Передчасне згортання антикризових програм буде нести системні загрози для економічного відновлення в Україні - Богдан Данилишин.

Богдан Данилишин / фото ДС

Богдан Данилишин / фото ДС

На фоні реального зростання ВВП, що спостерігається за підсумками другого кварталу і першого півріччя 2021 року в порівнянні з відповідними періодами минулого року, в Україні існує проблема інвестиційного виснаження економіки. Ця проблема обтяжується зниженням платоспроможності українського бізнесу через скорочення попиту та пов’язаного з цим підвищенням рівня боргового тиску.

Про це пишуть Українські новини з посиланням на колонку голови Ради НБУ, академіка НАН України Богдана Данилишина на сайті "Деловая столица".

"За оцінками Європейського департаменту МВФ Україна серед країн Європи має найвищі потреби у докапіталізації для відновлення здорових пропорцій ведення бізнесу - понад 10% ВВП. Тоді як в середньому по країнах Європи цей показник оцінюється у 2-3% ВВП. (Під здоровими пропорціями МВФ розуміє параметри, коли збитки не перевищують 50% акціонерного капіталу, а відношення боргу до всього акціонерного капіталу не перевищує 7,5%), - зазначає експерт.

В найбільшій мірі від проблеми браку ліквідності страждає малий та середній бізнес. В Україні в рамках програм Уряду "5-7-9" та "пакетних гарантій" у 2020-2021 рр. малий та мікробізнес отримав близько 60 млрд. грн банківських кредитів, що складає трохи більше 1% ВВП, або лише 1/10 від потреби".

На думку Данилишина, "недокапіталізований корпоративний сектор є причиною скорочення інвестицій та неефективного розподілу ресурсів, а це гальмує економічне зростання. Надмірна заборгованість і недостатня капіталізація ослаблюють приватні інвестиції через зростання вартості запозичень. Постійна надмірна заборгованість призводить до зростання кількості непрацюючих кредитів, підвищує вразливість бізнесу до шоків, збільшує ризики неефективної ліквідації підприємств, якої не відбулося б за інших обставин".

За таких умов згортання антикризових програм зараз буде нести системні загрози для забезпечення можливості швидкого економічного відновлення. "Загроза розкручування спіралі масових банкрутств є надзвичайно високою і значно небезпечнішою за спіраль інфляції. Саме тому на часі впровадження масштабних державних програм рекапіталізації бізнесу", - пише Богдан Данилишин.

За його словами, "зараз вкрай важливо заходами фіскальної та монетарної політики сприяти доступності кредитного ресурсу, здійснювати інші заходи підтримки фінансової спроможності підприємств. Програми антикризової підтримки варто модифікувати для підвищення їх фокусу на нових інвестиційних проектах, на проектах, пов’язаних з локалізацією виробництва та імпортозаміщенням, на проектах, що створюють нові робочі місця в Україні, а не за кордоном, а також в "точках зростання", які в даний час опрацьовуються робочою групою під керівництвом Першого віце-Прем’єр міністра України Олексія Любченка. Підтримка попиту, а не обмеження попиту, наразі є ключовим завданням економічної політики на даному етапі розвитку", - підсумовує експерт.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Іван Бойко

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
Stork International GmbH заявляє про спроби усунення великих азіатських трейдерів з українського ринку титанової сировини.

Stork International GmbH заявляє про спроби усунення великих азіатських трейдерів з українського ринку титанової сировини.

Останнім часом ми спостерігаємо нові і абсолютно безпідставні спроби дискредитації нашої компанії в українських ЗМІ. Такі нападки ми пов'язуємо зі спробами усунути з українського ринку великих трейдерів,...

УНІАН

Кубраков запустив  «Велике будівництво»  для портів України.

Кубраков запустив «Велике будівництво» для портів України.

Олександр Кубраков Однією з ключових реформ, яких потребує портова галузь України, є розвиток припортової інфраструктури, поточний стан якої стримує подальший розвиток українських портів і їх міжнародне...

УНІАН

«Хрущовки»  знову відправляють під знесення. Як, куди і коли переселять мешканців

«Хрущовки» знову відправляють під знесення. Як, куди і коли переселять мешканців

Чиновники знову дістали з-під "сукна" законопроект про реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду. Попередня спроба перетворити "хрущовки" на комфортне житло, зроблена в 2006 році, зазнала фіаско. УНІАН розбирався, як сьогодні влада має н...

УНІАН

Новиняки про рибиняки, модний треш у Раді та битва сатириків -​@Процишин Офіційний  у Легко-шоу №3.

Новиняки про рибиняки, модний треш у Раді та битва сатириків -​@Процишин Офіційний у Легко-шоу №3.

Друзі та подруги, вітаємо вас на другому випуску Легко-шоу! Сьогодні в нашому літньому (для когось, можливо, – передвіпустковому меню) – жодного Киви або Тищенка, хіба трохи Мендель. Замість них поговоримо про рибалку й закуску, а Марина Данилюк-Я...

Юлія Левченко на Олімпіаді-2020: які шанси отримати перемогу.

Юлія Левченко на Олімпіаді-2020: які шанси отримати перемогу.

23-річна Юлія Левченко має шанси вибороти перемогу на Олімпіаді-2020 для збірної у стрибках у висотку. За свою кар’єру на міжнародній арені легкоатлетка тричі була золотою призеркою, двічі срібною та бронзовою. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 2...

Вчені очікують новий небезпечний штам COVID-19

Вчені очікують новий небезпечний штам COVID-19

Вчені очікують на небезпечний штам коронавірусу – недуг, який призводить до смерті у 35 випадках зі 100. Британські дослідники розробили можливі сценарії розвитку мутацій хвороби. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у...

Шевченко йде з посади тренера збірної України

Шевченко йде з посади тренера збірної України

Андрій Шевченко йде з посади тренера збірної України з футболу – закінчився контракт. Він був наставником команди впродовж 5 років. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Tel...

Україна здобула вже 6 медалей на Олімпіаді у Токіо

Україна здобула вже 6 медалей на Олімпіаді у Токіо

Українська скарбничка олімпійських медалей поповнюється. Плавець Михайло Романчук приніс Україні перше срібло в Токіо. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Олімпійська надія України: чи встановить Ярослава Магучіх рекорд та виграє золоту медаль.

Олімпійська надія України: чи встановить Ярослава Магучіх рекорд та виграє золоту медаль.

Збірна України поки без золотих медалей на Олімпіаді-2020. Однією з тих, хто може поповнити нашу скарбничку золотою нагородою, є стрибунка у висоту Ярослава Магучіх. Окрім золотої медалі, вона може встановити світовий рекорд. Читати на сайті:

1