Коронавірус безпечний для немовлят: Комаровський пояснив причину.

Багатьох мам в період епідемії хвилює питання – чи не загрожує коронавірус COVID-19 їх новонародженим дітям, адже у малюків органи дихання ще недостатньо розвинені.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ Про коронавірус

Лікар Євген Комаровський в себе на Youtube-каналі пояснив, що їм переживати зовсім нема про що, оскільки коронавірус для немовлят не несе абсолютно ніякої загрози.

"Немовлята, новонароджені діти в принципі не є мішенню для вірусу, – говорить експерт. – Дуже багато вірусів якраз не викликають важких хвороб у дітей саме через те, що у них не розвинені органи".

Комаровський пояснив, що вірус повинен потрапити всередину людської клітини і змусити її "працювати на себе", тобто, відтворювати сам вірус. Але якщо клітина незріла, вона не може адекватно відреагувати на патоген – не в змозі відтворити багато нових вірусів. Саме тому інфекційні хвороби у дітей протікають набагато легше, ніж у дорослих. І в разі коронавіруса це правило працює однозначно.

"Тобто немовлята – поза групою ризику", – підсумував доктор.

Також Комароскій заспокоїв батьків тих дітей, які часто хворіють на респіраторні захворювання.

"Знову нагадаю, що діти в принципі не є групою ризику, якщо у них немає серйозної фонової патології: імунодефіцит, важкі неврологічні захворювання, онкологія, муковісцидоз і т.д. І тепер вдумайтеся: якщо дитина 7-14 разів на рік хворіє на ГРВІ, то значить 14 разів на рік ухитряється одужувати. І якщо у дитини часто виникають ускладнення, то це не дитина така нещасна, а батьки не вміють правильно надавати їй допомогу при ГРВІ (наприклад, не знають, як вчасно напоїти, як забезпечити носове дихання, як створити правильні параметри повітря та ін.)", – підкреслив лікар.

Раніше OBOZREVATEL розповідав, що коронавірус може бути небезпечним для молодих людей.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Новини по темі

Восени в Україні почнеться друга хвиля коронавірусу, він може мутувати – інфекціоніст.

Удар буде ще більшим, ніж зараз

11 189

Звідки взявся коронавірус: головні теорії

Від кажанів до американських військових

8 1

Лікар назвав захворювання, якими «харчується» коронавірус.

У групі ризику люди з хронічними хворобами

19 5

Спільне – сухий кашель: Комаровський розповів, як не сплутати COVID-19 із кашлюком.

Лікар відповів на запитання про коронавірус у новому відео

5 1

Вчені назвали звичку, яка підвищує ризик смерті від коронавірусу.

Відмова від цієї звички істотно підвищує шанси на одужання

17 9

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie