про театральне мистецтво України. Крім того, створення єдиної бази даних стане важливим і для повноцінного розуміння всіх процесів, що відбуваються у сфері, місця і ролі театру в загальнонаціональному культурному контексті.

"Без минулого нема майбутнього – всім відомий факт, - каже кураторка проєкту Digital Theatre Archive, театрознавиця Ганна Веселовська. - Так як же бути, коли даних про минуле замало через те, що вони не системно фіксувалися і зберігалися? Відсутність або закритість архівів, що довгий час вважалася нормою українського суспільного життя, торкнулася театральної сфери не менше, ніж будь-якої іншої.

Унаслідок цього в нашій скорегованій кимось історії вже не раз відзначалися недостовірні театральні ювілеї, а провідні майстри сцени залишалися без гідного вшанування. Сьогодні, здається, про все можна дізнатися з мережі. Але як виявилося, театрові й тут не пощастило: суцільна плутанина із датами прем'єр, авторами спектаклів, зіграними акторами ролями.

У багатьох країнах процес діджиталізованого архівування і фіксації театрального процесу триває вже давно. Існує чимало електронних архівів у Великій Британії, Німеччині, США, Франції. А державні інституції, що опікуються театрами в центральноєвропейських країнах, забезпечують збереження інформації на спеціальних сайтах".

"Цей рік довів, що діджиталізація є принципово важливою не лише для збереження життєдіяльності культурних проєктів, а й з позиції доступності культури, - говорить виконавча директорка Українського культурного фонду Юлія Федів. - Завдяки переходу в онлайн-формати збільшується аудиторія глядачів чи слухачів, стираються кордони та відстані. І, звісно, важливим є збереження мистецьких творів, зокрема вистав. Для того, щоб на цій основі проводилися дослідження, відбувалися копродукції, а головне – здійснювалися глядацькі відкриття неймовірного світу театру".

Київський муніципальний театр опери і балету для дітей та юнацтва презентував музичне відео, зняте на столичному Житньому ринку. Артисти виконали фрагмент із опери Viva la mamma італійського композитора XIX століття Гаетано Доніцетті. У такий спосіб привертали увагу до проблем культурної сфери в умовах карантинних обмежень. За словами організаторів, відео демонструє, що "духовне харчування" не менш важливе, аніж фізичне.

Новини по темі

Ейфелева вежа повністю відкрилася для відвідувачів

Ейфелева вежа знову дозволила допуск відвідувачів на 3-й поверх, таким чином повністю відновивши роботу після карантину.

1

Послуга «єМалятко» стане доступною у ЦНАПах

Як повідомили 15 липня у прес-службі Міністерства цифрової трансформації України, відтепер молоді батьки зможуть оформити до 8 послуг, пов’язаних з народженням дитини, що об’єднуються у сервіс ʺєМаляткоʺ, також у ЦНАП, створених районними державни...

1

На гумористичному шоу. Бойфренд Скарлетт Йоханссон розповів про першу зустріч з актрисою

Письменник і комік гумористичного шоу Saturday Night Live Колін Джост вперше розповів про те, як познайомився зі своєю майбутньою дівчиною, акторкою Скарлетт Йоханссон.

2

Хор Львівської національної опери записав відому пісню Скорика – відео (Відео).

13 липня 2020 року композитору мало б виповнитися 82 роки

2

Помер шотландський актор Моріс Ровз

Актор відомий за ролями у фільмах «Суддя Дред» і «Макбет».

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie