“Кольоровий” карантин: Ляшко розповів про обмеження залежно від зони.

В Україні з 1 серпня у зв’язку із загрозою зростання випадків коронавірусу діятимуть нові правила дотримання карантину відповідно до чотирьох зон епідемічної небезпеки.

Які саме, повідомив під час онлайн-брифінгу заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає Укрінформ.

«Україна з 8 по 27 липня перебувала на так званому плато стосовно відсотків виявлених випадків хвороби порівняно з тестуванням... Водночас за останні 2 дні ми відмічаємо тенденцію до зростання», - сказав Ляшко.

Він зазначив, що є підстави до посилення карантину, тому і запропоновано адаптивний карантин.

«Перше, що ми вводимо, це рівні епідемічної небезпеки: зелений – низький, жовтий, помаранчевий та червоний. Рівні епідемічної небезпеки визначаються рішенням Національної комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, враховуючи наступні показники. Якщо коефіцієнт зайнятості ліжок перевищує, наприклад, 50% впродовж останніх 5 днів, то при розрахунку всі адміністративно-територіальні одиниці даного регіону будуть мати жовтий колір. Якщо перевищує 75% впродовж 5 днів, всі адміністративно-територіальні одиниці будуть мати червоний колір і там будуть запроваджуватись значні обмеження», - поінформував Ляшко.

Він уточнив, що також при розрахунках використовуються коефіцієнти виявлення випадків та показник динаміки зростання кількості випадків. «Це все враховується, якщо регіон за одним із показників впродовж 5 днів перевищує показники, які зазначені в постанові Кабінету Міністрів», - сказав головний санітарний лікар.

За його словами, залежно від того, до якої із зон належить регіон, впроваджуються різні обмежувальні протиепідемічні заходи. У зеленій, загальній для території України, якщо в цілому не перевищуються показники 5 днів поспіль, передбачаються: у громадських будівлях і транспорті наявність масок на обличчі, при проведенні масових заходів - не більше 1 людини на 5 кв м, наповненість кінотеатрів на 50%, перевезення пасажирів у громадському транспорті - тільки в межах визначених місць для сидіння.

«Жовта, так звана буферна зона, попереджає про те, що область вже виходить за показниками за межі, перевищує 5 днів поспіль один з 4-х показників, але по захворюваності ще не виходить у загрозливий стан. Там забороняється відвідувати соціальні установи та установи для перебування людей похилого віку для того, щоб унеможливити занесення коронавірусної хвороби на територію закладу», - сказав Ляшко.

Він розповів, що коли встановлюється помаранчева зона, до тих обмежень, які є в зеленій і жовтій зонах, додаються обмеження діяльності закладів розміщення, окрім готелів, – тобто не будуть функціонувати санаторії, хостели, туристичні бази. Також забороняється діяльність розважальних закладів, не працюватимуть ресторани у нічний час – з 24.00. Будуть заборонені планові госпіталізації до лікарень. Закриваються спортзали, фітнес-центри, заклади культури. Також не дозволяється прийом нових змін у дитячі заклади оздоровлення і відпочинку. І вводяться додаткові обмеження для масових заходів – 1 людина на 20 кв м.

«Додатково забороняється робота громадського транспорту, відвідування закладів освіти, діяльність ТРЦ, кафе і ресторанів - це все відбувається саме у червоній зоні», - додав Ляшко.

Кабмін продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня і передбачив, що в залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих районах встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Новини по темі

Біля наукової бібліотеки Франкового університету відновили історичну браму.

Історичну браму будинку на вул. Драгоманова, 28, поблизу наукової бібліотеки ЛНУ, ім. І. Франка, відреставрували. Раніше вона була пошкоджена, зафарбована чорною фарбою, а безліч декоративних елементів були втрачені. Двері відновили за підтримки Л...

1

Рішення комісії ТЕБ і НС: кому у Львові дозволили працювати?.

У Львові заклади фізичної культури, спорту і готелі продовжують працювати. Про це сьогодні, 4 серпня, повідомили Гал-інфо у прес-службі Львівської міської ради.

1

У Львівській інфекційній лікарні 209 короновірусних хворих: 8 — в реанімації.

За останню добу проведено 1102 ПЛР-тести, з яких 146 — позитивні. Про це сьогодні, 4 серпня, повідомили Гал-інфо у прес-службі Львівської міської ради.

1

Спостерігається вибіркова селекція. про карантині обмеження у Львові.

Як зазначив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, щотижня державна комісія ТЕБ і НС визначатиме рішення прямої дії для міст, зважаючи на показники захворюваності, зокрема, кількість проведених тестів, заповненість ліжкоміс...

1

У Львові покажуть виставку «Проявлення. виставка-дослідження фотоархіву Віля Фургала»

У Львові відкриють виставку-дослідження фотоархіву Віля Фургала. Про це сьогодні, 4 серпня, повідомили Гал-інфо у прес-службі Львівської міської ради.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie