В Україні перестануть призначати «пенсії» без стажу: як зміняться правила у 2021-му.

В Україні з 1 січня 2021-го перестануть призначати тимчасову виплату тим, хто досяг 60 років, але згідно із законом повинен працювати до 63 або 65 років через брак стажу.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. До кінця 2020-го всім, хто не мав удосталь стажу, держава платила матеріальну допомогу до моменту, поки вони не досягнуть потрібного віку. Наприклад, якщо ви виходите на пенсію цьогоріч, у вас є 24 роки стажу, але вам потрібно 27, повну пенсію вам не призначать.

У такому разі можна вийти на пенсію в 63 роки, але до 63 отримувати матеріальну виплату. Її розмір –різниця між фактичним доходом і мінімальною пенсією. Якщо не було жодного доходу, то можна було отримувати мінімальну пенсію.

Але такі правила діють тільки до 31 грудня 2021-го. "Нові виплати не будуть призначати, а тим, кому вона вже призначена, буде виплачуватися до 63 або 65 років", – розповідає OBOZREVATEL старша наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних дослідження Лідія Ткаченко. Учена разом зі своїми колегами професійно вивчає пенсійну систему України.

До речі, ще кілька місяців тому радник міністра соцполітики Микола Шамбір озвучив новину про те, що в Україні перестануть призначати соціальну пенсію. Потім у коментарі OBOZREVATEL цю інформацію спростував. Мовляв, її і так не призначають із 2005-го.

"Я не сказав таких слів. Нині поняття "соціальної пенсії" викорінюється. Не можна сказати, що її немає, але з 2005-го вона не призначається. А ті, кому її вже призначили, доживають свого часу", – розповів радник міністра.

І це правда. Виплата, яку нині призначають тим, хто не має потрібного стажу, не називається соціальною пенсією. Але за фактом є: її платять тим, хто досяг непрацездатного віку, але не заробив на повноцінну виплату.

Як повідомляв OBOZREVATEL, українців уже наступного року чекає нова пенсійна реформа. Тих, хто ще не вийшов на заслужений відпочинок, зобов'яжуть вносити вклад на особистий рахунок. Ці гроші або візьмуть із уже наявних податків і внесків, або змусять платити додатково.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Повернення адаптивного карантину, Pro новини, 22 січня 2021.

Повернення адаптивного карантину, Pro новини, 22 січня 2021.

У випуску програми "Pro новини" за 25 січня – в Україні 25 січня закінчився жорсткий карантин, натомість знову почав діяти адаптивний. Головна різниця – тепер обмеження зможуть запроваджувати для кожного регіону та області окремо. Читати на сайті:

1

«Готель у Ростові» : як Зеленського вітали з днем народження і чого бажали.

«Готель у Ростові» : як Зеленського вітали з днем народження і чого бажали.

Відновлення парламентського сезону, завершення суворого локдауну, і День народження Володимира Зеленського. Президенту України виповнилося 43. Його вітали і його найближчі соратники, і опоненти. Активісти принесли на Банкову рояль, а в Офісі прези...

Крим змінив Росію, або Як Кремль перетворюється в Мордор, Грани правды.

Крим змінив Росію, або Як Кремль перетворюється в Мордор, Грани правды.

Уже почти семь лет Москва живет в посткримський реальности. Ее стадии могут называться по-разному, но точка отсчета одна и та же – февраль 2014-го и триколоры над зданиями крымских органов власти Читати на сайті:

Россия после Путина: какой путь выберет Навальный, Грани правды.

Россия после Путина: какой путь выберет Навальный, Грани правды.

Последние 10 лет Алексей Навальный боролся за то, чтобы возглавить российскую оппозицию. В 2021 году ему это удалось. Читати на сайті:

Дружить з окупантами, обурена мовним законом: як  «прославилася»  викладачка університету Драгоманова.

Дружить з окупантами, обурена мовним законом: як «прославилася» викладачка університету Драгоманова.

Викладач філософії, культурології столичного ВИШу переконана, що Україна - в полоні неонацизму, є американською колонією, в якій триває громадянська війна. Навколо одного з головних педагогічних університетів країни новий скандал. Професорка Євген...

Омолоджена Тимошенко: у мережі обговорюють новий стиль політикині.

Омолоджена Тимошенко: у мережі обговорюють новий стиль політикині.

24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

3 4