У Мінкультури визначилися з кандидатом на пост мовного омбудсмена.

Кандидатуру Святослава Літинського висунуто на розгляд Кабінету Міністрів, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "5 канал".

Святослав Літинський відомий за численними позовами до суду проти різноманітних компаній, які не виконували вимоги закону про мову. Приміром, не мали української інструкції чи на комп'ютері неможливо було набирати український текст. Іще одна скарга стосувалася спілкування російською мовою міністра внутрішніх справ. Святослав Літинський у цих позовах вимагав дотримання українського закону про "про мову".

Тепер його кандидатуру мають подати на розгляд до уряду.

У коментарі "5 каналу" Літинський запевнив: "його попередниця – Тетяна Монахова – не мала достатньо досвіду у мовних питаннях, а ще не була обізнаною у правозахисній діяльності".

Також читайте: Закон про мову має враховувати позиції всіх українців, - Разумков

"Міністерство культури поговорило з усіма кандидатами на базі документів і ухвалило рішення, щоби мене рекомендували серед цих трьох людей у Кабмін. Найважливіше – це утворити секретаріат, тобто це ніби безпосередньо орган, який забезпечує функціонування уповноваженого. А далі є закон, який вимагає, щоб уповноважений першим подавав у Кабмін і разом із Кабміном брав участь в опрацюванні рішень щодо державної мови, щоби забезпечував розгляд звернень громадян стосовно порушень державної мови", – заявив Святослав Літинський, кандидат на посаду уповноваженого із захисту державної мови.

Зазначимо, посада мовного омбудсмена передбачена законом про мову. Уповноважений має стежити за дотриманням вимог закону, реагувати на дії чи бездіяльність посадовців щодо державної мови та складати на них протоколи до правоохоронних органів.

Нагадаємо, наприкінці квітня Тетяна Монахова написала заяву про звільнення за власним бажанням. За її словами, за шість місяців з дати призначення жодного разу не отримувала заробітну плату, оскільки так і не був створений секретаріат мовного омбудсмена.

Новини по темі

ВР предварительно одобрила список уважительных причин для прогула заседаний: от декрета до «транспортных преград»  .

Верховная Рада  хочет закрепить в своем регламенте список уважительных причин, на основании которых депутат может не прийти на пленарное заседание. На заседании 15 июля парламент принял законопроект в первом чтении.

Кабмін пропонує встановити штрафи від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів для власників громадських місць за недотримання маскового режиму відвідувачами.

Кабінет Міністрів України пропонує Верховній Раді встановити штраф від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для власників громадських місць за недотримання маскового режиму відвідувачами.

Україна закликала ОБСЄ відреагувати на вбивство військами РФ медика на Донбасі.

Заступник очільника місії України при ОБСЄ наголосив, що це вбивство має усі ознаки воєнного злочину

Рада зняла з розгляду постанову про зменшення кількості районів в Україні.

Відмовитись від розгляду проект постанови запропонувала фракція «Слуга народу».

Рада ухвалила у першому читанні законопроект про медіацію.

Документ підтримали майже 340 депутатів.

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie