
Учасники засідання також обговорять боротьбу з тероризмом.
Сьогодні, 25 січня, відбудеться перше у 2023 році засідання Ради національної безпеки Туреччини під головуванням президента Реджепа Таїпа Ердогана. Зокрема, буде обговорюватися війна РФ проти України та заявки Швеції і Фінляндії на вступ в НАТО. Про це повідомляє Anadolu.
Зазначається, що на порядку денному засідання будуть також інші стратегічні питання регіональної та національної безпеки. За даними ЗМІ, особливий акцент буде на темі боротьби з тероризмом, у тому числі на тлі операцій, що проводяться на півночі Іраку та Сирії.
Обговорюватиметься і ситуація в Україні, зокрема «зерновий коридор» та мирні посередницькі ініціативи Анкари, а також постачання гуманітарної допомоги та досягнення довгострокового припинення війни.
Крім того, буде розглядатися ситуація у Швеції, де останнім часом відбувалися провокації щодо Ердогана та спалення Корану. Планується обмін думками щодо заявок Швеції та Фінляндії на вступ в НАТО.
Іншим важливим питанням також будуть дії Греції. Туреччина заявляє, що Греція незаконно розміщує озброєння на островах, які згідно з міжнародними домовленостями вважаються «демілітаризованими зонами».
Учасники засідання обміняються думками щодо ситуації в Егейському морі та Східному Середземномор'ї, зокрема, на Кіпрі.
Читайте також: Туреччина скасувала переговори Фінляндії та Швеції щодо НАТО
Related video
Раніше голова представництва ЄС в Туреччині Ніколаус Майєр-Ландрут заявив, що 22 лютого у турецькій столиці відбудеться саміт присвячений річниці повномасштабного російського вторгнення на територію України. На заході обговорюватимуться "геополітичні та економічні наслідки" війни Росії проти України.
Дивіться спецтему: Окупанти обстріляли з артилерії дві громади в Миколаївській області На щастя, постраждалих немає. Війська РФ обстріляли освітлювальними снарядами Сумську область Пошкоджено приватний будинок. В ГУР розповіли, скільки російських військових перебувають на території Білорусі За словами Скібіцького, друга механізована дивізія зараз перемістилася на територію Росії. Деокупація Луганщини, можливо, буде найважчою в цілому в Україні – Гайдай Сергій Гайдай пояснив, чому нашив захисникам важко просуватися вперед у Луганській області. Вручення повісток: що робити, якщо її отримала особа, знята з військового обліку Роз'яснення дав експерт.
Підготував/ла : Анастасія Гурін