
Існує чотири основні види повісток.
В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація , що введені через повномасштабне військове вторгнення РФ. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, яким вручають повістки.
Якщо військовозобов'язаний отримав повістку, то це не є гарантією того, що його мобілізують. Завідувачка сектору Великописарівського бюро правової допомоги Людмила Мусієнко розповіла порталу «Я і закон» про основні види повісток та чим вони відрізняються.
Повістка для уточнення даних
Даний вид повісток вручають чоловікам для внесення до бази даних призовника, інформації про його сімейний стан, працевлаштування, наявність або відсутність дітей.
За результатами перевірки можуть бути виявлені підстави для звільнення чоловіка від служби в армії, наприклад, через тяжкі захворювання.
Читайте також: Мобілізація в Україні: як підготуватися до медкомісії
Повістка на проходження військово-лікарської комісії
Військовозобов'язаний, який отримав таку повістку, має пройти медичне обстеження.
До цього виду повістки повинна додаватися картка дослідження та медогляду особи, в якій вказується, придатність або непридатність людини до строкової служби.
Повістка-призов на строкову військову службу
У документі має бути вказаний термін, у який призовник зобов'язаний з’явитися до призовної дільниці.
У такій повістці також прописано, які документи треба мати призовнику при собі:
- паспорт;
- військовий квиток (тимчасове посвідчення) або посвідчення про приписку до призовної дільниці (для призовників);
- обліково-послужну картку;
- мобілізаційне розпорядження (при наявності).
Читайте також: Загальна мобілізація: що робити, якщо особа з третьою групою інвалідності отримала повістку
Що таке мобілізаційне розпорядження
Такі повістки вручають військовозобов’язаним особам, які пройшли медкомісію та визнані придатними до проходження військової служби.
Мобілізаційне розпорядження вручається найчастіше під час оголошення мобілізації. У документі має бути вказано, що чоловік зобов'язаний з’явитися у визначений призовний пункт протягом 24 годин після оголошення мобілізації.
Related video
Раніше ми писали, чи можуть притягнути до відповідальності чоловіків, які виїхали за кордон до 24 лютого 2022 року.
Дивіться спецтему: МОУ про деморалізацію росіян на фронті: Піхотинці 155-ї бригади Тихоокеанського флоту Росії відмовилися наступати Така тенденція спостерігається в багатьох окупаційних підрозділах. ЗСУ знищили склад боєприпасів РФ на Кінбурнській косі Українські військові також знищили одну артилерійську гармату та реактивну систему залпового вогню. Прігожин не виключає, що російський фронт може посипатися, а Крим — впасти Саме такими наслідками він погрожує військовому керівництву РФ, якщо те не забезпечить його бойовиків необхідною кількістю снарядів. У Харківській області снаряд влучив у житловий будинок: є загиблі У Куп'янську пошкоджений об'єкт транспортної інфраструктури. Президентка Європарламенту закликала до початку перемовин про вступ України в ЄС цього року Мецолу вражає темп, з яким ВР і уряд просуваються для вступу до ЄС.
Підготував/ла : Дар'я Скрипник