Компромісний законопроект про ринок зеленої енергетики 2543 підтримує більшість інвесторів – нардеп.

Законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо поліпшення інвестиційного клімату в сфері відновлюваної енергетики" (№2543) є компромісним для вирішення проблем на ринку зеленої енергетики, його підтримують більшість учасників ринку.

Про це заявив народний депутат України, один із співавторів законопроекту Максим Єфімов.

"Багато гравців, багато хто з великих гравців підтримують, розуміючи, що так не може тривати, і що зелений тариф все одно дуже високий в порівнянні з іншими тарифами, то для того, щоб далі система наша, енергосистема країни не страждала, далі споживачі не страждали, і багато плюсів від цього всього, необхідно знайти якісь рішення. І ці рішення прописані в цьому законопроекті", – повідомив Єфімов.

Депутат вважає, що учасники ринку і інвестори, які розвивають альтернативну енергетику, зробили перший крок до пошуку компромісу, висловивши готовність піти на добровільну реструктуризацію "зеленого" тарифу.

"Компроміс повинен бути, тому що без цього зелена енергетика отримає більше мінусів, ніж плюсів. Тому я думаю, що багато хто це розуміють, і це перший крок, який роблять інвестори. Перший крок до того, щоб самообмежитися і з точки зору термінів, і запропонувати певні зниження, які дозволяють все одно обслуговувати кредити", – сказав Єфімов.

Він також нагадав, що в деяких європейських країнах проводили ретроспективне зниження "зелених" тарифів, але ніде інвестори не робили цього добровільно, а також підкреслив, що в разі примусу інвесторів, країна отримає лише негативні наслідки.

"У багатьох же країнах в світі ретроспективно проводили зниження тарифів. І дуже рідко де, може бути, і ніде це робили самі інвестори добровільно. Але точно можна сказати, що якщо сьогодні через коліно інвесторів ламати, то, врешті-решт, ми отримаємо значно більше негативу, ніж позитиву. Тим більше, в той час, коли наша країна потребує інвестицій", – сказав Єфімов.

Нагадаємо, проект закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо поліпшення інвестиційного клімату в сфері відновлюваної енергетики" (№2543) зареєстровано у Верховній Раді 6 грудня 2019. За словами одного зі співавторів законопроекту, – депутата Лесі Василенко – його прийняття дозволить розвивати зелену енергетику і захистити інвестора.

Як повідомляв OBOZREVATEL, компанія Heliogen в США показала відео роботи сонячної електростанції геліотермального типу, яка дозволить перевести індустрію виробництва сталі і цементу на "зелену" енергію.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Новини по темі

Ринок праці: як зміняться вимоги роботодавців

Сьогодні багато компаній переходять на гнучкий графік роботи, встановлюють нові вимоги, готові підвищувати заробітну плату та пропонують бонуси працівникам.Наступні роки ринок праці зміниться ще більше. Кого шукатимуть роботодавці та які практики ...

2

Високі зарплати керівництва держпідприємств забезпечує розрахунок з «доларом по чотири» .

Щомісячні премії у 100 та 200% від окладу стали для чиновників буденністю - виписуються навіть без пояснення за що.

2

Експерт вказує на найбільш ефективний інструмент підтримки мікробізнесу.

Спеціальні податкові режими дозволяють мікробізнесу користуватися перевагами легального статусу, сплачуючи помірні податки.

2

Україна відмовиться від ямкового ремонту доріг: подробиці.

Нардеп розповів про кінець "епохи ямкового ремонту"

4 2

Експерт називає способи реформування «спрощенки»

Завжди залишатимуться об'єктивні чинники для існування спеціальних режимів для мікробізнесу.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie