Рада суддів не змогла делегувати своїх представників до Етичної ради: Зеленський відреагував.

Рада суддів не змогла обрати трьох кандидатів до Етичної ради / фото facebook.com/judiciarypressoffice

Рада суддів не змогла обрати трьох кандидатів до Етичної ради / фото facebook.com/judiciarypressoffice

Президент України Володимир Зеленський відреагував на те, що Рада суддів не змогла делегувати своїх представників до Етичної ради, яка має контролювати доброчесність членів Вищої ради правосуддя.

Як повідомляє прес-служба Офісу президента, в ОП 16 вересня запланована робоча зустріч з очільниками органів суддівського урядування, зокрема голови Ради суддів, Верховного суду, представників парламенту, а також послів країн "Великої сімки".

Зазначається, що Рада суддів мала делегувати трьох представників до Етичної ради, однак на сьогоднішньому засіданні не змогла цього зробити.

"Це викликає занепокоєння щодо прогресу судової реформи через зупинку найважливішої її частини – очищення судової системи", - йдеться у повідомленні.

Зеленський наголосив, що не допустить блокування судової реформи - "найголовнішої реформи країни, яку обіцяв українцям і яку ініціював".

"Кожна незаконна дія, спрямована на блокування судової реформи, отримає негайну оцінку та відсіч. Я не дозволю суддям, які перешкоджають реформі й очищенню судової системи, позбавити українців права на справедливість. А судді, які хочуть працювати в прозорій системі, повинні мати повну підтримку", – зазначив він.

Як повідомляє прес-служба Ради суддів, за результатами сьогоднішнього голосування жоден із шести кандидатів до Етичної ради не набрав достатньої кількості голосів. За кандидатів віддали лише по 4 голоси з 26 можливих, одна суддя набрала 5 голосів. Не підтримало жодного кандидата 16 членів РСУ.

Громадські активісти заявили, що це - навмисне блокування перезавантаження судової системи в Україні, повідомляється в сюжеті ТСН.

Натомість у Раді суддів пояснили, що процедура обрання кандидатів недосконала, а члени Етичної ради від України не матимуть особливого впливу на ухвалення рішень.

"Роль представників судової гілки влади там зводиться до нуля. Тому що немає навіть одного голосу, щоб впливати на якесь рішення", - сказав голова Ради суддів України Богдан Моніч.

З шести членів Етичної ради троє обираються Радою суддів, ще трьох обирають міжнародні організації. Останні своїх представників уже подали, а українська сторона поки зволікає.

"Те, що строк сьогодні сплив дійсно це нічого страшного, це не значить, що на цьому все закінчилось. Ми сформуємо, просто в більш пізній термін", - додав Моніч.

"Це саботування реформи суддів", - прокоментувала ситуацію народний депутат Олександра Устінова.

Етична рада: що це

Етична рада - це орган, який має контролювати доброчесність членів Вищої ради правосуддя.

Читайте також Судова реформа триває: Зеленський дозволив запустити ВККС в Україні

14 липня Верховна Рада підтримала створення Етичної ради та Служби інспекторів Вищої ради правосуддя, ухваливши президентський закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя" (№5068).

Законом визначено порядок утворення та діяльності Етичної ради. Перший склад Етичної ради формується з 3 осіб з-поміж суддів або суддів у відставці, запропонованих Радою суддів України, та 3 осіб, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями.

Надалі до складу Етичної ради будуть входити: 3 особи з-поміж суддів або суддів у відставці, запропоновані Радою суддів України; одна особа, запропонована Радою прокурорів України; одна особа, запропонована Радою адвокатів України; одна особа, запропонована Національною академією правових наук України в особі президії.

Автори: Олександр Топчій, Антоніна Доломанжи

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі

Главное и по пунктам о выборах в Германии

Закончилась 16-летняя эпоха правления Ангелы Меркель. Для сравнения – в соседней Франции за этот период сменилось четыре президента. Многие говорят, что её партия проиграла потому, что фрау последовательно убирала из своих сподвижников харизматичн...

Тверезий погляд

Бізнес вважає реформи в Україні безсистемними і некомплексними.

Виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) Анна Дерев’янко зазначила, що "у держполітики немає комплексності. Немає цілісного бачення і чіткості в законодавстві". Крім того, за її словами, "Європейські практики імплементують в українс...

Тверезий погляд

Врожай зернових. Малий та середній бізнес на селі. Електронні земельні аукціони - Роман Лещенко

Врожай зернових. Малий та середній бізнес на селі. Електронні земельні аукціони - Роман Лещенко

Сільське господарство для України і в попередні роки було локомотивом економіки. Але здобутки мають принести зиск не лише експортерам, які вдало продадуть, а й виробникам, які зернові виростили. Про це говоримо з чинним міністром аграрної політики...

8 8

«Зошит війни». Держкіно не дозволило прокат документального фільму про російсько-українську війну

«Зошит війни». Держкіно не дозволило прокат документального фільму про російсько-українську війну

"Зошит війни". Так називається документальний фільм про російсько-українську війну, який уже мав вийти на широкі екрани. Стрічка до прокату готова, однак Держкіно та Мінкульт не видали авторам необхідне їм прокатне посвідчення. Нібито на заваді ст...

11 40

Друга Карабаська війна: рік по тому. В Азербайджані вшанували пам’ять загиблих військових /Ексклюзив

Друга Карабаська війна: рік по тому. В Азербайджані вшанували пам’ять загиблих військових /Ексклюзив

Рік тому рвонуло на Кавказі. Азербайджан та Вірменія розпочали активні бойові дії за Нагірний Карабах. Цей конфлікт жеврів довгих 30 років. Сторони постійно обвинувачували одна одну у провокаціях та обстрілах. Сідали за стіл переговорів і намагали...

8 23

Главным врагом Зеленского есть Путин, – Пионтковский об обстреле Шефира.

Главным врагом Зеленского есть Путин, – Пионтковский об обстреле Шефира.

Недавно произошло покушение на первого помощника президента Сергея Шефира. Андрей Пионтковский считает, не стоит забывать, что главный враг Владимира Зеленского это Владимир Путин. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 ...

7 23

Історичні вибори до Бундестагу: хто претендує на роль нового канцлера Німеччини.

Історичні вибори до Бундестагу: хто претендує на роль нового канцлера Німеччини.

У Німеччині сенсацією закінчились вибори до Бундестагу. Партія канцлерки Ангели Меркель отримала найнижчий результат за увесь час виборчих кампаній. Тепер у Німеччині назріває інтрига. Як сформується коаліція, і хто в ній буде старшим братом, а хт...

8 2

Хто очолить САП? Комісія з обрання нового керівника зібралася вперше за 2 місяці / До чого дійшли.

Хто очолить САП? Комісія з обрання нового керівника зібралася вперше за 2 місяці / До чого дійшли.

Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, ще один незалежний правоохоронний орган, який має боротися з топкорупцією в країні, знову намагалися оживити. Для виборів чільника відомства потрібна спеціальна комісія. Так от, на її роботу намагаються в...

3 1