Археологи виявили поховання англосаксонської жінки з розкішними коштовностями.

Під час будівництва нового університетського корпусу археологи з Кентерберійського археологічного тресту (CAT) виявили кістяк англосаксонської жінки та розкішні ранньосередньовічні коштовності.

Про це йдеться у матеріалі опублікованому на сторінці Центру середньовічних та ранньомодерних студій Symbolon у Facebook.

Розкопки проводилися на території колишньої в'язниці Кентербері. Зараз ця територія належить Кентерберійському університету Церкви Христа і на ній будується новий корпус для навчання. Недалеко від місця розкопок знаходиться всесвітньо відомий Кентерберійський собор. Щоправда, він був побудований ще пізніше, ніж виявлені поховання!

Окрім археологів з Кентерберійського археологічного тресту вивченням кісток та поховального інвентарю займалася доктор Еллі Вільямс, викладачка археології університету. Що ж вони з'ясували?

Вчені датують це поховання між 580 – 600 роками. Також дослідники схиляються до думки, що жінці було близько 26 років.

У похованні було виявлено досить цінні на той час прикраси. Серед знахідок – срібна брошка з інкрустованими гранатами. Дослідники вважають, що ці гранати були привезені з Шрі-Ланки. Такі брошки виготовлялися у Східному Кенті на замовлення королівської династії. Вірогідно, жінка належала до знатного роду та була наближеною до короля Кенту Етельберта I та його дружини.

Також жінка з цього поховання носила намисто з бурштину та скла, пояс, що мав пряжку з мідного сплаву, мідний браслет. І при собі мала залізний ніж.

Наразі проведено лише часткове дослідження знахідок. Кістяк англосаксонки буде збережений для подальшого вивчення. Будемо надіятися, що він "розповість" ще багаго цікавого.

Витвір ювелірного мистецтва: показали середньовічний посібник з руху планет і зірок

Використано фото з сайтів: kentonline.co.uk та canterburytrust.co.uk.

Новини по темі

Чотири тисячоліття історії Полтавщини: що виявили археологи під час розкопок.

Тисячолітні поховання, кургани легендарних скіфів, знахідки римського часу і навіть артефакт, що наслідував давньоєгипетський амулет, - кілька місяців поспіль львівські археологи досліджували древній некрополь поблизу села Підгора на Полтавщині.

1

День в історії: народився священик Андрій Бандера - батько провідника нації.

11 грудня 1882 року на Львівщині народився Андрій Бандера, священик УГКЦ, капелан УГА, делегат Української Національної Ради ЗУНР. Батько Степана Бандери.

1

На Вінниччині відкрили барельєф Петлюри і відтворили бій армії УНР.

У Крижополі відкрили меморіальну дошку на честь 100-річчя Української революції 1917-1921 років і барельєф Симона Петлюри, а також відтворили бій вояків армії УНР та Галицької армії проти військ Червоної армії.

1

Перший Playboy з оголеною Мерилін Монро на обкладинці розкупили за день.

Перший номер чоловічого журналу Playboy з Мерилін Монро на обкладинці вийшов 10 грудня 1953 року в Чикаго. Один номер коштував 50 центів, тому тираж - 70 тисяч примірників розкупили за день. Він приніс славу і його творцю Г'ю Гефнеру і актрисі Мер...

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie