У ПФУ пояснили, які фактори впливають на розмір пенсій.

В країні проведена пенсійна реформа і упорядковані всі питання щодо трудового стажу, періоду виходу на пенсію. Але ще зустрічаються випадки, коли громадяни стикаються з незрозумілими для них ситуаціями при нарахуванні пенсії.

Повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Наприклад, люди тривалий час пропрацювали в одному колективі і отримували однакову зарплату, на пенсію вийшли в один і той же час, але виплати у них істотно відрізняються, про це розповіла заступник директора департаменту пенсійного забезпечення — начальник управління методологічного забезпечення Пенсійного фонду України (ПФУ) Світлана Шута.

З подібною проблемою звернувся до консультантів пенсіонер з Луганської області.

«Ми багато років працювали в одній бригаді, отримували однакову зарплату, а пенсія у всіх різна. Як таке може бути?», — запитав чоловік.

Співробітник фонду пояснила, що пенсія у двох людей не може бути однаковою тільки тому, що вони «певний період часу працювали в одній організації».

«При призначенні і обчисленні розміру пенсії до уваги беруть всю трудову діяльність людини. Підкреслюю, всю: з першого дня оформлення на роботу до останнього. І те, що ви деякий час працювали разом в певній організації і отримували за це однакову зарплату, не дає підстав говорити про те, що у вас повинен бути однаковий розмір пенсії. Адже кожна людина, яка багато років працювала разом з вами, має свої індивідуальні дані: хто працевлаштувався відразу після школи, хтось вчився, хто-небудь отримав премію, а хтось ні. Крім того, на розмір пенсійної виплати впливає рік виходу на пенсію…», — пояснила Шута.

Представниця ПФУ розповіла, що визначальних факторів може бути багато. Тому і пенсійні виплати будуть не збігатися.

«До пенсії можуть бути встановлені надбавки, доплати, які суттєво збільшують розмір пенсії. Однаковий розмір пенсії — це мінімальний розмір, менше якого людина не може отримувати, і максимальний, коли пенсія не може бути вище певного показника», — підсумувала Світлана Шута.

Раніше повідомлялося:

Пенсійна реформа в Україні: що потрібно знати про трудовий стаж.

Ви не зможете претендувати на пенсію, якщо стаж роботи менше 15 років, потрібно допрацювати до 65.

Новини по темі

Відкрилися вже 86% кафе і ресторанів від докризового рівня.

86% кафе і ресторанів від докризового рівня вже змогли відновити свою роботу.

2

Кількість заявок за програмою доступних кредитів «5-7-9%» перевищила позначку в 8 млрд.

Кількість заявок за програмою доступних кредитів "5-7-9%" перевищила позначку в 8 мільярдів гривень.

1

Новий віце-прем'єр. Хто такий Олег Уруський і як він буде відроджувати український ОПК

Кандидат на пост віце-прем'єра з ОПК Олег Уруський. Він довго працював з Володимиром Горбуліним, а зараз очолює компанію з російським бенефіціаром, серед клієнтів якої - Boeing і Tesla.

4 1

Уверенность правительства в выходе Украины из кризиса преждевременна – эксперт.

Заявление министра финансов Украины о том, что Украина прошла критическую стадию экономического кризиса и вышла на восстановление, нереалистична.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie