ВСУ зайняли 29 місце у рейтингу найсильніших армій світу

Дзеркало Тижня 3
ВСУ зайняли 29 місце у рейтингу найсильніших армій світу

У порівнянні з минулим роком наша армія піднялася на одну позицію вгору.

Збройні сили України за рік піднялися на одну сходинку у рейтингу найсильніших армій світу Global Firepower і зайняли 29 місце, всього в рейтингу 136 країн. Зараз українська армія знаходиться між Грецією (28 місце) і Чехією (30 місце).

Перша трійка армій світу вже кілька років залишається незмінною: США, Росія і Китай. Армія Ізраїлю опустилася в цьому році на 16 місце, Польща посіла 22 місце, Білорусь 42, а Угорщина - 57 місце. На останньому місці розташувався Бутан.

Для створення рейтингу компанія провела комплексне дослідження, в ході якого врахувала більше 50 чинників. Країни, у яких є ядерний арсенал, отримували бонусні бали. Також додаткові бали отримували країни, які є членами НАТО.

Читайте також: США мають намір передати ЗСУ озброєння для захисту від снайперів – сенатор Портман

А що інші країни?

Китай в 2018 році збільшить витрати на оборону на 8,1%, після чого бюджет складе 1,11 трлн юанів, а це близько 175 мільярдів доларів.

Президент США Дональд Трамп пропонує на 2019 рік збільшити оборонні витрати до 716 мільярдів доларів. Ця сума має покрити річний бюджет Пентагону, зокрема, на поточні війни та та підтримку ядерного арсеналу США.

До 2035 року Швеція планує подвоїти свій бюджет на потреби оборонного сектору з 6,5 мільярдів доларів на рік до більш як 14 мільярдів. Однією з причин такого рішення стали дії Росії в Україні та Грузії.

Наприкінці січня парламент Данії ухвалив рішення про збільшення протягом наступних шести років своїх видатків на оборонну сферу більш як на 50%. Причиною також стало наростання загрози з боку Росії.

За матеріалами: DT.UA / Global Firepower /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram