Пристайко розповів, що думає про навчання на угорській мові в українських школах.

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що дітям специфічних мовних груп потрібна окрема програма, але навчання повністю угорською мовою не буде.

Про це повідомляє Європейська правда.

«Ми сказали абсолютно чітко нашим угорським партнерам — це абсолютно нереально і цього не буде, щоби був створений такий конгломерат всередині України», — сказав він.

За словами Пристайка, Україна «вже сто разів» пояснювала Угорщині, що на Закарпатті живуть наші громадяни, навіть якщо у них угорське походження та коріння.

На його думку, громадянин України повинен мати право і можливість спілкуватися і з іншими українцями, і з органами влади, і зайняти якусь позицію в цій державі.

«А замикати (угорську частину Закарпаття) в анклав — це контрпродуктивно, і такого ніде немає», — сказав він.

Нагадаємо, що в 2017 році в Україні набув чинності закон про освіту. Згідно з новим законом, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська мова.

Офіційний Будапешт розцінив зміни щодо мови освітнього процесу як порушення гуманітарних прав угорців, які проживають на території України. Угорщина блокувала зустрічі на рівні міністрів України-НАТО і звернулася до альянсу з проханням припинити допомогу Києву «через провал реформ».

Венеціанська комісія рекомендувала Україні продовжити перехідний період освітньої реформи до 2023 року і не поширювати спірну норму на приватні школи.

Новини по темі

Трамп відкладав саміт G7 до осені та надумав запросити Росію.

Саміт відкладено принаймні до вересня 2020 року

1

Лідер фракції «Голос» відповів, чи збирається Вакарчук йти з політики.

У березні Вакарчук залишив посаду голови партії «Голос»

1

Експерт розповів, як конфлікт між США і Китаєм зачепить Україну.

Американо-китайський конфлікт все ж зачепить Україну, але на більш глобальному рівні. Йдеться про порушення основоположних принципів світового порядку, до яких апелює Україна.

1

Китай назвав дату виходу вакцини від COVID-19: статистика щодо коронавірусу на 31 травня.

Країнами-лідерами за кількістю хворих залишаються США, Бразилія і Росія

3 1

Запуск ракети SpaceX. Маск заявив, що людство має пишатися кораблем Crew Dragon

Засновник компанії SpaceX Ілон Маск заявив, що людство може пишатися кораблем Crew Dragon, який 30 травня разом із американськими космонавтами відправився до МКС.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie