Богдан Петренко: Я календарь переверну и снова 16 января.

Чи покращить реєстрація СІМ-карт розкриття злочинів?

У середині 2000 років у мене була думка – а про що тепер зніматимуть трилери, бо основний напряг у них – відсутність зв’язку. Головний герой в останній момент не знає, що змінились обставини. Або жертви не можуть вчасно викликати допомогу поліції. А тепер же з’явились мобільні телефони. Всьо. Інтрига закінчилась. Але ні. Придумали інші сюжети. Та у частині фільмів все ж інтрига зав’язана на тому, що пропадає зв’язок. Те ж саме буде і з контролем над СІМками. Здається, всьо. Тотальний контроль усіх розмов. Але ні - є IP-телефонія, є купа неприв’язаних до номеру телефону месенджерів. Є в кінці-кінців електронна пошта, якою сьогодні, наприклад, надходить більше повідомлень про псевдомінування.

Але звичайно, частину порушників буде затримано швидше. Ну таких – недалеких любителів, не професіоналів. Людей, які знають, що перебувають під ковпаком, але все-рівно порушують закон. Ну є такі. Подивіться на депутатів, які часто світять то анально-політичну, то сексуально-імунітетну переписку. А самі мабуть не один раз ржали над попередниками, які раніше «палились» у парламенті.

Тому однозначного ставлення до самого факту реєстрації сімок не може бути. Це полегшить роботу правоохоронців з виявлення «недалеких» правопорушників. Але – з іншого боку – це наступ на приватність. На свободу.

Тут, звичайно, мала бути теза про те, що контроль над сімками суперечить лібертаріанству як проголошеній ідеології партії влади. Та боюсь, що не те що ідеології, а якоїсь об’єднуючої ідеї в неї немає взагалі. Хіба що популізм.

Тому я краще пофілософствую. Про популізм. Для анархізуючого українця свобода – це цінність в її крайньому значенні. Не усвідомлення необхідності. А свобода тотальна. Сусіда хай контролюють, але не мене. Тому – я звичайно б написав про те, що доки в нас недієва судова система, ніякого контролю над сімками бути не може. Але – ні. Українець не сприймає тотального контролю в принципі. Чи при дієвій судовій системі, чи без неї.

Контроль над сімками – крок занадто непопулярний для влади, яка переймається своїм рейтингом. І якщо зареєстрована сімка – це частина держави у смартфоні, – то давайте так як і з комуналкою – хто хоче плате через Інтернет, а хто отримує задоволення від спілкування з людьми – стоїть собі в чергах у банку. Залиште людям вибір, або – вони виб’ють його самі.

Ну і ніхто не скасовував «схєми». Наприклад, дядя Вася – офіційний власник 2 мільйонів телефонних карток. Практично, новий оператор.

Що я можу додати в кінці як «мораль»? Може, для того щоб зрозуміти українця, треба мислити як українець.

Новини по темі

Скільки українців довіряють опитуванню Зеленського

Результатам "всенародного опитування", ініційованого президентом Володимиром Зеленським на день місцевих виборів, не будуть довіряти 41% українців. Водночас 43% - будуть довіряти, повідомили в результатах опитування Київського міжнародного інститу...

Зеленський чекає, що українці відгукнуться на опитування.

Під час виступу у Верховній Раді президент Володимир Зеленський нагадав про опитування, яке він анонсував на день місцевих виборів - 25 жовтня. "25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Дуже важливі. Не для політичних партій. А для вас. Для...

Україні потрібна повноцінна стратегія розвитку до 2030 року.

В Україні має бути розроблена стратегія розвитку, зокрема економічного, розрахована на тривалий період - до 2030 року.

В Україні вирішили створити штаб щодо боротьби з COVID-19 на чолі із Зеленським.

Українцям проводитимуть більше тестувань на діагностику коронавірусу

Кабмін найближчим часом оприлюднить аудит держави.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що протягом двох тижнів Кабінет Міністрів оприлюднить результати проведеного аудиту держави.

2

Рада проголосувала за створення Нацштабу протидії біологічним загрозам.

За документ проголосували понад 300 депутатів.

Зеленський незадоволений роботою антикорупційних органів: «Реального результату немає» .

Президент України Володимир Зеленський заявив, що оцінює роботу правоохоронних органів у сфері боротьби з корупцією "незадовільно".

2

Зеленський впевнений, що безвізовому режиму України з Європою нічого не загрожує.

За словами президента, співпраці з МВФ, Світовим банком і ЄБРР нічого не загрожує.

Ми створюємо формат «Кримська платформа» . Багато країн вже готові долучитися до цієї ініціативи.

Представники ЄС, Великої Британії, Канади, Туреччини готові долучитися до формату "Кримська платформа".

1

Президент: Україна отримає вакцину від COVID-19, як тільки вона буде створена.

Глава держави Володимир Зеленський вірить, що Україна подолає усі виклики пандемії коронавірусу.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie