У РНБО працюють над створенням Нацплатформи примирення – Сівохо.

Радник секретаря РНБО з питань реінтеграції та відновлення Донбасу Сергій Сівохо розповів в інтерв'ю "Укрінформу", опублікованому 19 листопада, що його команда працює над створенням Національної платформи примирення та єдності.

"Наша команда вже працює над створенням Національної платформи примирення та єдності. Ми залучаємо міжнародних фахівців-практиків щодо вирішення воєнних конфліктів, аналізуємо досвід Ірландії, Боснії та інших країн. Так легше знайти найбільш правильні і вже перевірені варіанти вирішення конфліктів – і накласти цей досвід на наші ситуацію, ментальність і сприйняття", – сказав Сівохо.

Він заявив, що його команда буде говорити з людьми, які проживають на території тимчасово окупованого Донбасу, "мовою спорту, культури та бізнесу".

"Ще одне дуже важливе завдання – практична допомога людям, які живуть у сірій та червоній зонах. Найчастіше – це відновлення пошкодженого житла, а також різні побутові потреби. Багато роботи зі зміною законодавчої бази щодо перетину контрольних пунктів в'їзду – виїзду, особливо дітей до 14 років. І цей процес уже пішов. Ми тісно працюємо з експертами-міжнародниками та Міністерством із питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, щоб полегшити людям процес перетину КПВВ. Але, окрім цього, необхідно терміново облаштувати самі пропускні пункти – оснастити їх комфортними залами очікування з обігрівом у зимовий період, медичними аптечками, зрештою, нормальними туалетами", – підкреслив політик.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє Україна.

30 жовтня 2019 року президент України Володимир Зеленський заявив, що у країні має з'явитися державна стратегія безпечної реінтеграції Донбасу та Криму.

Новини по темі

Аваков заявив, що вважав убивцями Шеремета подружжя Грищенків, поки не провели експертизу ходи.

Експертиза ходи двох людей, які закладали вибухівку в автомобіль журналіста Павла Шеремета, показала, що на відео не Владислав та Інна Грищенки, а музикант Андрій Антоненко і медикиня Юлія Кузьменко. Про це повідомив глава МВС України Арсен Аваков.

Аваков: Слідство у справі Шеремета ще не завершено.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков підкреслив, що "ініціатори" у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета – це "окрема серйозна розмова".

Аваков: Ми відчували, що підозрюваним у справі Шеремета хтось дає інформацію.

У 2017 році слідство у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета було засекречено через імовірні витоки інформації, сказав міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Аваков про справу Шеремета: Ми не знайшли чотири камери, не змогли їх отримати.

За словами міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, камери відеоспостереження, записи з яких не змогли отримати слідчі у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, були в "гарних" і "потрібних" для слідства місцях.

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie