Тимчук про створення в Україні єдиної православної церкви: Москва вдесятеро збільшить спроби зірвати цей процес

Гордон
Тимчук про створення в Україні єдиної православної церкви: Москва вдесятеро збільшить спроби зірвати цей процес

Заяву президента України Петра Порошенка про ймовірність швидкого створення єдиної помісної української церкви глава держави не міг зробити на порожньому місці, оскільки це питання дуже чутливе. Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив нардеп від "Народного фронту" та координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.

"Є підстави сподіватися на позитивне рішення вселенського патріарха до 1030-річчя хрещення Русі... Очевидно, що Москва вдесятеро збільшить спроби зірвати цей процес. Буде задіяно всі ресурси. Напевно, будуть провокації, для прикриття яких організують "хресні ходи", "молебні" тощо. Напевно, знайдуться чергові "патріоти", які спробують зімітувати переслідування вірян за конфесійною ознакою або почнуть атакувати храми. Будуть фейки, будуть потоки брехні", – попередив він.

Нардеп нагадав, що група "Інформаційний спротив" відстежує ситуацію на окупованій частині Донбасу й неодноразово оприлюднювала факти, які свідчать, що "підконтрольні Росії священики виконують функцію оперативного резерву ФСБ" і їх регулярно залучають до інформаційно-психологічних операцій російських спецслужб.

"Протягом найближчих місяців і політики, і журналісти, і різні лідери громадської думки, цілком очевидно, повинні дуже обережно ставитися до церковної тематики", – підкреслив Тимчук.17 квітня Порошенко на нараді з керівництвом парламентських фракцій повідомив, що 9 квітня він відвідав Стамбул, де, окрім переговорів із керівництвом Туреччини, зустрівся зі вселенським патріархом Варфоломієм і членами Синоду. Зустріч тривала понад сім годин.

"Я можу вам оголосити приємну новину, що на сьогодні Україна як ніколи близька до появи власної автокефальної помісної церкви", – підкреслив президент.

В Україні діє Українська православна церква Київського і Московського патріархатів, Українська автокефальна православна церква і низка церков інших конфесій.

У червні 2015 року УПЦ КП і УАПЦ заявляли про намір об'єднатися, однак архієрейський собор УАПЦ зірвав домовленості.

У червні 2016 року Верховна Рада вже зверталася до Варфоломія з проханням видати указ про автокефалію православної церкви в Україні.

Також парламент закликав патріарха визнати недійсним акт 1686 року як такий, що було ухвалено з порушенням священних канонів православної церкви.

1030-річчя хрещення України-Русі відзначатимуть у липні цього року.