Пристайко розповів, що думає про навчання на угорській мові в українських школах.

1

REUTERS / Gleb Garanich

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що дітям специфічних мовних груп потрібна окрема програма, але навчання повністю угорською мовою не буде.

Про це повідомляє Європейська правда.

«Ми сказали абсолютно чітко нашим угорським партнерам — це абсолютно нереально і цього не буде, щоби був створений такий конгломерат всередині України», — сказав він.

За словами Пристайка, Україна «вже сто разів» пояснювала Угорщині, що на Закарпатті живуть наші громадяни, навіть якщо у них угорське походження та коріння.

На його думку, громадянин України повинен мати право і можливість спілкуватися і з іншими українцями, і з органами влади, і зайняти якусь позицію в цій державі.

«А замикати (угорську частину Закарпаття) в анклав — це контрпродуктивно, і такого ніде немає», — сказав він.

Нагадаємо, що в 2017 році в Україні набув чинності закон про освіту. Згідно з новим законом, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська мова.

Офіційний Будапешт розцінив зміни щодо мови освітнього процесу як порушення гуманітарних прав угорців, які проживають на території України. Угорщина блокувала зустрічі на рівні міністрів України-НАТО і звернулася до альянсу з проханням припинити допомогу Києву «через провал реформ».

Венеціанська комісія рекомендувала Україні продовжити перехідний період освітньої реформи до 2023 року і не поширювати спірну норму на приватні школи.

Новини по темі

Кабмін погодив призначення очільників п'яти областей.

2

Також уряд звільнив голів Київської та Луганської ОДА

Всупереч закону: ГПУ звільнила слідчих у справах вбивств на Майдані.

1 1

Горбатюк наголосив, що текст заяви затвердженого зразка грубо порушує законодавство та Конституцію

Кабмін призначив Наталію Новак в.о. голови НАЗК

1 2

Кабінет міністрів на засіданні тимчасово поклав виконання обов'язків голови Національного агентства з питань запобігання корупції на Наталію Новак.

Кабмін погодив призначення глави Київської та ще трьох ОДА.

1

Кабінет міністрів України погодив призначення харківського бізнесмена Олексія Чернишова новим головою Київської обласної державної адміністрації.