Блокада Азовського моря: трибунал підтвердив свою юрисдикцію у справі Україна проти Росії.

Арбітражний трибунал підтвердив свою юрисдикцію розглядати справу про порушення Росією Конвенції ООН з морського права в Керченській протоці та Азовському морі, відкриту за позовом України.

Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ України.

«Трибунал відхилив позицію Росії про відсутність юрисдикції у справі України і встановив, що він розгляне важливі аспекти вимог України, в тому числі пов’язані з порушеннями Росією UNCLOS в Керченській протоці та Азовському морі», — йдеться в повідомленні.

Росія намагалася заблокувати позов України, аргументуючи свою позицію тим, що Азовське море та Керченська протока не мають статусу територіального. Згідно з договором від 2004 року, вони «історично є внутрішніми водами України і РФ».

Згідно з рішенням трибуналу, вимога РФ про статус внутрішніх вод не є належним приводом для заперечення юрисдикції.

«Рішення означає необхідність здійснення юридичної експертизи незаконного будівництва Росією Керченського мосту та зупинок суден в Азовському морі, які завдають шкоди міжнародному судноплавству», — заявили у МЗС.

У 2016 році Україна ініціювала спір у зв’язку з порушення РФ суверенних прав в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці.

Після незаконної анексії Криму Росія перешкоджає Україні у вилові рибних ресурсів та видобуванні запасів нафти та газу. Росія також нехтує охороною навколишнього середовища та перешкоджає міжнародному судноплавству, в тому числі шляхом незаконного будівництва Керченського мосту, неправомірних зупинок суден, а також захоплення українських бурових установок.

Один з найгучніших випадків — захоплення Росією військових кораблів ВСМ України Бердянськ, Нікополь та Яни Капу і 24 військовослужбовців в районі Керченської протоки.

Новини по темі

Військово-морський флот США поповнився атомним підводним човном.

Контракт на будівництво човна був підписаний ще в 2008 році

1

Весна перемогла: Тисячі британців на вихідних проігнорували заклики королеви і уряду залишатися вдома.

Станом на 5 квітня у Великобританії зареєстровано понад 42 тисяч випадків коронавірусу, померли більше чотирьох тисяч осіб

1

В Австралії розслідують зараження COVID-19 на лайнері: понад 600 пасажирів захворіли після висадки.

Коронавірусом заразились 622 людини, що перебували на борту лайнера.

1

У ДСНС прокоментували гасіння пожежі в Чорнобильській зоні.

Авіацією ДСНС здійснено 17 скидів води.

3

Карантин в Італії призвів до зростання злочинності. Люди крадуть їжу з супермаркетів

У соціальних мережах людей закликають до масових протестів і грабежів

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie