Патріот Донбасу

«Патріот Донбасу» - новини Донбасу та всієї України. Неполітичне друковане видання

https://donpatriot.news

Резерв особового складу: що це та кого мобілізуватимуть.

Військове керівництво України отримало завдання створити резерви особового складу, щоб захисники мали змогу відновлювати сили після бойових дій.

Про це пишуть Факти ICTV.

Військовий резерв в Україні

Військовий резерв – це важливий компонент ЗСУ та інших військових формувань, що складається з резервістів, тобто осіб, які є військовозобов'язаними громадянами. Резервісти проходять службу у військовому резерві ЗСУ чи інших військових формуваннях. Такі особи переважно є колишніми військовослужбовцями та, залежно від законодавства, залишаються у резерві добровільно чи примусово.

Резервісти ведуть звичайний спосіб життя, проте перебувають на військовому обліку і, за потреби, можуть піти на службу. Резервисти зараховуються до запасу ЗСУ за умови, що вони придатні за станом здоров'я до проходження військової служби у мирний чи воєнний час і не досягли межі перебування у запасі.

В Україні є кілька видів резерву:

‒ оперативний (I та II черги);

‒ мобілізаційний;

‒ суспільний.

Резерв особового складу: як мобілізуватимуть

Український військовий експерт та історик Михайло Жирохов, коментуючи заяву Володимира Зеленського про створення резерву особового складу, зазначає, що у військових усе йде від штатного розкладу. За словами експерта, нові бригади, батальйони чи резерви створюються не за указом президента, а за директивою Генерального штабу України.

«Якщо формуються нові зʼєднання, підрозділи, бригади, роти чи батальйони тощо, то це йде лише від військових. І вже військові планують формування тих чи інших бригад. Звісно, у кожної бригади є штатний розпис: скільки потрібно людей, техніки, боєприпасів тощо. Тобто це непростий процес. Не буває так, що сьогодні вирішили створити резерв, а завтра він вже є», – наголошує експерт.

За словами Жирохова, під час війни брати новий резерв нема звідки. Тобто, якщо Генеральний штаб починає планувати створення додаткового резерву, то відповідно готується така сама кількість зброї, форми тощо.

«Тут варто розуміти, що резерв особового складу – це не про мобілізацію! Теоретично призвати можна будь-яку кількість людей (як це роблять у Росії, наприклад), але ж їх потрібно навчити, одягнути, нагодувати, дати зброю, забезпечити боєприпасами. Тому важливо розуміти, чи є у нас залишок зброї, яку ми можемо давати новим мобілізованим, чи немає. Крім того, кожен підрозділ ЗСУ – це не банда. Кожному підрозділу потрібні офіцери, а 80% тих, кого мобілізують, це люди, які мають рядові чи сержантські звання. А на роту потрібно не менше 4 офіцерів» – зазначає Жирохов.

За словами експерта, щоб створити резерв особового складу, потрібно знайти людей, починаючи від лейтенанта та закінчуючи полковником.

«Створення нового резерву справді важливе й потрібне. Але цей процес тягне за собою величезну кількість питань, які не вирішуються швидко. Наприклад, якщо Генеральний штаб запланував на березень комплектування певного підрозділу, то лише необхідна кількість людей буде мобілізована, щоб закрити це питання. Не буде мобілізуватися мільйон осіб, це не так працює», – запевняє військовий експерт.

Експерт додає, що створення резерву – це потрібне та важливе завдання, але це робота, яка планується та розписується на кілька місяців.

Адвокат юридичної компанії Riyako&Partners Катерина Аніщенко зазначає, що до такого резерву військовослужбовці призначені для комплектування ЗСУ та інших військових формувань, які прибувають для виконання обов’язків служби за викликом їх командирів (начальників) як в мирний час, так і в особливий період.

«Територіальний резерв, до якого належать резервісти та військовозобов’язані, призначений для комплектування підрозділів територіальної оборони Збройних Сил», – додає Аніщенко.

За словами адвоката, також до резерву особового складу можуть входити:

‒ колишні військов, які були звільнені зі служби через свої професійно-психологічні характеристики або стан здоров'я;

‒ звільнені за сімейними обставинами, проте придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби.

Навіщо потрібен резерв особового складу

«Основне завдання резерву особового складу ‒ зібрати людей (у якомусь відсотку), які можуть замінити певні підрозділи на фронті та поповнити військові частини, які вивозяться з фронту. Але тут потрібно розуміти, що поповнювати військові частини просто особовим складом не будуть. Наприклад, якщо не вистачає кулеметників чи гранатометників, то саме їх будуть брати з резерву та відправляти у частину. Тобто це будуть лише окремі військові спеціальності», – запевняє Жирохов.

Експерт також зазначає, що резерви формуються постійно, починаючи з початку повномасштабної війни, і мобілізують виключно тих осіб, які мають певну військову спеціальність, яка зараз потрібна на фронті.

За словами адвоката Катерини Аніщенко, створення особистого резерву означає, що країна готується до затяжної війни.

«Ми добре всі розуміємо ‒ з таким сусідом навіть після перемоги буде складно вжитися. Тобто, особовий резерв це передусім військовослужбовці, за рахунок яких будуть поповнюватися недокомплект та можливі втрати у бойових частинах», ‒ підсумовує адвокат.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі

Personal time management or how to manage your time.
Останні новини
У Польщі митрополит вибачився за лист на адресу глави РПЦ.

У Польщі митрополит вибачився за лист на адресу глави РПЦ.

Глава Польської автокефальної православної церкви (ПАПЦ) митрополит Сава вибачився за вітальний лист на адресу глави РПЦ кирила, зазначивши, що він засуджує російську агресію в Україні і підтримує незалежність ПЦУ. Про це йдеться у зверненні глави...

Патріот Донбасу

Міністр закордонних справ Британії назвав найшвидший шлях до миру та перемоги над росією.

Міністр закордонних справ Британії назвав найшвидший шлях до миру та перемоги над росією.

Надання Україні необхідного озброєння – це найшвидший шлях до миру та перемоги над росією. Про це заявив міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі. “Як і всі авторитарні правителі, Путін реагує лише на силу своїх опонентів. У ...

Патріот Донбасу

В Україні продовжать воєнний стан та мобілізацію: Зеленський вніс до Ради законопроєкти.

В Україні продовжать воєнний стан та мобілізацію: Зеленський вніс до Ради законопроєкти.

Відповідно до закону про воєнний стан, на території України може вводитися обов'язкова трудова повинність, відчуження особистого майна, комендантська година та ще низка обмежень і заборон

Главком

Китай настаивает! ФЕЙГИН о  «шпионском шаре»  над США @FeyginLive.

Китай настаивает! ФЕЙГИН о «шпионском шаре» над США @FeyginLive.

Над США был сбит китайский аэростат. Российский правозащитник Марк Фейгин @FeyginLive во время стрима на ютубе 24 канала проанализировал события вокруг "шпионского шара". Обратите внимание: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новост...

Китай раскрыли / Пекин пошел против Украины?

Китай раскрыли / Пекин пошел против Украины?

The Wall Street Journal опубликовало данные о том, что Китай предоставляет России технологии, необходимые для войны в Украине. Кандидат политических наук и эксперт по Центральной и Восточной Европе Иван Преображенский во время стрима на ютубе 24 к...

️FINANCIAL TIMES: НАСТУП ПОЧНЕТЬСЯ ВПРОДОВЖ 10 ДНІВ - Марафон  «НЕЗЛАМНА КРАЇНА»  – 06.

️FINANCIAL TIMES: НАСТУП ПОЧНЕТЬСЯ ВПРОДОВЖ 10 ДНІВ - Марафон «НЕЗЛАМНА КРАЇНА» – 06.

Мільйонний збір на рації для ЗСУ. Долучайтесь! Задонатити можна тут: - Apple/Google Pay/картою: - На карту 5375411204592088 - PayPal@5.ua з приміткою "На рації" Або купити "гарячий" календар 5 каналу - тут: Якщо ви за кордоном, тисніть тут: Друзі!...

348 день великої війни - Час новин: підсумки – 06.02.2023

348 день великої війни - Час новин: підсумки – 06.02.2023

Мільйонний збір на рації для ЗСУ. Долучайтесь! Задонатити можна тут: - Apple/Google Pay/картою: - На карту 5375411204592088 - PayPal@5.ua з приміткою "На рації" Або купити "гарячий" календар 5 каналу - тут: Якщо ви за кордоном, тисніть тут: Друзі!...

Ворог на ДОНБАССІ наступає на 5 напрямках / Зведення ГЕНШТАБУ.

Ворог на ДОНБАССІ наступає на 5 напрямках / Зведення ГЕНШТАБУ.

В Україні досі залишається високою загроза нових російських авіаційних та ракетних ударів. А на Донбасі ворог намагається наступати на 5 напрямках. Читати більше на сайті: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине20...

Россия попробует прорваться! КАСПАРОВ о сценарии наступления.

Россия попробует прорваться! КАСПАРОВ о сценарии наступления.

Российский оппозиционный политик Гарри Каспаров во время стрима на ютубе 24 канала высказался о новом возможном наступлении России на Украину. Не пропустите: Оперативно про війну в Україні у нас в Telegram – #новости #войнавукраине2022 #новостиукр...