
З початку 2022 року рятувальники отримали 339 недостовірних повідомлень про мінування.
В Україні з початку 2022 року до рятувальників надійшло 339 повідомлень про замінування . Повідомлення про псевдомінування надходили з окупованих Росією територій або безпосередньо з Росії, інформує пресслужба ДСНС.
Поліція перевірила 3 183 обʼєкти, на жодному з них вибухівку не знайшли.
В більшості випадків повідомлення про мінування надходили електронною поштою (306), а також телефоном (27).
Рятувальники зазначають, що серія псевдомінувань є елементом гібридної агресії Росії та спланованою інформаційною операцією.
"Мета цього інформаційного-тероризму — тримати українців в напрузі та вселити невпевненість у власній безпеці та зробити це не так терористичним актом, як можливістю, що подібне може статися", — наголосили в ДСНС.
За недостовірні повідомлення про мінування загрожує від 2 до 8 років позбавлення волі.
Читайте також: Більшість псевдоповідомлень про мінування об'єктів надходять із тимчасово окупованих територій, або з Росії — Монастирський
У Службі безпеки заявили, що помилкові повідомлення про мінування об'єктів соціальної сфери, які останнім часом почастішали в Україні, є інструментом гібридної війни РФ . У СБУ також додали, що за таких умов дуже важливо, щоб жителі країни це чітко усвідомлювали. Спецслужба закликала громадян зберігати спокій.
Підготував/ла : Анна Конюченко