Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Радіоактивні відходи з РАЕС почали захоронювати в Зоні відчуження, на черзі відходи ще трьох АЕС (

На черзі – підготовка передачі експлуатаційних радіоактивних відходів, що накопичуються на Южно-Українській, Хмельницькій та Запорізькій АЕС. Майданчик комплексу "Вектор" розташований на території Зони відчуження на відстані 11 км у південно-західному напрямку від Чорнобильської АЕС.

"Енергоатом" передав для постійного зберігання та захоронення на комплексі "Вектор", що розташований в Зоні відчуження , першу партію радіоактивних відходів з Рівненської атомної електростанції. Як повідомляє сайт "Енергоатому", йдеться про 30 контейнерів із солебітумним компаундом.

""Енергоатом" передав першу партію радіоактивних відходів з РАЕС. Транспортування виконали фахівці Аварійно-технічного центру, який є відокремленим підрозділом НАЕК "Енергоатом". Початок передачі РАВ на державне сховище – це результат численних організаційних і технічних заходів", - йдеться в повідомленні.

На черзі – підготовка передачі експлуатаційних радіоактивних відходів, що накопичуються на Южно-Українській, Хмельницькій та Запорізькій АЕС.

Комплекс "Вектор" входить до складу ДП "Централізоване підприємство із поводження з радіоактивними відходами". Підприємство є національним оператором із поводження з радіоактивними відходами.

"Вектор" – це комплекс об’єктів, призначених для зберігання й захоронення радіоактивних відходів (РАВ), що надходять з усіх українських підприємств, на яких вони утворюються: атомних електростанцій "Енергоатома", Чорнобильської АЕС та її зони відчуження, інших промислових і наукових підприємств та організацій.

Майданчик комплексу "Вектор" розташований на території Зони відчуження на відстані 11 км у південно-західному напрямку від Чорнобильської АЕС.

Створення комплексу "Вектор" було викликано необхідністю мінімізації екологічної небезпеки, пов'язаної з територіями, радіоактивно забрудненими внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Будівництво комплексу "Вектор" розпочалося у січні 1998 року. Комплекс був введений в експлуатацію в 2006 році.

Читайте також: Бензино-урановий розмін?

Наразі на території "Вектора" будується також сховище для приймання осклованих радіоактивних відходів, які будуть повернуті до України після переробки в Росії. Державне агентство з управління зоною відчуження розглядає можливість побудувати сховище до 2023 року.

"Енергоатом" може потрапити під штрафні санкції від Російської Федерації через затримку будівництва сховища осклованих високоактивних радіоактивних відходів, що залишаються після переробки відпрацьованого ядерного палива.

Читайте також: Російський ядерний зашморг: звільнитися раз і назавжди

Більшість українців мало що чула про існування галузі з поводження з радіоактивними відходами в Україні. Детальніше про роботу галузі читайте в матеріалі на ZN.UA екс-голова правління Державного господарчого об’єднання Корпорація "РАДОН" Андрія Бургомістренка "Як три міністри екології знищували галузь поводження з радіоактивними відходами в Україні" .

Україна щороку віддавала Росії $160 мільйонів за утилізацію ядерних відходів. Читайте про це в статті Ігоря Москалевича для ZN.UA "Атомне зберігання — (без)російський варіант" .

Підготував/ла : Лія Ільченко
Новини по темі

10 мільярдів у бюджет: Рада ухвалила нове податкове зобов'язання для селян.

Верховна Рада ухвалила законодавчі зміни, якими для власників сільськогосподарських паїв передбачений новий вид податкового зобов'язання. Селяни платитимуть незалежно від того, чи вдалося їм виростити врожай.

Deutsche Welle

Невже не побороти: тенденції тіньової економіки в Україні.

Попри гучні заяви та ухвалення масштабних програм направлених на забезпечення процесів детінізації, ілегальний сектор економічних відносин продовжує існувати. Кількість неформально зайнятих громадян у віці 15-70 років, у I півріччі 2021 року, у по...

UA.NEWS

Надра належать народу, – Кухта пояснив збільшення оподаткування руди.

Надра належать народу, – Кухта пояснив збільшення оподаткування руди.

Нардепи 30 листопада схвалили законопроєкт №5600, згідно з яким підвищується розмір ренти на видобуток залізної руди. Такі зміни можна вважати справедливими, адже надра належать народу, а не приватним власникам. Читати на сайті:

Эрдоган бросает вызов Путину / Моссад: Иран готов создать ядерное оружие / Турцию накрыл шторм - WTF.

Эрдоган бросает вызов Путину / Моссад: Иран готов создать ядерное оружие / Турцию накрыл шторм - WTF.

В новом выпуске WTF от @Печий News – президент Турции Эрдоган предлагает свое посредничество в урегулировании российско-украинской войны. Иран на словах обещает вернутся к ядерной сделке. На Турцию обрушился сильный шторм. ~ Підписатись на Вєсті ~...

Ми в зоні ризику. у бліц-інтерв'ю

Ми в зоні ризику. у бліц-інтерв'ю

Він не проти великих премій на державних посадах, але не розглядає себе в ролі прем'єр-міністра. Андрій Коболєв, екс-голова НАК "Нафтогаз України", відповідав на запитання Лариси Губіної у програмі "ДІйова особа". Деталі - тут: Підпишіться і натис...

Нацгвардійці, прикордонники та поліцейські тренуються відтісняти нелегалів з території України.

Нацгвардійці, прикордонники та поліцейські тренуються відтісняти нелегалів з території України.

Поляки щодня відбивають по кілька атак мігрантів. Польські прикордонники повідомляють, що за спинами тих, хто йде на прорив, стоять білоруські спецслужби. Вони лазерами та стробоскопами сліплять польських військових, навіть шумові гранати і петард...

Завтра буде переворот? / Голодна туса / Чим небезпечний  «Омікрон»  - Про новини.

Завтра буде переворот? / Голодна туса / Чим небезпечний «Омікрон» - Про новини.

У випуску "Про новини" за 30 листопада – в Україні запланований переворот на 1 грудня. Інстаграмних блогерів, які влаштували "голодну тусу", покарали. Новий небезпечний штам коронавірусу. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Кана...

1 1

«Діалоги про гідність» : студентське чаювання на Майдані / включення.

«Діалоги про гідність» : студентське чаювання на Майдані / включення.

Студентське чаювання "Діалоги про гідність". Молодь та учасники Майдану зібралися, щоби згадати події Революції гідності. 8 років тому в ніч проти 30 листопада на Майдані Незалежності відбулося побиття студентів «беркутом». Більше розкаже кореспон...

1 10