Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

В Україні покупців вживаних машин зобов'яжуть пройти техогляд за 10 днів: усі нововведення.

В Україні автомобілістів зобов'яжуть протягом 10 днів після покупки та перереєстрації на своє ім'я вживаного авто проходити техогляд. Низка нововведень може набрати чинності вже у 2022 році після повернення обов'язкового ТО.

Водночас у власників авто, як передає UBR.ua, можуть виникнути певні проблеми. За словами експертів, кількість сертифікованих станцій техобслуговування в Україні не така велика, щоб задовольнити різко зрослий попит на послугу. Протягом першого року дії закону перевірку повинні будуть пройти 3-4 млн машин.

У законопроєкті про повернення ТО зазначено, що проходити техогляд незалежно від дати першої реєстрації будуть зобов'язані:

  • нові власники автомобілів протягом 10 днів після перереєстрації транспортного засобу на своє ім'я;

  • після ДТП, в яких були пошкоджені елементи машини, що впливають на безпеку водіння (підвіски, системи управління, подушки безпеки, системи гальмування, деформація кузова)

  • у разі виявлення істотних неполадок під час придорожньої перевірки, яка також вводиться законопроєктом.

Що ж стосується сертифікованих станцій техобслуговування, їх в Україні налічується 730. Через їх нерівномірний розподіл по різних регіонах, на кожне підприємство припаде 4000 перевірок на рік.

А зараз вони обслуговують близько 1000 одиниць комерційного та вантажного транспорту. Це може викликати підвищення ціни на послугу, збільшиться і час її надання. А якщо не пройти перевірку вчасно і продовжити їздити автомобілем, буде ризик отримати штраф у розмірі 1,7 тис. грн.

Підрахувати рівень навантаження на техцентри після введення ТО для некомерційних машин можна лише приблизно. Якщо обов'язковий техогляд буде введений з 1 січня 2022 року, то бути готовими його пройти повинні всі машини, зареєстровані 1 січня 2018 або до цього.

Проходити ТО потрібно протягом місяця з дати першої реєстрації – тобто, якщо авто зареєстровано 1 січня 2018 року, то це необхідно буде зробити до 1 лютого 2022 року.

Середній вік українських авто становить 22,7 років, а найпоширенішим роком їх випуску є 2008. Водночас дата першої реєстрації машини може відрізнятися від року, коли вона була випущена.

Як повідомляв раніше OBOZREVATEL, в Україні крім техогляду можуть ввести так званий "дорожній збір".

Безкоштовна IT-освіта. Одна з громад Буковини масово вчить школярів програмуванню. З якою метою

Безкоштовна IT-освіта. Одна з громад Буковини масово вчить школярів програмуванню. З якою метою

За 5 років підготувати півтори сотні айтішників - поставили за мету в одній із громад на Буковині. Для цього закупили нові комп'ютери, на яких в окремі дні працюють депутати, а в інші - вчаться програмуванню учні малої академії. Курси для жителів ...

У військах його називали  «м'ясником»  і  «катафалком».

У військах його називали «м'ясником» і «катафалком».

Це проєкт @Історія для дорослих . Важко повірити що у декомунізованій Україні в розпал російського гібридного вторгнення хтось публічно закликає любити і вшановувати кривавого маршала Побєди Георгія Жукова. Але це саме так - Харківська міськрада у...

1 10

Росія у 1991 році отримала  «родову травму» , Грані правди.

Росія у 1991 році отримала «родову травму» , Грані правди.

Мир із Росією неможливий. Хоча багато хто на це сподівається. На це мають надію в Європі, яка відчайдушно прагне повернутися в 2013 рік. Читати на сайті:

Зеленський перейшов у наступ. «Олігарх» поплатиться за «путч»? / В темі

Зеленський перейшов у наступ. «Олігарх» поплатиться за «путч»? / В темі

Увесь тиждень політикум жартує з «путчу Ахметова». Жартує і маніпулює. Тим часом війна між олігархом та президентом лише загострюється. Слідом за медійним та політичним відкрився економічний фронт. Загальні втрати Ахметова можна оцінити у десяток ...

1 1

«Велике будівництво» в Криму. Чому розвалюються нові російські дороги? - Крим.Реалії

«Велике будівництво» в Криму. Чому розвалюються нові російські дороги? - Крим.Реалії

«Велике будівництво» в Криму. Чому розвалюються нові російські дороги? Майже 82 мільйони доларів закопали на Кримському півострові. Cтільки російська влада Криму витратила на будівництво об'їзної сімферопольської дороги Дубки-Левадки. Новий шляхоп...

1 1

Після «путчу»:) - Вечірній ПреЗЕдент

Після «путчу»:) - Вечірній ПреЗЕдент

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️ #ВечірнійпреЗЕдент