Крим.Реалії

«Крим.Реаліі» - всі новини Криму, аналітика, репортажі, відео та фотогалереї, радіо і телепередачі, огляди соціальних мереж, блоги і думки.

https://ua.krymr.com/

«Не буде Криму – не буде Росії». Як кримчан лякають Україною

Кримчан намагаються залякати Україною та долучити до підтримки так званої «спеціальної військової операції». Про які нібито існуючі загрози для Криму заявляє Росія, яка здійснила повномасштабне вторгнення на територію суверенної української держави, і як виглядає інформаційна картина у кримських ЗМІ?

На кримських вулицях все більше банерів із рекламою російської армії та ПВК «Вагнер».

У гучномовцях Сімферополя лунають вірші про Росію та необхідність її захисту, які читають школярі.

«Россия как символ птицы, тебя бережем мы и чтим. А если нарушат границы – мы грудью тебя защитим», – звучить дитячий голос із динаміка біля автовокзалу міста.

Кримчан намагаються залякати Україною. Так, на півострові почали поширювати інформацію про те, що нібито спецслужби України телефонують дітям, аби «спровокувати вибухи газу». Для підтвердження використовують аудіо, яке кілька років тому опублікували в Казахстані.

«Українські спецслужби намагаються спровокувати вибух газу по всій Росії, зокрема в Криму та Севастополі. Про це канал НТС повідомили у пресслужбі ПАТ «Севастопольгаз», – каже телеведуча.

Далі демонструють інтерв'ю. «Ця схема не нова, вона відома з 2017 року і зараз набуває своєї актуальності. Вони можуть телефонувати на мобільні номери, домашні телефони і, переконавшись, що дорослих немає вдома, просити дітей залишити надовго включеними газові прилади або електроприлади», – стверджує в тому ж телеефірі радник гендиректора «Севастопольгазу» Денис Грязнов .

У Криму періодично з'являються повідомлення про нібито мінування шкіл та про їх евакуацію. В Армянську оприлюднили розпорядження провести опитування у навчальних закладах про те, як педагоги та батьки оцінюють рівень терористичної небезпеки.

Дмитро Левусь вважає, що задля досягнення своєї мети Росія здатна навіть організувати теракт у Криму.

Росією правлять чекісти: постійне нагнітання розмов про те, що відбуватиметься у зв'язку з наближенням фронту

Дмитро Левусь

«Спочатку відбувається обробка свідомості, а потім – провокація. Росією правлять чекісти: постійне нагнітання розмов про те, що відбуватиметься у зв'язку з наближенням фронту, що можливі теракти. І ось таке накачування населення – це свідчення, [це робиться] для того, щоб побудувати єдність у підтримці «СВО», такий варіант, як мінімум, опрацьовується. І вони не бачать у цьому нічого неможливого. Це, на жаль, також можна допустити з високим ступенем ймовірності», – зазначає політолог Дмитро Левусь.

Представники російської влади в Криму запевняють мешканців, що Україна не зможе повернути Крим до складу України, та закликають вірити лише їм.

«Не секрет, що довкола нас активно йде жорстока інформаційна війна. Погрози журналістам, дезінформування населення – все це робиться людьми з винятково ворожими намірами. В умовах, коли у кожному питанні є десятки, сотні джерел, потрібно керуватися лише офіційними ресурсами», – заявляє російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов).

В ефірах телеканалів півострова обговорюють те, наскільки ймовірно, що Збройні сили України зайдуть до Криму.

«Ну, я хочу сказати, що так – розслаблятися не можна. Вони за триста кілометрів, скажімо так, від нас», – заявляв в ефірі ЗМІ ForPost морський піхотинець на ім'я Роман .

Проросійські блогери та медіарадник Аксьонова Олег Крючков складають «чорний список» проукраїнських телеграм-каналів для російських спецслужб. Наприклад, проросійський кримський блогер Олександр Таліпов у своїх телеграм-канал публікує персональні дані кримчан, які підтримують Україну. Внаслідок скарг Таліпова кримчан притягують до адміністративної та кримінальної відповідальності за «дискредитацію» армії РФ. Українська прокуратура розпочала кримінальне провадження стосовно Таліпова за статтею «розпалювання національної ворожнечі та ненависті».

На думку українських політологів, риторика у Криму змінилася після того, як українські війська повернулися до Херсона. Не впевнені, що Росія утримає Крим.

Упевненості в тому, що Крим втримають, – немає ні в чиновників-колаборантів

Дмитро Левусь

«Нервозність і пошук тих, хто нібито чи справді чекає на Збройні сили України, звільнення Криму, пошуки телеграм-каналів, які підтримують повернення Криму в Україну, та пошуки людей, які чинять спротив на громадському рівні, – це атмосфера, однозначно, невпевненості. Скажімо, так це проявляється. І це – погана новина для Росії. Тому що помітно: впевненості в тому, що Крим втримають, – немає ні в чиновників-колаборантів, ні в цьому всьому масиві колаборантів на такому, побутовому рівні», – зазначає український політолог Дмитро Левусь.

Як виглядає інформаційна картина кримських ЗМІ?

«Вони хочуть убити всіх мирних жителів», – розповідає, наприклад, близькому до російського керівництва Криму інформагентству «Крыминформ» ставленик російської влади у Новій Каховці.

«Віра в душі російської людини завжди існувала, навіть коли вона була радянською, у душі [залишався] все одно віруючим. І це головне, із чим прийшов наш ворог боротися – щоб дістати з нашої душі віру та підселити туди диявола, сатанізм», – стверджує Юрій Кот .

У нас одне завдання: розпочалася війна, треба в ній брати участь і треба перемагати

Олег Царьов

Ще один громадянин України, екснардеп від Партії регіонів Олег Царьов , який живе в Криму і заочно засуджений в Україні до 12 років позбавлення волі, в ефірі одного з телеканалів уже розмірковував про те, що буде в разі програшу Росії у війні.

«Якщо ми програємо, що б ми не робили, хоч би якими ми хорошими були, нас зроблять поганими. Тому в нас одне завдання: розпочалася війна, треба в ній брати участь і треба перемагати», – зазначив він Царьов.

У соцмережах рясніють заголовки про те, що Україна домовляється про постачання зброї, щоб ударити по Криму.

У різних групах у соцмережах лунають заяви, що, мовляв, і проукраїнським кримчанам дістанеться також.

І обговорюють оборону Сімферополя.

Українська політологиня з Криму Євгенія Горюнова вважає, що нагнітання страху спрямоване, насамперед, на пасивний прошарок кримчан, який не схиляється до жодної зі сторін.

Найбільше орієнтовано цю пропаганду на нейтрально-конформістську частину кримського населення

Євгенія Горюнова

«Безперечно, перша причина найбільш актуальна – треба залякати кримчан. Мені здається, що найбільше орієнтовано цю пропаганду на нейтрально-конформістську частину кримського населення. Особливої ненависті до України вони не зможуть розпалити. Тому що часи інші, час минув, і тут уже трохи кримчани по-іншому все сприймають. Росія вже не рятівниця. Більше того, Росія слабка, «Акела промахнувся» – все ж чудово розуміють, а Херсон – це для кримчан, як Рубікон, мені здається», – зазначає політологиня Євгенія Горюнова.

Небезпечно розхитувати віру кримчан у те, що Росія їх захистить, каже російський блогер Руслан Осташко , котрий частину своєї політичної діяльності проводить у Севастополі. Крим він називає «святою скріпою для Росії».

«Якщо їм вдасться похитнути віру севастопольців у те, що Росія їх захистить, такі сумніви ширитимуться всією країною. Тоді в Москві люди виходитимуть, їх виводитимуть із більш конкретними вимогами, а не з тими економічними заморочками, про які говорив Навальний свого часу. Це буде, і це все вирішуватиметься через Крим», – каже в одному з ефірів кримського ЗМІ російський блогер.

Крим врятував і об'єднав Росію в 2014 році, і зараз висока роль Криму в долі Росії, заявляє Вадим Колесніченко , колишній український політик, звинувачений у сепаратизмі та порушенні рівноправності громадян, переховується у Криму.

«Не буде Криму – не буде Росії. Росія та Крим – це єдине ціле, це не просто наш контроль над Чорним морем і Європою. Це наріжний камінь російської державності. Якщо щось тут станеться, ми разом. Ми не можемо якось відокремитися і кудись поїхати. Ті, хто поїхали – це так, лушпиння», – каже в ефірі кримського ЗМІ Вадим Колесніченко.

Серед російських політиків іноді лунають і сумніви щодо приналежності тих українських територій, які Росія нібито приєднала. Обговорюючи питання щодо можливості ядерного удару по Україні з Володимиром Соловйовим , депутат Держдуми Росії Костянтин Затулін заявив: «Ми її оголосили нашою територією після того, як вона була не нашою територією». На запитання Соловйова про те, що робити, якщо українські війська увійдуть до Криму, Затулін відповів: «Знову ж таки – це інша історія».

Затулін розуміє, що не буде Криму, а йому треба, щоб була Росія

Євгенія Горюнова

Найважливіше те, що заявляють російські політики, а не політики, які живуть у Криму, вважає політологиня Євгенія Горюнова.

«У Росії трохи інша ситуація. Навіть Затулін каже: «То це ж спірна територія». Затулін, я думаю, на порядок вищий за значущістю того ж Царьова, Колесніченка тощо. Тобто вони дещо по-іншому дивляться на ситуацію. Цим тільки й залишається, що кричати: «Не буде Криму – не буде Росії». Затулін розуміє, що не буде Криму, а йому треба, щоб була Росія. Крим – це таке, другорядне. А Росія – зовсім інше», – зазначає політологиня.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії . Ре комендуємо вам встановити VPN .

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

Програми та сайти вирішують різні завдання користувача, тому процес створення інтерфейсу не може бути строго регламентований. Однак роботу UX/UI-фа...
Останні новини

Судно з українцями намагалось вивезти із Сербії 12 тисяч літрів нафти.

Сербські правоохоронці минулого тижня виявили судно під австрійським прапором та українським екіпажем, який, як стверджується, намагався незаконно вивезти 12 650 літрів нафти з країни. Про це, як пише "Європейська правда", повідомило в понеділок М...

Українська правда

Президент Литви закликав зупинити РФ для уникнення ядерної катастрофи.

Президент Литви закликав зупинити РФ для уникнення ядерної катастрофи.

Президент Литви Гітанас Науседа закликав зупинити країну-агресора, доки вона не спричинила ядерної катастрофи. Відповідний допис він опублікував у Twitter. "Російський ядерний шантаж триває, оскільки Путін оголосив про плани розмістити тактичну яд...

Патріот Донбасу

Схема виходу Raiffeisen з рф: «не витримує жодної критики» - Нацбанк.

Національний банк України стурбований можливою стратегією виходу Raiffeisen Bank International із російського ринку шляхом обміну активів його російського дочірнього банку на підсанкційний Сбербанк в Австрії.

UA.NEWS

Звернення ЗЕЛЕНСЬКОГО за 27 березня

Звернення ЗЕЛЕНСЬКОГО за 27 березня

Українські захисники вже 397 днів боронять країну від російських окупантів. Ввечері 27 березня президент Володимир Зеленський записав своє традиційне звернення. Читайте більше до теми на сайті: Не пропусти найоперативніші новини України та світу н...

️Гарячі новини за 27 березня, які ви могли пропустити #shorts.

️Гарячі новини за 27 березня, які ви могли пропустити #shorts.

Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram:

«САМІТ ЗА ДЕМОКРАТІЮ» -2023 – за участі БЛІНКЕНА та ЗЕЛЕНСЬКОГО.

«САМІТ ЗА ДЕМОКРАТІЮ» -2023 – за участі БЛІНКЕНА та ЗЕЛЕНСЬКОГО.

Дискусія "Справедливий і міцний мир в Україні" від Державного департаменту США в рамках "Саміту за демократію 2023". У віртуальній зустрічі візьмуть участь держсекретар США Ентоні Блінкен та президент України Володимир Зеленський, а також глави МЗ...

НЕСПОДІВАНИЙ наступ РФ / Куди можуть сунути окупанти? – КОВАЛЕНКО.

НЕСПОДІВАНИЙ наступ РФ / Куди можуть сунути окупанти? – КОВАЛЕНКО.

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко розповів 24 каналу, чи можливий наступ Росії на нових напрямках. Він припустив, куди можуть піти окупанти. Зауважте: Не пропусти найоперативніші новини України та світу...

️США удивили реакцией / Что значит новое заявление российского диктатора?.

️США удивили реакцией / Что значит новое заявление российского диктатора?.

Алексей Печий @PECHII во время своего стрима проанализировал новые заявления путина и его ядерный шантаж. Читайте больше на сайте: Не пропусти найоперативніші новини України та світу на Telegram: #новости #войнавукраине2022 #новостиукраины #новини...

ЗЕЛЕНСЬКИЙ приїхав в НІКОПОЛЬ / Раптовий візит президента України.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ приїхав в НІКОПОЛЬ / Раптовий візит президента України.

Під час робочої поїздки до Дніпропетровської області Президент України Володимир Зеленський відвідав місто Нікополь, яке постійно обстрілюють російські окупанти. Читайте більше до теми на сайті: Не пропусти найоперативніші новини України та світу ...