Холодницький відповів Венедіктовій: ви звинувачуєте САП у закритті справ, порушення в яких допустила сама Генпрокуратура.

Документ оприлюднено на сторінці САП у Фейсбуці, інформує Цензор.НЕТ. Під ним стоїть кілька десятків підписів.

Автори документа нагадують Венедіктовій, що, згідно із законом України "Про прокуратуру", генеральний прокурор не має права давати вказівки прокурорам САП.

Про справи, в затягуванні яких Венедіктова раніше звинуватила САП, в листі сказано, що "всі вони дісталися НАБУ/САП "у спадок" від дореформеної ГПУ, а тому слід насамперед запитати у генерального прокурора, чому ці справи так довго не передавалися до суду прокурорами, які здійснювали процесуальне керівництво до зміни підслідності і які зараз працюють в Офісі генерального прокурора".

Дивіться також: Венедіктова заявила про бездіяльність САП: "Потребує негайного реагування". ВIДЕО

Про справу колишнього керівника правоохоронного органу, а нині народного депутата в листі сказано, що суд встановив у ньому порушення прокуратурою розумних строків розслідування, і тільки після цього справа була передана НАБУ. "При цьому як слідчі, так і прокурори ГПУ у справі до 15.12.2019 не втрачали жодних повноважень і мали не тільки право, а й обов'язок закінчити досудове розслідування", - стверджують автори листа.

Що стосується наведеної Венедіктовою як приклад справи про розкрадання коштів при виконанні державного оборонного замовлення, то "Офіс генерального прокурора справу в САП передав із порушенням підслідності, на що також звернув увагу Вищий антикорупційний суд, повертаючи клопотання прокурору", - сказано в листі.

Також у документі зазначено, що НАБУ досі не отримало від Офісу генпрокурора матеріали кількох кримінальних справ, підслідність яких НАБУ була визначена півроку тому.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": САП готує спростування щодо кожної секунди відео Венедіктової, - Холодницький

"Просимо генерального прокурора сприяти прокурорам САП і виконати вимоги КПК України, зокрема, щодо виключного обов'язку внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинення народним депутатом України тяжкого кримінального правопорушення, яке завдає державі багатомільйонних збитків (відповідні матеріали САП направлено ще три місяці тому)", - додають автори листа.

Прокурори САП стверджують, що "завжди налаштовані на ефективну співпрацю з Офісом генпрокурора в межах, визначених Кримінально-процесуальним кодексом України та Законом України "Про прокуратуру".

Холодницький відповів Венедіктовій: ви звинувачуєте САП у закритті справ, порушення в яких допустила сама Генпрокуратура 01
Холодницький відповів Венедіктовій: ви звинувачуєте САП у закритті справ, порушення в яких допустила сама Генпрокуратура 02

Холодницький відповів Венедіктовій: ви звинувачуєте САП у закритті справ, порушення в яких допустила сама Генпрокуратура 03
Новини по темі

Венедіктова і Соколов усунули мене з посади – керівник слідчої групи ДБР про конфлікт через справи Порошенка.

За словами Корецького, він почав "капати на мізки" керівництву через справи за участю Порошенка

2

Іван Проценко: Справжній день народження

#InfoMaidanВже майже завершився день, коли я колись народився. І цей день народження особливий. З'явилося відчуття жаги до життя, подяка за кожен день та спрага до того, щоб робити та не зупинятися. Десь на початку карантину, коли зупинили весь тр...

3

Посольство України в Польщі про Волинську трагедію: Це був і залишається спільний біль українського і польського народів.

Посольство України в Польщі заявило, що український народ разом з польським шанує жертв Волині, "не ділячи їх на своїх або чужих".

3 1

Переговори щодо Донбасу. На Банковій вирішили, що росіянам треба піддаватися

Росіянам «по-пацанськи» не можна програвати, – віцепрем’єр Резніков

4

Розпуск парламенту, відставка уряду чи президента? Експерти спрогнозували наслідки нинішньої кризи.

Експерти з різних регіонів країни оцінили ймовірність дострокових виборів парламенту і президента

4

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie