Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Понад 2 тисячі британських компаній продовжують бізнес із РФ – YouControl.

Загальна кількість російських комерційних компаній, засновниками яких є резиденти Великої Британії, сягає 2370 юридичних осіб.

Про це йдеться в дослідженні YouControl.

Зазначається, що британські дочірні компанії в Росії часто слугують прикриттям для міжнародних фінансових потоків, що ведуть до російських власників.

Так, HSBC Holdings, Unilever, GlaxoSmithKline, AstraZeneca, Linde, Legal & General Group та LyondellBasell Industries – компанії, що мають головний офіс у Британії та підтримують співпрацю з РФ.

При цьому, як показало дослідження, найбільша частка британського капіталу в рф представлена в будівництві, оптовій торгівлі, операціях з нерухомістю, транспорті і логістиці, а також в IT.

"Більшість компаній із британськими номінальними власниками зосереджені в Москві та Санкт-Петербурзі.

Три британські компанії, номінальні власники російських активів з топ 20, виявились підконтрольними росіянам: ООО "ИНВЕСТИЦИОННАЯ КОМПАНИЯ "ДЭНМАР-ФИНАНС", ООО "ГРУППА ЛАДОГА", ООО БЕРКШИР.

Бізнесмени російського походження – мільярдери Павло Дуров та Юрій Мільнер, були інвесторами на ранніх етапах стартапу із прокату авто ООО "ВИЛИ РАЗРАБОТКА" з офісом у Лондоні", - кажуть в YouControl.

При цьому, російських компаній у Британії майже у 5 разів більше, ніж британських в Росії.

"Вихід компаній із російського ринку чи згортання там операцій називають бізнес-бойкотуванням, тобто добровільними або непрямими санкціями. Для кількісного вимірювання рівня виходу бізнесу з РФ YouControl розробив інтегральний індекс ELI (Exodus Level Index). Він агрегує інформацію про розподіл кількості компаній з тієї чи іншої країни за 5 категоріями корпоративної реакції на російсько-українську війну.

При формуванні індексу враховувалися рекомендації дослідників Єльського університету щодо класифікації зарубіжних компаній. Середній індекс бізнес-бойкотування росії британськими компаніями ELI = 4,3. І це достатньо високий рівень за шкалою від 1 до 5.

Основні сфери діяльності британських компаній, які припинили чи призупинили бізнес з рф: бізнес-послуги, фінанси, роздрібна торгівля, харчпром, важка промисловість, легка промисловість, а також інжиніринг та будівництво. Продовжують бізнес із Росією у сфері охорони здоров’я, хімпрому, фінансів.

Проте, як свідчить аналіз YouControl, майже сотня британських компаній, реакція яких на російську агресію детально моніториться вченими Єльського університету, – лише вершина айсбергу. Аналітики детально дослідили російський Єдиний державний реєстр юридичних осіб і з’ясували, що загальна кількість російських комерційних компаній, засновниками яких є резиденти Великобританії становить 2370 юридичних осіб", підкреслюють аналітики.

Як показав аналіз найбільших російських компаній за участю британського капіталу, суттєва частина британських номінальних власників перебувають під контролем кінцевих бенефіціарів російського або ж небританського походження.

Так, більшість компаній із британськими номінальними власниками зосереджені в столиці РФ - Москві (41%). Більше сотні компаній із британським капіталом зареєстровані в Новосибірській області, Санкт-Петербурзі та Московській області.

Висока концентрація британського бізнесу в мегаполісах РФ відображає загальний тренд, характерний для сировинних економік. Тобто фокусування на "полюсах росту". З іншого боку, компанії орієнтуються насамперед на сферу послуг, зазначають аналітики.

При цьому британський капітал в РФ за кількістю підконтрольних компаній найбільш широко представлений у секторі будівництва (15.8% від усіх британських підприємств), оптової торгівлі (11.4%) та операціях з нерухомістю (7%), йдеться в дослідженні.

"Вагоме місце займають такі сфери бізнесу як: транспорт і логістика (6%), IT (4.2%), харчова промисловість (4.1%), фінанси (3.5%). Першу десятку замикають роздрібна торгівля, бізнес-послуги та управлінський консалтинг. Типово "індустріальні" сектори економіки, такі як: металургія, машинобудування, хімпром чи нафтогазова промисловість налічують відносно меншу кількість компаній з британськими акціонерами", - додають в YouControl.

"Серед топ 20 компаній за обсягом статутного капіталу з номінальним британським акціонерним контролем не було виявлено жодної, яку можна було б назвати на 100% британською.

Це підтверджує "транзитний характер" британської акціонерної власності над російськими компаніями", - йдеться у повідомленні.

Суттєва частка британських компаній-акціонерів – це так звані "shell companies" (компанії-оболонки). Три британські компанії-номінальні власники російських активів з топ 20 виявились підконтрольними росіянам, йдеться в дослідженні.

Частина британських компаній-власників російських активів мають бенефіціарів із таких юрисдикцій як: Піденна Африка, США, Ірландія, Австрія, Італія, Швейцарія.

"Також є випадки реєстрації британських компаній-акціонерів на осіб з громадянством інших країн: Ла твія, Швеція, Великобританія. Аналіз складу ради директорів та історичних відомостей вказує на ознаки російського сліду", - кажуть аналітики.

Водночас ще одним типом так званих "британських акціонерів" є стартапи з засновниками російського походження, що отримали іноземне громадянство.

"Показовий кейс Wheely – компанії з прокату автомобілів у Лондоні, що дозволяє користувачам бронювати поїздки з водієм на елітних автівках. Засновник компанії Антон Чіркунов – син екс-губернатора Пермського краю Олега Чіркунова, має паспорт громадянина Швейцарії та водночас є резидентом Сполученого Королівства.

Примітно, що інвесторами таких проєктів зазвичай також виступають російські бізнесмени. У випадку Wheely – мільярдери російського походження Павло Дуров, Юрій Мільнер та інші інвестори, які доєднувалися на певних раундах залучення капіталу", - резюмує YouControl.

Економічна правда

Each year we start with a list of design trends that experts believe will dominate the next year’s projects. Of course, there are mistakes in such ...
Останні новини
Ядерні погрози – це все, що лишилось у Путіна, – The Atlantic.

Ядерні погрози – це все, що лишилось у Путіна, – The Atlantic.

Всі спроби залякати світ загрозою ядерної війни свідчать, що Путін більше не знає, що робити, а російська доктрина не пояснює як діяти, коли Росія опинилась під загрозою від свого ж президента, пише Том Ніколс на шпальтах The Atlantic.

Тиждень

«Ми ніколи не визнаємо цю незаконну анексію. Ці рішення є недійсними» – як у світі відреагували на анексію Донецької, Луганської, Запорізької й Херсонської областей

Путін підписав договори про «приєднання» так званих «ДНР/ЛНР» та Херсонщини й Запоріжжя до РФ. Зібрали реакцію провідних видань та світових політиків на незаконну анексію українських територій

Тиждень

Зеленский отвечает Путину БАВОВНОЙ в Крыму - ФЕЙГИН.

Зеленский отвечает Путину БАВОВНОЙ в Крыму - ФЕЙГИН.

Российский правозащитник Марк Фейгин в эфире 24 канала об аннексии украинских территорий, ядерном шантаже и подрыве подводного газопровода Читать на сайте:

1 1

Що сказав СТОЛТЕНБЕРГ у терміновому зверненні

Що сказав СТОЛТЕНБЕРГ у терміновому зверненні

Україна подала заявку на вступ у НАТО. Генсек НАТО Єнс Столтенберг виступив із терміновими заявами. Читайте до теми на сайті:

1 1

У кремлі вже палає від заявки України у НАТО

У кремлі вже палає від заявки України у НАТО

Один із російських депутатів уже відзначився панічними заявами про заявку України у НАТО. Вочевидь у кремлі вже повна істерика через події в Україні. Варто прочитати на сайті:

Путин ОСОЗНАЛ! Ему нужно перемирие, а не ядерка! - ФЕЙГИН.

Путин ОСОЗНАЛ! Ему нужно перемирие, а не ядерка! - ФЕЙГИН.

Российский правозащитник Марк Фейгин в эфире 24 канала о заявлениях Путина Читать на сайте:

Що думають у Запоріжжі про анексію РФ тимчасово окупованих територій регіону? - Опитування.

Що думають у Запоріжжі про анексію РФ тимчасово окупованих територій регіону? - Опитування.

Президент Росії Володимир Путін 30 вересня підписав укази про «приєднання» до Російської Федерації частково окупованих Запорізької, Херсонської, Донецької та окупованої Луганської областей України. Радіо Свобода розпитало людей на вулицях Запоріжж...

Зеленський подякував освітянам за виховання патріотів.

Зеленський подякував освітянам за виховання патріотів.

Президент Володимир Зеленський привітав освітян із професійним святом та подякував їм за виховання патріотів, які сьогодні захищають Батьківщину.