З портфелем – на вихід: чому в школі на Тернопільщині вирішили під час навчання розформувати 11 клас (Відео).

На другому тижні навчання одинадцятикласникам Вишгородоцької школи на Тернопільщині повідомили про закриття їхнього класу. Згідно з наказом Міністерства освіти, учні 10-11 класів, у яких навчається менш як 5 дітей, мають перейти на домашню форму навчання або ж в іншу школу, де є повний клас. Для дітей та батьків у невеликому селі така новина стала несподіванкою. У ситуації розбиралися кореспонденти "5-го".

Максим Загроцький готується до улюбленого предмета – фізики. В кабінеті ще троє його однокласниць. Випускникам після початку навчального року повідомили: клас мають розформувати.

"Мені тут дуже добре і вчителі тут добрі. Вони гарно викладають свої предмети. Мені подобається мій колектив, адже він дуже приємний", – каже 11-класник Максим Загроцький.

Школярам запропонували перейти до закладів у селах сусіднього Лановецького району, або ж здобувати освіту вдома.

"Запропонували забрати документи. Це все з того, що нам запропонували. Ми їх не заберемо, бо возити дитину в іншу школу ми не можемо", – пояснює батько майбутнього випускника Ярослав Загроцький.

У Вишгородській опорній школі навчаються понад 100 учнів. Директор закладу переконує, про закриття класу дізнався лише після першого дзвоника.

"4 числа мене повідомили про це у відділі освіти. Ми з заступником у телефонному режимі поспілкувалися з батьками, на наступний день поїхали на консультацію у відділ освіти і зібрали потім батьків і обговорили дане питання", – зазначає директор школи Андрій Бойко.

У Лановецькому відділі освіти посилаються на закон "Про освіту", який Верховна Рада ухвалила ще два роки тому.

"У закладах загальної середньої освіти, розташованих у селах і селищах, кількість учнів у класах визначається демографічною ситуацією, але повинна становити не менш як п’ять осіб. У разі меншої кількості учнів у класі заняття проводяться за індивідуальною або іншими формами навчання", – йдеться у статті 14. Закону України "Про освіту".

"Якщо б Міністерство переглянуло саме такі індивідуальні форми як особистий патронаж у сільської місцевості. Для тих класів, де немає п’яти учнів. Діти, які навчалися в 10-му класі – вони перейшли в 11-й клас, ми не приймали цього року. І сьогодні вони на порозі, фактично, вони будуть випускниками. Перехід з однієї школи в іншу школу може спричинити незручності для самих учнів", – зауважує начальник відділу освіти, молоді та спорту Роман Зубрицький.

Натомість, у профільному міністерстві відповідають: на місцях треба міняти концепцію здобуття освіти у старшій школі. До того ж випускники, які навчалися у класах з маленькою кількістю учнів, демонструють значно нижчий рівень знань, ніж ті, хто вчився у більших закладах з кращою базою.

"Старша школа в принципі на повинна мати класи, де є така кількість учнів. Місцеві органи влади, засновники – вони мають будувати свою мережу так, щоб старша школа, вони вже були відділені навіть фізично від базової школи і могли акумулювати учнів з усього освітнього округу до свого закладу освіти. Тому це питання насамперед до засновника, як вони формують свою мережу", – сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Натомість, батьки випускників Вишгородоцької школи не втрачають надії зберегти клас. "Ми будемо збирати всю школу і перекривати дорогу. І будемо ходити тиждень, два, три. Може нас тоді вже Київ почує", – наголошують батьки.

Ольга Столяренко, Тернопільська область, "5 канал"

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie