Deutsche Welle

«Deutsche Welle» - новини й аналітика з Німеччини українською мовою. Найважливіші події в Німеччині, Україні, Європі та в світі.

https://www.dw.com/uk

У Брюсселі розпочався історичний саміт ЄС щодо статусу кандидата для України.

У Брюсселі розпочалося засідання Європейської Ради, яка вирішуватиме, чи надавати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Розгляд заявок України, Молдови та Грузії на вступ до об'єднання є першим пунктом порядку денного саміту ЄС у четвер, 23 червня. Про це повідомляє кореспондент DW.

Президенти та прем'єри 27 держав об'єднання візьмуться за розгляд цього питання одразу після традиційного обміну думок з президенткою Європарламенту Робертою Мецолою.

Очікується, що на саміті погодять визнання європейської перспективи України, Молдови та Грузії, а першим двом країнам також нададуть статус кандидата. За даними низки джерел DW у дипломатичних колах ЄС, жодна з країн об'єднання не висловлювала заперечень проти такого рішення.

На позитивне рішення вказує і проєкт підсумкової заяви саміту, який є у розпорядженні кореспондента DW. У Ньому говориться: "Європейська Рада вирішила надати статус країни-кандидата Україні та Республіці Молдова".

Читайте також: Які умови статусу кандидата для України запропонувала Єврокомісія

Цей саміт у Брюсселі часто називають історичним саме через те, що на ньому планують визнати перспективу членства України, а також Грузії та Молдови - це те, що низка держав ЄС до війни навіть не хотіли обговорювати.

"Я очікую, що будуть ухвалені історично важливі рішення надати Україні та Молдові статус кандидата. Адже Україна воює за свою свободу, адже Україна, на мою думку, цілковито поважає всі європейські принципи та цінності. І вони (українці. - Ред. ) воюють не лише за свободу України, а і за свободу демократичного світу", - заявив президент Литви Гітанас Науседа.

Нагадаємо, 17 червня Єврокомісія ухвалила висновки щодо заявок Києва, Кишинева та Тбілісі на членство у ЄС. Вона рекомендувала визнати Україну та Молдову країнами-кандидатами, але запропонувала низку умов, які їм треба буде після цього виконати. Грузії ж вона рекомендувала дати статус кандидата лише після виконання визначених для неї умов.

Дивитись відео 04:37

Україна і ЄС: що означає статус кандидата на вступ (23.06.2022)

Останні новини

Фото: українська делегація вперше взяла участь у параді до Дня незалежності США.

Українська делегація вперше взяла участь у параді на честь Дня незалежності США, який проходив у Вашингтоні. Святкування в столиці триває цілий день і починається з ходи центральною вулицею міста. Як повідомляє «Голос Америки», у параді, організов...

UA.NEWS

В США возмущаются из-за неактивной помощи Европы Украине.

В США возмущаются из-за неактивной помощи Европы Украине.

Олаф Шольц заявил, что Германия делает больше всего в вопросе предоставления Украине оружия. Так канцлер защитился, отвечая на вопросы журналистов о задержках поставок. Читать на сайте: #24Канал

Взяла ли Россия Луганскую область \ Арестович о выходе из Лисичанска.

Взяла ли Россия Луганскую область \ Арестович о выходе из Лисичанска.

Накануне Генштаб заявил, что подразделения ВСУ вышли из Лисичанска. Это ради того, чтобы сохранить жизнь личного состава. В Офисе Президента говорят, что на самом деле это была успешная военная операция. Читать на сайте: #24Канал

Поток сознания с оккупированного Кенигсберга 240622.

Поток сознания с оккупированного Кенигсберга 240622.

Doctor Faust2

Мысли в слух в разгар войны -часть 1

Мысли в слух в разгар войны -часть 1

Дрібна помста від Путіна! Чому Кремль не привітав Байдена?.

Дрібна помста від Путіна! Чому Кремль не привітав Байдена?.

Володимир Путін вирішив не вітати Джо Байдена із Днем незалежності США. На стрімі 24 каналу Артем Овдієнко та Катерина Соляр прокоментували цю новину. Варто також прочитати: #24Канал

АРЕСТОВИЧ о  «защите»  Крымского моста: Это старые меры.

АРЕСТОВИЧ о «защите» Крымского моста: Это старые меры.

Российские оккупанты начали упорно защищать Крымский мост от возможного уничтожения. Однако, по мнению Алексея Арестовича, "мощная защита" происходит по старым мерам. Читайте к теме на сайте: #24Канал