УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

На Північному ГЗК запустили один з наймасштабніших проектів у гірничодобувній галузі за всю історію незалежності України.

Фото Метінвест

Фото Метінвест

На Північному ГЗК Групи "Метінвест" запустили другий пусковий комплекс циклічно-потокової технології (ЦПТ). Це - один з наймасштабніших проектів у гірничодобувній галузі в історії незалежної України.

Як повідомили у прес-службі "Метінвесту", загальні інвестиції в будівництво комплексу склали близько 200 млн доларів.

Цей масштабний проект - розташований у Першотравневому кар'єрі комплекс стрічкових конвеєрів. Рудний тракт там ввели в експлуатацію ще у 2016 році, тепер же запускають скельний. Так, після дроблення гірська маса потрапляє на комплекс конвеєрів, де за 16 хвилин проходить шлях довжиною 2,3 км. На поверхні кар'єру руда і скеля перевантажуються на залізничний транспорт.

Читайте також Для більш надійного енергопостачання: на Північному ГЗК реалізують новий проект Тепер руду і скельну породу транспортуватимуть з 300-метрової глибини на поверхню кар'єру два тракту продуктивністю 40 млн тонн гірської маси на рік.

"Введення в експлуатацію нових комплексів дозволить підвищити продуктивність і знизити витрати, що поліпшить позиції "Метінвесту" на світових ринках залізорудної продукції", — заявив гендиректор групи Юрій Риженков.

Зазначається, що запуск комплексу ЦПТ зробить видобуток залізорудної сировини ефективнішим і допоможе знизити витрати на виробництво концентрату. Так, скорочується відстань перевезення порожньої породи й зменшується кількість перевантажувальних пунктів.

фото Метінвест

фото Метінвест

Крім того, цей проект ще й екологічний: конвеєри дозволяють швидше доставляти гірську породу з кар'єру, за рахунок чого знижується техногенне навантаження на довкілля.

"Впровадження нових технологій, що підвищують ефективність виробництва і знижують собівартість видобутку руди – це ключовий фактор конкурентоспроможності нашої продукції", - заявив гендиректор Північного гірничо-збагачувального комбінату Андрій Скачков.

Він зазначив, що після запуску ЦПТ в Першотравневому кар'єрі можна буде стабільно видобувати 23 млн тонн руди на рік. Крім того, завдяки новому комплексу покращаться умови й рівень безпеки праці гірників.

"За рахунок застосування сучасних аспіраційних технологій і скорочення часу роботи двигунів кар'єрних самоскидів знижуємо навантаження на довкілля", - підсумував Скачков.

фото Метінвест

фото Метінвест

Нагадаємо, в кінці літа новий тракт комплексу рудної циклічно-потокової технології вартістю близько 50 млн доларів запустили на Інгулецькому ГЗК.

Північний ГЗК - одне з найбільших гірничодобувних підприємств Європи з виробництва залізорудного концентрату (понад 13 млн тонн на рік) і окатишів (близько 8 млн тонн на рік).

Автор: Григорій Бондар

Новини по темі
«Я закінчу і ви будете говорити! Ви постійно кажете неправду! » СТЕЦЬКІВ і СИНЮТКА посварилися в ефі.

«Я закінчу і ви будете говорити! Ви постійно кажете неправду! » СТЕЦЬКІВ і СИНЮТКА посварилися в ефі.

«Якби Зеленський хотів «посадити» Порошенка, то посадив би. Віктор Янукович, коли «судив» Юлію Тимошенко, зробив це. Щодо вугільної справи, то я вважаю, є інші питання, які можна йому пред’явити. Наприклад, чому він не запровадив воєнний стан, кол...

«Та візьми ту повістку!» - ФАРІОН розкритикувала Порошенка, який втікав від отримання підозри.

«Та візьми ту повістку!» - ФАРІОН розкритикувала Порошенка, який втікав від отримання підозри.

«Тут кажуть, мовляв, Зеленський пише сценарій. Так, це його заробіток писати сценарії. Але якщо і з іншого боку починають писати сценарій, то я собі думаю: «Хіба життя моєї країни – це гра? Ми всі закладники та актори гри, яку нам організовують дв...

«У мене великий скепсис щодо талонів на їжу» : Олександр Крамаренко пояснив, що мав на увазі.

«У мене великий скепсис щодо талонів на їжу» : Олександр Крамаренко пояснив, що мав на увазі.

Про продуктову реальність, зростання цін та економіку споживання та допомогу поговоримо з Олександром Крамаренком, головним редактором журналу "Кореспондент". Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegr...

Телеканал Рада. Прямий ефір

Телеканал Рада. Прямий ефір

Прямий ефір Парламентського телеканалу "Рада" Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #РадаОнлайн

Михайло ЦИМБАЛЮК різко розкритикував підозру, яку виписали Порошенку.

Михайло ЦИМБАЛЮК різко розкритикував підозру, яку виписали Порошенку.

Якби мені свого часу слідчий приніс таку підозру, як виписали Порошенку, то він не те, що дільничним не працював би, я б його просто звільнив», -  Михайло Цимбалюк, народний депутат України, ВО «Батьківщина»   #Порошенко  #Цимбалюк  #Зеленський #Є...

«Без паніки» : Звернення Зеленського до українців щодо загрози з боку Росії.

«Без паніки» : Звернення Зеленського до українців щодо загрози з боку Росії.

Нарешті президент України зробив звернення з приводу зовнішніх загроз, які нависли над країною. Виступ Зеленського багато коментували і політики, і журналісти, і експерти. З плюсів: добре, що це звернення відбулося. Головний лейтмотив - не треба п...