Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Подароване Бельгією науково-дослідне судно Belgica прибуло в Україну.

На шляху до України науковці, які були на борту, проводили дослідження

Науково-дослідне судно Belgica, яке Бельгія подарувала Україні у вересні, 21 жовтня прибуло в Одеський порт, повідомляє Адміністрація морських портів України.

Корабель ішов з порту Зеебрюгге до Одеси 20 днів з українським екіпажем (15 осіб) та 16 іноземними вченими на борту. Долаючи 8,600 км, українські та міжнародні науковці оцінили наявність плавучого сміття, відібрали проби морської води і донних відкладів для унікального скринінгу на присутність десятків тисяч речовин - забрудників та мікропластику, виділили ДНК з довкілля задля оцінки біорізноманіття та аналізу поширення генів антибіотикорезистентності у морських мікроорганізмів. Для проведення таких досліджень на борту судна є п’ять лабораторій (рибальська, гідрологічна, хімічна, біохімічна та мікробіологічна).

Серію досліджень під час маршруту профінансував міжнародний проєкт «Європейський Союз для вдосконалення екологічного моніторингу Чорного моря» (EU4EMBLAS).

«Бельгіка» була флагманом бельгійської морської науки протягом 37 років. «Плавуча лабораторія» дослідила майже мільйон кілометрів моря та провела понад тисячу наукових кампаній. В Україні судно отримає нове ім’я і розпочне наукову діяльність в Чорному та Азовському морях.

«З часу окупації Криму Україна з 2014 року залишилася без технічного інструменту для моніторингу Чорного й Азовського морів. Тепер ситуація зміниться і ми зможемо відновити дослідження та посилити екологічний моніторинг морів, а також успішно впроваджувати Директиви ЄС щодо морського довкілля. Вдячний Королівству Бельгія за такий важливий для України подарунок, а партнерам з проєкту EU4EMBLAS, Спільному дослідницькому центру ЄС та Українському науковому центру екології моря за співпрацю», - прокоментував міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Не перше науково-дослідне судно з-за кордону

У серпні Україна купила у Великої Британії 30-річний криголам James Clark Ross для експедицій в Антарктиду. До цього у нас не було жодного такого судна. За неофіційними даними, сума угоди склала близько 5 мільйонів доларів.

На власному криголамі Україна зможе самостійно проводити наукові дослідження у відкритому океані. На борту є вісім лабораторій, в яких можуть працювати до 50 вчених.

Також власний транспорт дозволить не витрачати мільйони доларів за фрахтування іноземних суден для доставки та забору вчених з антарктичної станції «Академік Вернадський».

Підготував/ла : Анастасия Дэйна
Новини по темі
NASA підписало угоду з трьома компаніями для створення приватних космічних станцій.

NASA підписало угоду з трьома компаніями для створення приватних космічних станцій.

Національне аерокосмічне агентство США (NASA) підписало угоди з трьома компаніями щодо розробки проєктів космічних станцій та інших комерційних напрямків у космосі. Серед підписантів ㅡ компанія Blue Origin мільярдера Джеффа Безоса.

Цензор.НЕТ

Зеленський перейшов у наступ. «Олігарх» поплатиться за «путч»? / В темі

Зеленський перейшов у наступ. «Олігарх» поплатиться за «путч»? / В темі

Увесь тиждень політикум жартує з «путчу Ахметова». Жартує і маніпулює. Тим часом війна між олігархом та президентом лише загострюється. Слідом за медійним та політичним відкрився економічний фронт. Загальні втрати Ахметова можна оцінити у десяток ...

1 1

Росія у 1991 році отримала  «родову травму» , Грані правди.

Росія у 1991 році отримала «родову травму» , Грані правди.

Мир із Росією неможливий. Хоча багато хто на це сподівається. На це мають надію в Європі, яка відчайдушно прагне повернутися в 2013 рік. Читати на сайті:

У бегемотів уперше виявили коронавірус

У бегемотів уперше виявили коронавірус

У світі вперше діагностували коронавірус у бегемотів. Заразились тварини у зоопарку Антверпена в Бельгії. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Ка...

Чому в Україні досі немає третьої дози вакцини

Чому в Україні досі немає третьої дози вакцини

Коронавірус не відступає, а тільки продовжує поширюватись світом. Наразі налічували 4 штами, але нещодавно виявили 5 – Омікрон. Читати на сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у...

Путін та Байден обговорять Україну на відеозустрічі.

Путін та Байден обговорять Україну на відеозустрічі.

Джо Байден та Володимир Путін поспілкуються у форматі відеозв'язку 7 грудня. Білий дім підтвердив, що вони обговорять тему України. Читати на сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Кан...

«Велике будівництво» в Криму. Чому розвалюються нові російські дороги? - Крим.Реалії

«Велике будівництво» в Криму. Чому розвалюються нові російські дороги? - Крим.Реалії

«Велике будівництво» в Криму. Чому розвалюються нові російські дороги? Майже 82 мільйони доларів закопали на Кримському півострові. Cтільки російська влада Криму витратила на будівництво об'їзної сімферопольської дороги Дубки-Левадки. Новий шляхоп...

1 1